Filter pevných častíc: Časovaná bomba dieslov

Sem móžete poukázať na zaujímavý web v oblasti auto-moto, nie reklama...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Filter pevných častíc: Časovaná bomba dieslov

Príspevok od používateľa Cherro »

auto.cz napísal:Filtr pevných částic: Časovaná bomba v každém turbodieselu?

Od nástupu emisní normy Euro 5 už neexistuje žádná výjimka – každé nové osobní auto od roku 2009 dál zkrátka filtr má. Tedy pokud jezdí na naftu. Potom nevypouští oblaka viditelného kouře a splňuje aktuální emisní limity.

A kolik takový filtr stojí? Cena se může výrazně lišit, nejčastější jsou ale sumy kolem 30 tisíc korun. Životnost filtru přitom závisí na způsobu použití – může být menší než 100 tisíc, ale se štěstím může dosáhnout i k 300 tisícům najetých kilometrů. Rozhodujících faktorů je celá řada, od použitého technického řešení u daného modelu po jízdní styl.
Zdroj TU
Obrázok


Ceny DPF pre niektoré autá v CZK:

BMW 320d/130 kW (E90): 2008- 33.560,-
Citroën C5 2,2 HDi/96 kW: 2002- 10.667,-
Ford Focus 1,6 TDCi/80 kW: 2008- 18.980,-
Honda CR-V 2,2 i-CTDi/103 kW: 2008- 109.921,-
Honda CR-V 2,2 i-DTEC/110 kW: 2010- 170.468,-
Mercedes-Benz E 320 CDI/170 kW (W211): 2008- 27.658,-
Škoda Octavia RS 2,0 TDI PD/125 kW: 2007- 38.448,-
Toyota Avensis 2,2 D-CAT/130 kW: 2008- 38.964,-
VW Passat 2,0 TDI PD/103 kW: 2007- 40.626,-
Naposledy upravil/-a Cherro v 12.06.2013 10:45, upravené celkom 1 krát.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Ja uz sa na tie vybuchujuce casovane bomby tesim ako decko na Mikulasa :300f:

Potom si aj ja dam do zalozky slogan "Vaše slzy-moja radosť", hoci o nejake velke slzy v tomto pripade urcite nepojde...
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Jedini, kto su z toho vsetci mimo a nariekaju su zebravi slovaci. A na ukor zdravia (na to ich mozem prdet, ale ostatni "nevinni", ktori za nic nemozu). Slovak, ktory ma hlboko do vacku musi mat za kazdu cenu diesel a ked treba investovat do noveho filtru, radsej ho da vyhodit a tesi sa, ako s kazdym vydrbal. Naviac kazdy kupi vydojene auto (samozrejme, ze z dovozu bude lacnejsie pouzite zodrate ako nove), kde uz kazdu chvilu treba na kazdom vergli vymenit to DPF. Daval by som takych buzerantov do basy za to. Normalny - solventny majitel auta, ked sa stane takato vec, ide do servisu, vymenia mu dpf a dalsich 200.000km ma pokoj, alebo preda auto a kupi nove. Ibaze na slovensku nie su peniaze, tak treba hladat, kade lacnejsie, ibaze na ukor zdravia? Ved to je chore. Vsetci co maju dpf/kat off by si mali dat hadicu z vyfuku do kabiny :zga27:
Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

misokgb4 napísal:.......Slovak, ktory ma hlboko do vacku musi mat za kazdu cenu diesel...........
....a hlavne slovák kupuje autá na ktoré v skutočnosti nemá.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

....a hlavne slovák kupuje autá na ktoré v skutočnosti nemá

...a ešte hlavnejšie: na ich následnú adekvátnu údržbu už vôbec nie!

Na druhú stranu treba objektívne priznať, že tento problém sa zďaleka netýka iba Slovenska a aut. priemyslu....aj také lietadlá roky padajú a vybuchujú kôli zanedbanej či z dôvodov šetrenia ošálenej údržbe....a zemeguľa sa točí ďalej
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
LOCHNESS
moderátor fóra
Príspevky: 3816
Dátum registrácie: 01.12.2007 20:52
Bydlisko: ZA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa LOCHNESS »

Preto jazdím na benzíne a smejem sa :d :D :d :D

Ludom ide len a len o spotrebu pri diesloch a preto si neodpustím aj ja dat moju :-)

pre riešičov spotreby VW Sharan 2.0i - 7,39 l / 100 km
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Vie niekto co stoji DPF na koncernovu 1,6 TDI? Este som cenu nikde nevidel.

Problemom je aj to, ze vela ludi si kupi diesel do mesta, kde sa im DPF nestihne zregenerovat a potom nariekaju. Hlavne ze chodia za 5 na 100 . :41c2:
terraclean
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.03.2013 20:29
Zdieľať na Facebook

Predľženie životnosti DPF

Príspevok od používateľa terraclean »

Dobrý deň

Každý kto má skúsenosti s výmenou alebo poruchou DPF filtra (filter pevných častíc) vie že takáto výmena je pre niektorých motoristov finančne náročná. Máme pre všetkých motoristov ktorý majú vo svojom automobile DPF riešenie a tým je dekarbonizácia motora a výfukového systému od firmy Terraclean. Kto sa chce dozvedieť viac navštívte našu stránku www.terraclean.sk.
Alebo nás kontaktujte mailom: info@terraclean.sk
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

Veru veru! Slovaci su chudobny nielen hmotne ale aj duchom a to az tak, ze ten citovany clanok za nas musel niekto napisat po cesky, lebo ani na to nemame... tak, tak...
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

ešte zaujímavejšie by bolo si posvietiť na auta policajného zboru SR !!!! Bolo by to moc zaujímave koľko aut ma ešte filter pevných častíc :-D Strašne moc lúdi by sa usmialo alebo skôr zaplakalo ako ide štát vzorom .
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

no a? je to tam, musi to tam byt, to maju tie karcinogenne sracky z modernych CR ist priamo do ovzduzia? ludia si kupuju vydojene stocenky a potom sa cuduju, hlavne premiovka, hlavne v nafte, nech sused vidi, na udrzbu ale uz neostane. FAP/DPF podla mna nema problem v pohode vydrzat cez 200tis km ale musi sa to auto pouzivat v prevadzke na ktoru je urcene aby sa mohlo pravidelne a spravne regenerovat, dusit to stale po meste a raz do mesiaca to pretiahnut po dialnici - tym to clovek moc nezachrani, potom tu ludia vyplakavaju ze je to drahe a v sucasnosti existuje uz x firiem co sa zacina venovat cisteniu (sice neviem s akym vysledkom) takze by som to az tak cierne nevidel
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
Používateľov profilový obrázok
Cherro
Príspevky: 738
Dátum registrácie: 13.02.2010 19:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Cherro »

Ja na to, aby som mal autá v poriadku, dokonca aj DPF, nepotrebujem vzor a už vôbec nie štát, proste to chcem mať v poriadku aj keby som nemusel absolvovať STK.
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

V prvom rade veľká časť vodičov absolútne nevie jazdiť s dieslom. Preraďujú pri 1500-2000 otáčok a znovu zrýchlujú od 1000-ky... Okrem zanášania filtra pevných častíc takýmto spôsobom jazdenia trpia aj ďaľšie, tiež nie lacné súčiastky. Jedna moja známa, inak šikovná dievčinka, má Yaris 1.4 d4d a tá čo vyvádza s tým autom, je doslova neskutočné :-) Čudujem sa, že ešte štartuje. Ale má málo km, takže ak príde k predaju, predá to rýchlo.
wikyxxx
Príspevky: 1145
Dátum registrácie: 13.01.2009 17:19
Bydlisko: Okres Malacky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wikyxxx »

Ja hovorim pokial clovek nejde aspon 25 km na start tak auto s dpf nema sancu regenerovat. A diesel s dpf sa moc neoplati lebo zere o 1 liter vac ako bez dpf.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

jaster-83 napísal:...musi sa to auto pouzivat v prevadzke na ktoru je urcene aby sa mohlo pravidelne a spravne regenerovat, dusit to stale po meste a raz do mesiaca to pretiahnut po dialnici - tym to clovek moc nezachrani...
Na co je urceny ten vyssie spomenuty Yaris??? Podla toho co som tu pocital tak diesel=dialnica a Yaris=mesto... Na co je dieselovy Yaris? Na mestske useky dialnic? alebo na co? Ked toto niekto vyrobi a predava, tak to ma mat zmaknute, tak aby to vydrzalo!!

Návrat na "Zaujímavé stránky, odkazy"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný