Fiat Tipo Kombi - skúsenosti, spoľahlivosť, údržba, ...

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Fiat Tipo Kombi - skúsenosti, spoľahlivosť, údržba, ...

Príspevok od používateľa fkk »

Celkom ma zaujal Fiat Tipo Kombi, máte s týmto autom niekto skúsenosti? Ako je teraz na tom Fiat s kvalitou? V rodine máme jedno Stilo MW a keby mám podľa neho hodnotiť značku, tak by som si Fiat asi nekúpil (opravovali sme tam osvetlenie ŠPZ a spínač otvárania zadných dverí a bol som znechutený z toho, ako je tam tá elektrika spravená, do toho auta sa už nasypalo veľa peňazí, stále sa niečo kazí, na výmenu žiaroviek treba odmontovať nárazník alebo baterku alebo koleso, atď).
Vie mi niekto povedať ako je na tom Fiat teraz? Ako je na tom Tipo s užívateľským komfortom (dajú sa tam napr. vymeniť žiarovky bez rozoberania auta)? Čo kvalita spracovania? Má niekto skúsenosti s turbo benzínom 1.4 l? Ďakujem za odpovede.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Stilo je známe takými elektrickými prkotinami.

Tipo je príliš nové, ale tiež treba brať do úvahy že to je rozpočtovka. Na skúsenosti je ešte skoro
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ani stilo ani tipo nemam osobne, ale bravo 2 je medziclanok a elektricke chyby su po 7,5 roku a 140000km rovne 0, minimalne v tomto su zjavne poucitelni...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Ďakujem za reakcie, vie mi ešte niekto povedať ako je to s výmenou žiaroviek (lebo na to Stile je to katastrofa) a podobných vecí? Na novom aut to riešiť netreba, ale raz ten čas príde.
Čo ma ale neteší je, že nikde v konfigurátore Tipa som nevidel možnosť zvoliť si otvor v zadných sedadlách (na lyže).
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ved sklopíš časť operadla. Jednak to bude väčšie ako tunel a tak či tak stále odvezieš 4 osoby
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Tak myslím že na otázky typu výmena žiaroviek a diera na lyže dostaneš najlepšie odpoveď v predajni Fiatov, tam si do toho aj sadneš a vyskúšaš pocit že ako sa v tom aute cítiš, prípadne si zodpovieš aj iné, doteraz nevyslovené otázky.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

delene sedadla jak hovori ivko, v ziarovkach nevidim najmensi problem, priam luxus pristup, coz moze byt este aj od motorizacie samozrejme ine...

Obrázok
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

K veciam pod kapotou vyzerá byť dobrý prístup. V predajni sa spýtať môžem, ale chcel som radšej reálne skúsenosti (s bežnou údržbou).
Riešenie so sklopením sedadla sa mi absolútne nepáči, tí dvaja potom vzadu nemajú bohvieaký komfort a navyše v napr. v Rakúsku je za takýto prevoz lyží pokuta v ráde stoviek eur.
fkk
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 06.08.2017 23:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fkk »

Tá diera nerobí taký veľký otvor z kufra do kabíny, tie lyže v Rakúsku by mali byť vo vaku ktorý je ešte pripevnený v kufri, alebo na streche (a aj v tom boxe by mal byť náklad priviazaný). Sklopené sedadlo tolerovať nebudú (a pri takomto prevoze chudák ten čo sedí v strede, predsalen Tipo je auto so zameraním na pomer cena / výkon a nie veľkopriestorová limuzína). Slováci môžu byť radi, že tu je to policajtom jedno (a na západ od nás policajti radi zastavujú autá z východu lebo vedia, že tu je veľa špekulantov čo majú vymontované DPF a podobne).
Ale to už sme sa odklonili od témy. Keby sem vedel nepísať niekto, kto to auto vlastní a má s ním niečo nabehané, bol by som rád.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Minulý rok to bolo v správach ohladne prevozu vercajchu.
Ty si povinný to zabezpečiť proti pohybu aby to v prípade nehody nelietalo po aute, tie vaky zasa nie sú drahé a nejaký popruh použiť na priviazanie o sedačku a nemôže byť problém. Myslím že ani samotné lyže by neboli tak velký problém ako lyžiarky. Keby začali tie lietať po aute tak to by ozaj bolelo. Mám dojem že sú háklivý aj na zadné plato v kombíku, skrátka malo by byť "zatiahnuté" a všetko pod ním

Pravda dve osoby dozadu posadíš, ale ten v strede nebude mať asi taký komfort ako keby sedel na kraji. Ono celkove ísť na lyžovačku do AT a zobrať 4 ludí si myslím je TIPO malé.
Viem ked idem len na jeden den na SK, kolko zaberie vercajch 4 osôb a keby šiel človek na viac dní tak treba aj civilné handry a to sú dalšie 4 cestovky naviac.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

chcel by som vidiet jak do toho tunela nasukas lyze pre 4 ludi :d :D , pre nich potrebujes stejne box, nebudes mat predsi bordel v aute, pre menej jak 4roch je sklopenie deleneho sedadla uplne v poriadku + zagurtnujes proti posunu, box bude stale lepsi, lebo aj lyziarky, opadany sneh, voda atd atd

ze stilo malo vselijake vychytavky, tak vies ako, stilo nebolo myslene ako lacne auto vo svojej dobe, chceli sa tlacit na nemecky trh aj s ich grc german hrana dizajnom, no nevyslo, sice boli tiez fasisti, ale zo zlej strany alp lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
YxoYpsilono
Príspevky: 3390
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Tipo ma slabú výbavu a da sa čakať velky prepad ceny.
Motor jtd je výborný, skúšal som
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

haleluja ! aspon niekto este vyrobi auto, kde sa klapka ovlada lankom a ne pridrbanym motorom, co sa isto vysere a treba zhodit palubku, o motory netreba mat obavu, jediny ktory nepoznam je ten etorq, take sa robili onehdy v brazilii pre lokalny trh, ale 1,8...to bol este motor prapovodom z volakeho morisa ci z kerej marije, vyvijany pre spiritus a barzjake alkoholicke zmesi, to by paradoxne nam mohlo pasovat na sporaky, kedze spiritusove palivo ma podobne naroky na hlavu valcov jak plynecek :3035: , len skoda toho automata, radsej kutac :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
looploop
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.09.2009 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa looploop »

YxoYpsilono napísal:Tipo ma slabú výbavu a da sa čakať velky prepad ceny.
Motor jtd je výborný, skúšal som
slabu zakladnu vybavu alebo celkovo vybavu ktoru donmontuju si myslel?
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných