Fiat Tipo - dusenie motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

igi52
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 23.09.2009 21:04
Zdieľať na Facebook

Fiat Tipo - dusenie motora

Príspevok od používateľa igi52 »

Dobry den páni,chcem sa na vas obratit s prosbou o radu ohladom môjho Tipa.Je to dvojliter 107kw,r.v.91.Ide o to ze chlad mu asi nerobi dobre a pri studenom motore nieje mozne sa na tom rozbehnut.Motor po zosliapnuti plynu dusi,zacne skakat...akonahle sa ohreje aspon na 70 stupnov uz ide normalne.Vymenil som palivovy filter,sviecky,svieckove kable,teraz cidlo vody.nic nepomohlo.Pri odpojenom cidle vody,motor ozije,ale volnobeh 1500 otacok...Neviete mi niekto dat este nejaky tip,v com by mohol byt eventuelne problem,poprípade poradit niekoho kto sa v takychto motoroch vyzna ?Vopred dakujem.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Motor zvykne mať ešte aj snímač teploty nasávaného vzduchu . neviem nakolko je potrebný aj tento signál pri práci RJ, ale zameral by som sa aj na káble a konektory, snímač môže mať na výstupe dobrý údaj o teplote ak sa nedostane v poriadku do RJ je problém. Bolo by dobre asi vyšetriť akú hodnotu teploty vidí RJ. Prípadne problém zo zmesou môže byť aj v tom že by bol nejaký problém s tlakom paliva na vstrekovačoch a pod.
igi52
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 23.09.2009 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igi52 »

Ano,ten snimac nasavaneho vzduchu sme tiez preverovali,ale bez uspechu...Bol som teraz za jednym starsim mechanikom.Veru dlho sa zamyslal :d :D Vraj taky motor uz roky nevidel,ale mysli si ze problem bude v ovladani sytica.Nevedel uz ako funguje,ale prislubil ze si to skusi nastudovat a popripade sa ozve. Ja skusim tiez este nieco vymysliet.Dakujem za postreh
MatoB35
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 23.11.2010 22:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatoB35 »

Vieš sam kam to auto už patrí .. ???? :d :D
raven85
Príspevky: 1583
Dátum registrácie: 10.10.2011 08:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raven85 »

Mato.
A prečo by malo niekam patriť?
Keď je majiteľ spokojný, tak nemá dovôd meniť auto každý rok. :2f93:
MatoB35
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 23.11.2010 22:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatoB35 »

Neviem, je to len môj názor.. pri dnešných cenách sa dá kúpiť normálne auto za slušne prachy. Keď vidím napríklad peknú s60 za 2500e.. nákup to. :)
djpiecka1
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 04.09.2009 17:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa djpiecka1 »

MatoB35 majitel nechce vediet kde jeho auto patri, ale chce vediet kde je problem. A davaj bacha aby tebe niekdo na tomto fore nenapisal, ze do ktorej riti patris ty!
MatoB35
Príspevky: 172
Dátum registrácie: 23.11.2010 22:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MatoB35 »

Djpiecka, ty si nejaky dement, ja tu nikoho neurazam ani nič podobne. Asi máš nejaký komplex, na to sú lekári.. aby si tam ty neskončil
michalm660
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 15.11.2017 10:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa michalm660 »

Sice iny fiat ( brava ) ale priznaky boli rovnake
Moze to robit aj krokovy motorcek treba skusit vycistit skrtiacu klapku motorcek bol namontovany na nej a ovladal otvorenie klapky tym padom aj volnobeh a je to vlastne automaticky sytic
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tipo malo vsetky moderne veci v tej dobe, pozink karoseriu ako prve v triede, motory vstrekovanie, kat, digitalne budiky atd atd, shade motor kompany v tej dobe mala novinku - motor v predu - favorit ohv :4090:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
igi52
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 23.09.2009 21:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa igi52 »

Zdravim vas pani.Tak dnes sa mi na mile prekvapenie ozval ten mechanik.Nedalo mu to a trosku si prestudoval schemy.Vychadza mu to na ten regulator volnobeznych otacok-to je myslim oficialny nazov toho zariadenia.Vraj to sa zvyklo kazit a je to nerozoberatelny diel,takze iba vymena.Rovnaky vraj pouzivaly aj starsie audiny.Viem ze sa daju kupit aj lepsie auta,ale mne sa toto paci.Vybava asi vsetko co maju dnesne auta okrem teda klimy a palubneho pc.Ale el.siber,okna,zrkadla,signalizacia vypalenej ziarovky,alebo chybajucej chlad.kvapaliny,abs,sedacky recaro...vsetko to tam je.Plus ten vykon ked ide vsetko ako ma,to je basen.
keyness
Príspevky: 686
Dátum registrácie: 23.05.2011 15:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa keyness »

tiež si myslim že take auto patri do srotu ak je v zlom stave ale ak je to výnimocny kus a je pekny v dobrom stave tak preco by tam mal ist? myslim že niekde na bazosi ešte najdes nahradny diel
Factor
Príspevky: 328
Dátum registrácie: 08.03.2009 20:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Factor »

Igi52 - nejedná sa náhodou o súčiastku:
Bosch 0 132 008 600 ? Mrkni na tú tvoju a musí byť na nej uvedené číslo. Mám ju totiž doma.
dalimaly
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 12.05.2016 17:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dalimaly »

od oktobra máme Fiat Tipo, máme ho ako uplne nové, jazdíme ním každý deň a zatial žiaden zadrhel, nič, všetko krasne šlape. Snad ešte dlho šlapat bude.
marcuso
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 16.06.2018 12:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marcuso »

konzultoval si to s niekým? ako sa ti k tomu vyjadrili? kde si ho kupoval? alebo, podarilo sa ti ten problém už odstranit?
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných