Filter pevných častíc: Časovaná bomba dieslov

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Netreba ísť do extrémov, ale napr. v USA majú od výroby autá obmedzovač rýchlosti do zhruba 100míl/h, t.j. do 160km/h. Nikomu to nevadí, veď na diaľniciach je maximálka v drvivej väčšine štátov 110km/h...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

kaskaderTN napísal:Ja som teda ešte v krajine, kde sa 100% dodržiavajú rýchlosti nebol. ani si to neviem predstaviť. Budem predbiehať na úseku s 90 km/h limitom zasr.. ehm, šľakomtrafený prímestský autobus, ktorý ide rýchlosťou s trochou ne/šťastia 80 km/h. Keď sa mi počas tohoto polkilometrového manévru objaví v protismere auto, čo urobím?

Pôjdeš pekne za tým autobusom , až na zastávku a tam ho nepredbehneš ale opatrne obehneš. Keď by aj tie rýchlosti boli nastavené +10% , ale nelietali by kreeeteeeni ako Rezešová po dialnici 200 a po dedine 130.Denne obieham tých autobusov zo 10 a idú max 70 , to sa 90 obehnúť dá , a ak nie tak počkám.
A velmi rád by som vedel ako MPR ovplyvní zamestnanosť.

Ak by ste čítali s porozumením , uvedomili by ste si že moja poznámka nesmerovala ani tak k MPR , ako skôr k vyberaniu neprimeraných pokút.

Mám aj iný návrh čo tak odstupňovať prekročenie MPR ako je to doteraz ale nie na eurá ale na čas odňatia VP ???? 90 v obci 3 roky VP v čistiarni , ALE deti dotyčného by potom aspoň nehladovali za ddebilitu ich otca ( to bol príklad nechytajte ma za slovíčka) :3c90: :3c90: :3c90: :3c90: :3c90: :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

kaskaderTN napísal:Ja som teda ešte v krajine, kde sa 100% dodržiavajú rýchlosti nebol. ani si to neviem predstaviť. Budem predbiehať na úseku s 90 km/h limitom zasr.. ehm, šľakomtrafený prímestský autobus, ktorý ide rýchlosťou s trochou ne/šťastia 80 km/h. Keď sa mi počas tohoto polkilometrového manévru objaví v protismere auto, čo urobím?
chod si spravit vyletik do Norska....a nezabudni udice a najma tucnu penazenku, ked ta namera par stacionarov ako prekracujes to ich sialene dialnicne tempo 90km/h...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
mustafaibrahim
Príspevky: 162
Dátum registrácie: 07.03.2012 07:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mustafaibrahim »

odpoved pre indi4n
na ebayi sa ponukaju mnohymi predajcami filtre z druhovyroby od 2 vyrobcov z EU pre moj motor, z nich jeden ponukaju s certifikatmi o splneni vsetkych poziadaviek zo skusobne EU, taky som si kupil, druhy typ ponukali mozno o 20€ lacnejsie ale bez certifikatu, tak som ho pochopitelne (aspon pre mna) nekupil, mam ho 2 roky a takmer vsetky km s nim nabehane mam nahrate v PC, takze o.i. vidim priebeh kazdej regeneracie - teplota DPF, dif.tlaky atd atd a viem si to porovnat s udajmi ked som jazdil so starym dost zaplnenym DPF...zatial je vsetko v poriadku...
no a na zaver musim opat suhlasit s nazorom M.Hlavateho - je to skutocne o ochote citat - na fore mojej znacky si denne stazuju majitelia ake problemy maju po vykuchani filtra napr. so stale prebiehajucou regeneraciou ale aj horsie - padanie do nudzaku a podobne...ja som pred vymenou tiez dost dlho studoval nemecke forum, kde maju podstatne viac skusenosti vzhladom na mnohonasobne vacsie mnozstva tychto aut tam vyrobenych, jazdiacich a servisujuch a zvolil som to co vacsina mojich kolegov na nemeckom fore...
k pripomienke ze na starom motore sa novy filter skuor zaniesie - to je skutocne mozne, ale kedy to bude ? ja ho zatial jazdim 2 roky a intervaly medzi regeneraciami sa mi este neskracuju, (povodny nerezovy stale este funkcny filter mozem vycistit ako je to dnes uz bezne a v pripade potreby opat pouzit)
pokial bude motor vybehany vdaka filtru stale prejdem bez problemov cez EK na rozdiel od vukuchanych aut a mozem pokojne riesit problem - kedze mam CR system Bosch - jednak je dost spolahlivy a potom servisy ponukaju original Bosch repasovane trysky aj cerpadla v cene vyrazne nizsej ako novy diel - toto su vsetko dost dolezite informacie - a ziskat sa daju prave citanim ...
indi4n
Príspevky: 1898
Dátum registrácie: 10.01.2013 14:16
Bydlisko: Trnava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa indi4n »

mustafaibrahim dakujem! presne na toto som sa pytal :2f93:
Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

@mustafaibrahim
Veľká vďaka za všetkých presne toto je účelom fóra podeliť sa o skúsenosti s ostanými. Ešte raz vďaka! Dávam ti palec hore!
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

mustafa nutne musím pochváliť celý príspevok a teda musím povedať že ma prekvalil a príjemne.Spolu z postojom k celej veci.
Dnes sa predo mnou odohralo tel dojednávanie vyradenia FAP s jednou fi a dosť to urobilo zmetok v mojej hlave.Soft..300,mechanické práce netuším.Výsledok a dopad na ďalšiu prevádzku netuším,teraz je trvale v núdzovom z problémami štartu.Kamera na STK je málo,keď bude treba,slováci zavedú aj program na oblafnutie kamery
každopádne by náš Rudko mohol opätovne dať nejakú náuku o pôsobení častíc z výfuku vysokotlakých motorov.Alebo už nikto nemá ani deti ani vnúčatá ?! Na jednej starne ich každý zasiera kok.o.tinami od výmyslu sveta majú všetkého plnú riť,ale vzápätí ich pokojne potichu zabíja.
janik83
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15.02.2007 21:35
Zdieľať na Facebook

markoimporauto

Príspevok od používateľa janik83 »

chod si spravit vyletik do Norska....a nezabudni udice a najma tucnu penazenku, ked ta namera par stacionarov ako prekracujes to ich sialene dialnicne tempo 90km/h...





presne toto som chcel napisat a uz nie 90 ale 80 km na dialnici pri osle je 100 ale na ceste prvej triedy cize E6 je stale 80 a pokuty? :d :D kamarat siel na 50-tke 83 a vyfasoval 9000 nok a pol roka vodicak a druhy pripad na 50-tke siel 124 tak dostal na mesiac domace vazenie cize obojok na nohu a 2 roky vodicak a na konci musi ist na preskusanie v Norsku tak asi tolko k tym rychlostiam vsetci Nori jazdia predpisovo a ziadny system nepada ako sa to tu spominalo :zg282:
georgnr
Príspevky: 222
Dátum registrácie: 28.09.2011 20:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa georgnr »

Janik možno by bolo dobre keby si si zistil kolko percent nehod je zapričinene vysokou rychlosťou,kolko opitymi šofermi,kolko nedanim prednosti v jazde a pod. Pišeš to tak ako keby jedina pričina nehôd bola vysoka rychlosť. Ja si myslim keby sme znili rychlosť na 30km/h v meste tak by sa určite znižilo počet nehôd a keby sme ešte znižili rychlosť na 10km/h tak by bolo ešte menej nehôd. No keby sme znižili rychlosť na 0km/h tak by sa nestala žiadna nehoda,tak tolko k tej rychlosti. :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je úplne jedno koľko je to pre rýchlosť a kolko pre alkohol.Ak by to bol jeden jediný.Skús si predstaviť iba že by si ten jediný mal byť Ty,a myslím že sa zmení hneď postoj.Na SVK má každý v paži čokoľvek čo zaváňa dodržiavaním predpisov alebo zákonov,až natoľko že človek na ceste je v sústavnom ohrození života.Ale fyzikálne zákony prdia že sedí v aute slováčisko z dvoma otvormi v zadku
Velmi zvlášne komentovali médiá nehodu ministra v tieto dni.Auto dostalo šmyk...
Omyl pánové,auto nič nedostalo,šmyk je zásluha vodiča a nie poveternosti alebo auta.V ten deň sa vyrútilo aj iné auto...pretože vodič neprispôsobil jazdu povahe bla bla
Používateľov profilový obrázok
sherdog
Príspevky: 548
Dátum registrácie: 07.11.2009 10:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sherdog »

georgnr napísal:Janik možno by bolo dobre ..........No keby sme znižili rychlosť na 0km/h tak by sa nestala žiadna nehoda,tak tolko k tej rychlosti. :40bd:
Typické ozval sa Slovák chce jazdiť 300km/h (má auto z D) chcel by Land Rover najlepšie, najnovšejší z najnovších, aby mohol parkovať na námestí vo výklade, samozrejme za dobrú cenu ako pre neho veď on je niekto (X6, X5 už majú všetci omrdávači v okolí) a keď číta o ekológii vrie mu krv v žilách a zaostalí škandinávci nech idú niekam so svojimi rýchlostnými limitmi....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

to gregornr - Ano pozri si niekde crash testy v rôznych rýchlostiach , nedanie prednosti v 30tke a v 90tke je kua rozdiel.
Predpokladám že si z NR , ak by gps obmedzovač nepustil vozidlo nad 60 aj to bábatko čo zomrelo v kočíku pod Klokočinou pri Shelke mohlo žiť. A aj kopa ludí na zlatomoraveckej.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
janik83
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 15.02.2007 21:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janik83 »

georgnr napísal:Janik možno by bolo dobre keby si si zistil kolko percent nehod je zapričinene vysokou rychlosťou,kolko opitymi šofermi,kolko nedanim prednosti v jazde a pod. Pišeš to tak ako keby jedina pričina nehôd bola vysoka rychlosť. Ja si myslim keby sme znili rychlosť na 30km/h v meste tak by sa určite znižilo počet nehôd a keby sme ešte znižili rychlosť na 10km/h tak by bolo ešte menej nehôd. No keby sme znižili rychlosť na 0km/h tak by sa nestala žiadna nehoda,tak tolko k tej rychlosti. :40bd:






iba tak pre zujimavost


http://www.euroinfo.gov.sk/nehodovost-na-cestach/



tu v Norsku je jedno ake mas auto moj sef ma Panameru a ked je na ceste 80 km tak ide 80 ani ho nesekne ist viac a aj ostatny tak jazdia netvrdim ze vsetci ale 90 percent isto keby sa u nas tak jazdilo tak by to inac aj vyzeralo lenze tu je ina mentalita ludi u nas taka nebude nikdy :..: cest vynimkam
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

oco13 napísal:to gregornr - Ano pozri si niekde crash testy v rôznych rýchlostiach , nedanie prednosti v 30tke a v 90tke je kua rozdiel.
Predpokladám že si z NR , ak by gps obmedzovač nepustil vozidlo nad 60 aj to bábatko čo zomrelo v kočíku pod Klokočinou pri Shelke mohlo žiť. A aj kopa ludí na zlatomoraveckej.
Keď je niekto blbec, tak sa zabije aj pri 40km/h rýchlosti - stačí nemať pás. Bohužiaľ však na následky idiotov mnoho krát doplatia nevinní ľudia, ako spomenuté bábätko. Ten ožran dostal koľko trest a teraz sa podržte - 4,5 roka ! http://nitra.sme.sk/c/5675135/opity-zra ... zenia.html

1) Mal 1,5 promile alkoholu v krvi
2) V čase nehody už mal zadržaný VP
3) Prekročil max. rýchlosť, šiel asi 65-70km/h
4) Bola tam zľadovateľá vozovka, každý normálny človek tadiaľ nešiel viac, ako 40-kou
5) Neposkytol prvú pomoc
6) Zaujímal ho len jeho pes


Keď vyjde na slobodu, pevne dúfam, že si ju dlho neužije.
lenovo2013
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 18.07.2013 09:52
Zdieľať na Facebook

filtre

Príspevok od používateľa lenovo2013 »

Reklama...

- Atlas :xdevil:

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných