Fiat vs Volkswagen vs Mazda

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
Tired
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.06.2009 08:48
Zdieľať na Facebook

Fiat vs Volkswagen vs Mazda

Príspevok od používateľa Tired »

Zdravim planujem kupit auto tak max. do 3000Eur premyslam medzi Fiat Bravo 1.9JTD (mozno 1.6 16V) alebo 3kovy Golf 1.9TDI no alebo Mazdou 323F 1.5 16V verzia BA 94-98 rok. Osobne som nakloneny tej mazde ale rad by som si vypocul aj nazory skusenejsich :) Vdaka za kazdu radu popripade ak ma niekto iny napad :)
Naposledy upravil/-a Tired v 08.06.2009 12:04, upravené celkom 1 krát.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat vs Volkswagen vs Mazda

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Tired napísal:Zdravim planujem kupit auto tak max. do 3000Eur premyslam medzi Fiat Bravo 1.9JTD (mozno 1.6 16V) alebo 3kovy Golf 1.9TDI no alebo Mazdou 323F 1.5 16V. Osobne som nakloneny tej mazde ale rad by som si vypocul aj nazory skusenejsich :) Vdaka za kazdu radu popripade ak ma niekto iny napad :)

No, ak myslis 3dverove Bravo - tak to nie. Brava, Marea = ok. Vyzaduj kompletnu dokumentaciu, cerveny a modre kluce, kodovu kartu, doklad o vymene rozvodov. Motoricky aj technicky velmi spolahlive. Slabsi image.

Mazdu by som nebral. Stara hrca - predpoklad, ze ked sa nieco dokasle tak sa nedoplatis.

VW ma vyhodu dostupnosti servisu a kradntych dielov. Fiat je zase spolahlivy a na fiat forach sa stretnes s mnohymi fiat maniakmi, ktori radi a velmi dobre pomozu pri pripadnych problemoch...
jerdna
Príspevky: 246
Dátum registrácie: 10.05.2005 10:12
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat vs Volkswagen vs Mazda

Príspevok od používateľa jerdna »

YxoYpsilono napísal:

No, ak myslis 3dverove Bravo - tak to nie. Brava, Marea = ok. Vyzaduj kompletnu dokumentaciu, cerveny a modre kluce, kodovu kartu, doklad o vymene rozvodov. Motoricky aj technicky velmi spolahlive. Slabsi image.

Mazdu by som nebral. Stara hrca - predpoklad, ze ked sa nieco dokasle tak sa nedoplatis.

VW ma vyhodu dostupnosti servisu a kradntych dielov. Fiat je zase spolahlivy a na fiat forach sa stretnes s mnohymi fiat maniakmi, ktori radi a velmi dobre pomozu pri pripadnych problemoch...
Skutocne by ma zaujmalo preco nie bravo a radsej bravu. Osobne si myslim, ze je to
subjektivny nazor.Napr. mne sa viac paci bravo:-) a marea je pre mna spatna ako noc :-)

K teme. Mal som golfa- v pohode, mazdu som nemal, mam fiata bravo 1,6B- super auticko.
Menil som termostat, rozvody+ cistenie motora, filtre, chladic, olej, klucky - cca aj s robotou 400E hned po kupe. teraz ma nabehane 183tis. a slape ako hodinky ( trocha zere olej , ale zas na druhu stranu 5000 otacok ma pravidelne :-)))
autickar21
Príspevky: 1596
Dátum registrácie: 12.05.2008 18:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autickar21 »

ide o dost stare auto, servisnu historiu bude mat maloktore. do golfu3 by som nesiel, dost hrdzaveju, ci mazdu alebo fiata....mazda by mala byt spolahlivejsia, ale ma to svoje roky... ak si das pozor tak s fiatom nebudes mat problem, jtd su jednoduche motory so slusnym vykonom. sam mam jtd 77kw a som spokojny.
dodoman1986
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.09.2008 22:25
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodoman1986 »

Ja osobne mam s mazdami len pozitivne skusenosti, nedam na ne dopustit, mam 323F BA 1,5 16V r.v. 1996, okrem vymeny beznych veci ako vymena oleja, brzdove platnicky ma nikdy nikde nenechala. Spotreba od 5,5l-7,5l zalezi od techniky jazdy...Nahradne diely niesu vobec take drahe a bez problemov sa da zohnat vsetko. Nadcasovy dizajn, motory 1,5 su spolahlive a kvalitne a nezeru olej ani ked jej nakladas, ja by som nevahal a z uvedenych typov aut by som bral urcite mazdu 323F!
Naposledy upravil/-a dodoman1986 v 21.09.2009 15:19, upravené celkom 1 krát.
Toretto
Príspevky: 354
Dátum registrácie: 05.06.2006 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Toretto »

golfa ale toho tazko koupis v verzi tdi ktory bude mat pod 300 tisic nabehane.
Tired
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 08.06.2009 08:48
Zdieľať na Facebook

Tak

Príspevok od používateľa Tired »

vdaka vsetkym za info :) aspon viem po akom aute sa mrknut :) Vdaka
Napísať odpoveď

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných