Filter pevných častíc: Časovaná bomba dieslov

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

markoimportauto napísal:Ja uz sa na tie vybuchujuce casovane bomby tesim ako decko na Mikulasa :300f:

Potom si aj ja dam do zalozky slogan "Vaše slzy-moja radosť", hoci o nejake velke slzy v tomto pripade urcite nepojde...
No čo Marko, chodia Mikulášovia? :-)
horvathh
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 09.10.2014 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horvathh »

ja som niekde zacul ze nieco podobne chcu davat aj do benzinakov...... tak to bude katastrofa........... :38eb:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Dobre si počul - priamovstrekové benzíny (čiže v podstate všetky nové) produkujú pri spaľovaní také isté pevné častice ako kachle...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Dúfam, že japonské vozidlá budú medzi poslednými, ktoré budú dávať ešte dobrovoľne tieto filtre pevných častíc - podobne, ako je to u motorov s turbom.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Ak budú chcieť predávať autá v Európe budú musieť plniť emisné normy...
horvathh
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 09.10.2014 14:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa horvathh »

cicmanec napísal:Dobre si počul - priamovstrekové benzíny (čiže v podstate všetky nové) produkujú pri spaľovaní také isté pevné častice ako kachle...
teraz je otazne ktore skodia viac benzinove alebo dieslove...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

čiste teoreticky, kdeže benzín má vyššiu spotřebu ako nafťák, tak viac ich vyprodukuje ten benzín. Ale to je jedno. Načo je dobrá táto hystéria okolo filtrov? Sú tu, majú svoj účel a ich cena chválabohu klesá tak jako t obolo so všetkými populárními aj nepopulárními novinkami. Stačí si jednoducho uvedomiť, že ho třeba občas vyprášiť tak jako třeba vyhodiť či vyprášiť vrecko z vysavača ;-) Tiež sa nikomu nechce no musí ;-)
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Rád by som vedel, aký je pomer karcinogénnych látok medzi benzínovými a naftovými motormi?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

a načo? Častice sú všetky karcinogénne kvoli svojej veľkosti. Je jedno či sú z benzínu alebo nafty. Sú to skrátka sadze. Vzhľadom na veľkosť ich nezachytia plúca a dostávajú do krvného objemu.
Momentálne aj porovnáme diesel E5 a E6 a priamovstrek benzín, tak diesel je vďaka PDF pre nás neškodný na rozdiel od benzínu. Súčasné diesle už z tohoto hľadiska plnia normu E6C ktorá tu bude tak do 3-4r. a to už budú mať PDF aj benzíny.
Mňa skor zaujíma proces regenerácie, pretože z praxe vieme, že k regenerácii dochádza kedykoľvek a často už v garáži. Pritom primárn afunkcia PDF je v tom, že zachytáva častice v obývaných oblastiach a regeneráciou ich vypustí niekde mimo (predpoklad, že auto ide dlhšie v režime ustálených otáčkách) kde sa po pár hodinách rozptília a stanú sa relatívne neškodnými. No tým, že k regenerácii dochádza hocikedy, tak nejako nechápem zmysel. Dokonca tým lokálne vypustím vysokú koncentráciu v jednom mieste ak sa mi to stane před barákom, čo je úplne bežné.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

problem zistit by to nebol davno, len by sa muselo chciet :41c2:
keby tato snaha aj bola hned pravda, stale bude najslabsim clankom obsluha...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
makrela
Príspevky: 2956
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa makrela »

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných