Fiat Tipo - pár sekúnd na tri valce

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Akože to auto mi veľmi vyhovuje a tiež sa mi na ňom dobre jazdí nejaké tie drobnosti a nedokonalosti majú asi všetky autá veď nakoniec aj nejaké vw majú vypínanie jedného valca možno to skúšali aj taliani a trocha to nedotiahli do konca :300f: ale ďakujem za rady skúsim ten benzín zo shelky aspoň cez zimu
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

ono dojazdit nadrz a nasypat tam trosku "stovečky" aj ked stoji euro sedemdesiat rozhodne nezaskodi... aby si videl.

Dlhodobo to robit nebudes pretoze je to drahe samozrejme. Ale na skusku by si to mohol prezit. Dvadsat litrov, preplachnut motor.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Stovku tam dávať nebudem predsa len všade sa odporúča 95 takže ak to nemá ísť na tento benzín tak nech sa mechanici potrápia ale som ochotný ísť do lepšej 95ky už som to pravdupovediac skúšal a selka sa mi zdá asi najlepšia neviem či tam nedávajú nejaké aditiva
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

kludne tam tu 100vku daj neublizi tomu motoru. 1.36 za liter ta nezabije. Ked nepomoze potom chod do fiatu.
looploop
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.09.2009 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa looploop »

parkujes v garazi alebo pod holym nebom? Tento jav mas iba rano ked prides k autu a stalo po noci pripadne dlhsie a uplne vychladlo ze?
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

pepo64 napísal:
prioritasko napísal:Talianska kvalitka,vlastne,chcel som povedat turecka kvalitka.
To je tak ,ked to montuju ti morgoši.
Reklamuj to cim skor,lebo problemy s touto rachotinou budu narastat s kazdym prejdenym kilometrom geometrickym radom.
Zaujímalo by ma na akej kvalitke sa vozíš Ty?
Renault Super 5
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Teraz som videl R5 Turbo na predaj, cena ludových 4800evri, najlepšie auto aké som kedy mal.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

prioritasko napísal:
pepo64 napísal:
prioritasko napísal:Talianska kvalitka,vlastne,chcel som povedat turecka kvalitka.
To je tak ,ked to montuju ti morgoši.
Reklamuj to cim skor,lebo problemy s touto rachotinou budu narastat s kazdym prejdenym kilometrom geometrickym radom.
Zaujímalo by ma na akej kvalitke sa vozíš Ty?
Renault Super 5
A Ty si myslíš že ten montovali pravý Francúzi asi potomkovia Napoleóna alebo Charlesa de Gaulla???Je dosť pravdepodobné že to montovali Maročania, Alžírčania alebo Tunisania, tak sa z Turkov moc nevysmievaj.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pepo v 80tych rokoch , keď sa tieto autá vyrábali tak vo francúzsku bola ešte len prvá vlna týchto čiernych bratov.
Rozdiel bol v princípe fungovania tých aut, ale aj celej spoločnosti. Vtedy ešte nebola EU s jej pokutami za emisie a elektromobilitou- to je ten rozdiel ktorý oddeluje zrno a plevel.
Aby som to upresnil - môj názor je , že vtedy boli autá dobré lebo boli dobrí aj ludia - dnes sme všetci vrátane mňa egoistická zgerba a podla toho vyzerajú aj naše produkty. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

looploop napísal:parkujes v garazi alebo pod holym nebom? Tento jav mas iba rano ked prides k autu a stalo po noci pripadne dlhsie a uplne vychladlo ze?
áno parkujem vonka sem tam nevykurena garáž ale nerobí to stále napríklad od februára kedy mi vymenili sviečky mi to spravilo prví krát teraz minulý týždeň keď bolo ráno vonka chladnejšie asi tri stupne aj to ako píšem asi na päť sekúnd
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Ako štartuješ motor?
Sviečky ti dali také isté ako z výroby?
Dali ti ich tam dobre?
Sú dobré vôbec? Môže byť aj ako diel z výroby zlá
Skús ich klúčom vybrať a pozri v akom sú stave, porovnaj ich.
Ešte keď tak skús odpojiť na noc baterku a potom pojazdi 100-200km
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Neviem aké sviečky tam dali ale je to originál Fiat servis takže hádam tam dali dobre sviečky a ako sa dá sviečka zle namontovať ?? To už by som nepochyboval uvidím keď sa ochladí ako sa to bude správať ale vďaka všetkým za odpovede
looploop
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.09.2009 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa looploop »

a ked rano v tomto chladnom pocasi prides k autu ktore stalo celu noc a otocis klucom ukazuje ti uz jeden dielik teploty?
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

tento motor zial neznasa kratke trasy, doporucujem precitat (s porozumenim):
https://www.auto.cz/zaver-dlouhodobeho- ... uci-135973


"Naopak najdete dost lidí, kteří si stěžují na škubání po studeném startu, zápach benzinu či kolísavý tah při akceleraci, a servisy jim nedokážou pomoci. Zejména u vozů vyprodukovaných od září 2018..."
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

autor temy pisal ze ma BEZ TURBA ; 1.4TJet v linkovanej recenzii je so slimakom.

Cize su to rozlicne motory - i ked samozrejme zakladna konstrukcia je rovnaka, motormanagement je extremne rozlicny co urcite bude sposobovat rozdiely v spravani jedneho a druheho typu.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných