Fiat Tipo - pár sekúnd na tri valce

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

bohuzial je to presne to iste po vsetkych strankach tohoto problemu...ja mam napr motor bez turba, ale mam uplne stejnu riadiacku jak tjet, nehovorim ze je v nej kazdy jeden bit stejny :-)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

to samozrejme nie je - mozes mat rovnaku jednotku, ale program v nej je totalne iny. Kvoli turbu.

Nemaju na toto nejaky software update ? :) V 2004 sa updatoval Ford Focus 1.8d aby lepsie startoval v zime.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja myslim ze maju, euro4 soft zo sciiila, 10+PS a aj problemy prec :40bd: , myslim ze aj chiptuner /ne kopirenko/ by tomu vedel zdvihnut startovaciu davku v mapach a bolo vyriesene :zg282:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

looploop napísal:a ked rano v tomto chladnom pocasi prides k autu ktore stalo celu noc a otocis klucom ukazuje ti uz jeden dielik teploty?
to neviem zajtra ráno to pozriem môže to mať nejaký súvis s mojim problemom ?
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

bajo777 napísal:ja myslim ze maju, euro4 soft zo sciiila, 10+PS a aj problemy prec :40bd: , myslim ze aj chiptuner /ne kopirenko/ by tomu vedel zdvihnut startovaciu davku v mapach a bolo vyriesene :zg282:
tak tam dajme rovno softvér zo starého tipa nech to má aj nejakú symboliku ☺
looploop
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.09.2009 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa looploop »

tak sa pozri a daj vediet, nezabudni po starte vybehnut za auto a ovonat ci nieje citit benzinovu vonu.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Je to za starala konštrukcia motora, ktorá už nezvláda prechody na nové eko normy..

Takze skôr vlastnosť.

Že by to nemalo tak byť?
Smola, kúpil si auto, ktora ani nemá zastúpenie v SR, ktorá má záruku 2 roky a ktorá má asi tri použitelne servisy..

Ale poučil si sa a nabudúce si kúp korejca.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Fiat nemá servisy ??? To čo je za hlúposť nejaké eko normy má vôbec netrápia a to auto sa mi páči ide pekne dobre to je sprevodovane ,auto to je jednoduché a pohodlné a predpokladám že aj servisovanie bude lacné lebo určite všetky náhradné diely budú z Poľska za dobré ceny a kórejcov určite nechcem ešte mimochodom záruka je päť rokov
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

looploop napísal:tak sa pozri a daj vediet, nezabudni po starte vybehnut za auto a ovonat ci nieje citit benzinovu vonu.
tak som si to ráno všimol a naozaj je tam jedna čiarka teploty už hneď pri otočeni kľúča do polohy kde sa rozsvietia kontrolky ale benzín vôbec necítiť s tým problém nie je
looploop
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.09.2009 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa looploop »

Bohuzial tak ako to uz bolo spomenute je to nasledok euro noriem a ten motor to uz nestiha. Nie zeby nebol dobry. Je to jeden z top modelov motorov Fiat ktory sa rokmi zdokonaloval a ladil. Bohuzial fiat ho uz nevedel dat na vyssiu normu Euro a tak vyrobu ukoncil. A teraz k veci preco to tak je takze po starte sa ti auto snazi znizit emisie tym ze uberie davku a znizi otacky strasne rychlo ale motor ...hlavne sviecky su este studene a nespaluju dobre takuto zmes. Fiat ti s tym neurobi nic. Ani ten najsamautorizovanejsi na svete. Mas iba dve moznosti ... dat to preprogramovat v ECU ze ti po starte nechaju vyssie otacky na cca 5 sekund a nasledne kaskadovito budu uberat podla teploty alebo hned po starte jemnucko pridas ty sam nohou ..ale fakt jemnucko a podrzis to 3 sekundy... alebo kasli na to. Robi to iba v tychto neistych obdobiach ci ked nevie ECU ci je vlastne zima alebo leto.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Vďaka za vycerpavajucu odpoveď asi som aj tušil niečo podobné mne to nevadí len som to chcel počuť od odborníkov že či nemôžem nejako ublížiť motoru tak dúfam že sa to nebude zhoršovať a auto mi bude robiť radosť ako doteraz
looploop
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.09.2009 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa looploop »

zhorsovat sa to nebude. Ublizit ...mozno keby si mal rozvod v dezolatnom stave tak by hrozilo preskocenie. Aj pri tomto sa tusim nic nestane lebo su v piestoch zafrezovane miesta pre ventili pre taky pripad. Teda 1.3 fire to malo a toto je odvodene z tohoto motora
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Naozaj to má také piesty že sa nestretnú s ventilmi pri roztrnuti remena ?
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

blbost
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Ale čo som pozeral piesty tu na nete tak majú nejaké také divné vybranie ako keby na ventily

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní