Fiat Tipo - pár sekúnd na tri valce

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pohlad technka (ano som technik) čo robil 20+ rokov reklamacie. Mali sme kopu vecí objektívne dodrbkaných a všetci sme vedeli, že to neurobíme. Vymieňali sa celé prvky, dokonca sa dvere aj vybúrali zo stavby a dodali sa nové - aj tak nefungovali.Je to len o tom kto má väčšiu výdrž.
Najhorší scénar je že ti budú 2 - 5 rokov opravovať alebo aj meniť motory a potom ti vratia peniaze. Ak nezoženú znalca ktorý by potvrdil nesprávne používanie z tvojej strany. Otázka zase je , máš na to povahu a nervy?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Lenze ty si bol technik na plastove okna a nie v autoservise co je asi ku.va dost rozdiel. V autoservise si robil niekedy? riesil si problem na novsom aute? Nikdy.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Xentry len taká otázočka - tušíš kolko stoja okná a dvere v nejakej tej bezpečnostnej triede na barák? A máš predstavu kolko škody sa narobí ak sa musia búrať. Auto dáš do servisu, dostaneš náhradné a si vyškerený jak lečo. Vymena balkonových dverí je zima jak v psinci v celom dome, odpratať deti a domáce zvieratá, všetko pozakrývať a aj tak upratuješ týždeň.
Ale máš pravdu v autoservise som nerobil.
Vieš čo tak asi obnáša reklamácia plynového kotla?? On kua praskne zásadne keď je vonku -10, a vytečie z neho mrte vody. Ale máš pradu plynára som tiež nerobil.
Ono reklamácie aj keď len párkov v Lídli sú vždy o konfrontácii a na to treba mať žalúdok a povahu.
Ja neriešim problémy na novších autách, ale na autách čo sú ešte na výrobnej linke. A mne kladú za vinu, že z nej nikdy ani nemôžu zísť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja som to bol 2x reklamovat, chlapci vyberu sviecky, opucuju, daju naspat, kopnu do gum, otazka je koho to prestane skor bavit tam chodit :40bd: , zajimave ze cerstvy benzin nikdy nevaha v starte, ale taky 2 mesacny ma vahavy start aj chod, nez sa zohreje lambda...zaujimave ze po dotankovani ide zas dobre

apropo, ked ide na 3, zhasni to ! nenechaj ho trapit, dalsi start bude ok, vyskusaj
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Bajo 2 mesiace starý benzín môže mať človek čo natankoval a jazdí na LPG...
Ked človek nemá LPG tak v pohode natankuje aj dve nádrže mesačne.

Pravda niekto kto má ročný nájazd iba 9000km, čo vychádza na +-750km mesačne, pri spotrebe +-7l to vychádza že na mesiac potrebuje určite jednu nádrž 50l
Aby sa behom mesiaca zosral benzín sa mi ani nechce veriť
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Reklamuj, reklamuj, reklamuj.
Až kým nevymenia motor kus za kus. Normálna vec. Nech managerik slovenského zastúpenia rezignuje na opravy a napíše do fiatu v IT uno problemo, motore defecto. A pošlú nový motor. Teraz po fúzií s PSA ich to ani nebude bolieť. Tam to tiež na koniec povolia ako môjmu kolegovi.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Až kým nevymenia motor
A ak to bude robiť aj tretí vymenený motor? vrátia peniaze ok a dva roky trápenia za nami. Kúpim iné a o mesiac kua šak aj to ide na tri valce. A príbeh sa opakuje.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa prioritasko »

Talianska kvalitka,vlastne,chcel som povedat turecka kvalitka.
To je tak ,ked to montuju ti morgoši.
Reklamuj to cim skor,lebo problemy s touto rachotinou budu narastat s kazdym prejdenym kilometrom geometrickym radom.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Neviem či to je tým kto to montuje či sú to turci, slovaci, alebo občania niekde z honolulu, skôr to bude tým že to splna nejakú vysokú EURO normu, ktorá robí všemožné patálie

Toto nieje ani prvé a ani posledné auto, kde sa takéto veci dejú, že nestabilný volnobeh, trhanie za jazdy, občasné zhasnutie, zlé štarty pri určitej teplote ...
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

sviecky ngk ked tak 100 oktan alebo 95 s vifom a drzat plnu nadrz benzinu neklesat pod polovicu. Jazdit s tym normalne obcas to prevetrat na obmedzovac ked je to ohriate. Mas tam jednoduchy hlupy motor kde ked budes menit olej kazdych 10k tak pri tvojom najazde ta prezije s prstom v nose.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

metamor : no to je presne to čo by som nerobil...

Ako je možné že mne auto funguje v podstate 10 rokov a nedávam žiadne premiové palivo pokial sa ozaj nepomýlim na čerpačke, ale v tom prípade vypínam zaplatím a dotankujem obyčajným.
Nedolievam žiadne aditívum.
Tankujem až ked mám rezervu - dotankujem na šupu nejakých 54-56l, kto by chodil každú chvílu na pumpu?

Kolko bolo paniky s príchodom nových palív ako niektoré autá budú mať problémy a tak...
Tankujeme tie palivá už takmer rok a čo sa stalo? Zasa nič.
Ja nevidím rozdiel (ani ho nasilu nehladám), pritom na začiatku sa tu objavovali (neviem ako ich nazvať slušne), ktorý riešili vážny problém že im to vychádza zrazu 7,28l/100km miesto doterajších 7,15l/100km
Takéto s prepáčením c0c0tiny tu človek musel čítať, že niekto riešil rozdiel v spotrebe necelé 0,2l čo môže byť odchýlka s XY dôvodov. Od vonkajšej teploty, cez fúkanie smeru vetra, tlak v pneumatikách, až po rozdielnu situáciu na ceste, či mierne rozdielny štýl jazdy
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

ale on nema das auto kde ludia riesia deci dva deci navyse v spotrebe. On ma jednoduche auto kde ked bude menit olej 10k sviecky 30k tak pri jeho najazde kilometrov tu bude ten motor este pol storocia.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ale na to nikto nič nevraví, vravím iba to že tankovať tam premiové palivo, alebo liať aditívum nie je normálne, lebo to musí fungovať aj bez toho. Ked nefunguje - reklamácia

Sused kedysi vyhral P207 z Orangu, vyše roka sa naťahoval s autorizákom čo to zhasínalo, šklbalo, kašlalo
Mnoho krát to reklamoval a hladali príčinu, asi 2 ak nie 3x mu bola nahrávaná nová verzia softu do ECU, ktorá mala "zaručene" vyriešiť problém ...
Predal to dalej, lebo už na to nemal čas chodiť hore dole do autorizáku, lebo jedna navšteva v takýchto prípadoch ti uberie 3 roky života
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa logan668 »

Zmena benzínky pre začiatok by neuškodila. Kolegove tipo, ale s turbom malo podobný problém, tiež to bol reklamovať, po zmene benzínky to prestalo. Ak niekto jazdí veľa kilometrov, tak si zmenu kvality benzínu v nádrži nevšimne. Ale stačí mať natočené za 3 mesiace 200 km a potom to už cítiť. A pri zlej benzinke to cítiť aj pri bežnom jazdení. A niekto má šťastie, že ešte nenatankoval zlý benzín.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

prioritasko napísal:Talianska kvalitka,vlastne,chcel som povedat turecka kvalitka.
To je tak ,ked to montuju ti morgoši.
Reklamuj to cim skor,lebo problemy s touto rachotinou budu narastat s kazdym prejdenym kilometrom geometrickym radom.
Zaujímalo by ma na akej kvalitke sa vozíš Ty?

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných