Fiat Tipo - antikorozna ochrana

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Fiat Tipo - antikorozna ochrana

Príspevok od používateľa smejo74 »

Pekný večer želám chcem sa opýtať že či niekto má vedomosť o tom či má Tipo pozinkovanu karosériu ďakujem
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Tvrdili, zevraj ano, ale aj tak si spominam, ze to hnilo. Ci to bol dosledok toho, ze sa v tej dobe vyvaralo, opravovalo iba autogenom neviem…
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Zadavateľ témy ma pravdepodobne na mysli NOVÉ TIPO , čo sa teraz predáva....

Ja myslím, že určite.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

No, lenze o novom nic nepisal, navyse u noveho Fiata riesit zinkovanie? Snad tie nove Fiaty dako trpia na koroziu? Nic som si nevsimol, to je vysada predovsetkym japonskych aut a sem tam dakej premiovky.
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

mastik, zadávateľ sa dobre spýtal, nakoľko má asi záujem o to auto, tak chce vedieť či mu to náhodou nebude po 5tich rokoch hniť..
Inak myslieť si,že zadávateľ témy sa bude pýtať na auto ktoré sa vyrábalo v 80tych rokoch je na zasmiatie..ved stare tipo som videl na ceste za posledných 5 rokov dva razy..tie už sú dávno v šrote...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Uz si videl zhniteho Fiata z poslednej doby???
Momentalne na SK su 3 kusy Tipa na predaj, 2x z 1991 a jeden z 1996.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

:-), otazka dobra, prvy tipo zinkovanim v nizsej strednej zacal, asi sa pytas ci druhy tipo neprestal ze ? ja by som bol vcelku kludny :4012:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
herin
Príspevky: 1273
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

pomaly 30 ročné tipo si zakupi len šialenec..:)
zober si že až tolko tých nových Fiatov Tipo nejazdí, aj ked cenou a dizajnom naozaj nevyzerá zle...
Neviem prečo tu píšeš o nejakom zhnitom fiate z poslednej doby ked to tipo je na trhu snád 2 alebo 3 roky..asi na tak mladom aute sa ešte nemusí prejaviť korozia..
Neodbočuj od otázky na ktoru sa zadávateľ spýtal a tá je: či to má pozinkovanú karoseriu..
najlepšie bude ak sa na to spýtaš predajcu a akú záruku na tú kasňu dávaju..ak 6 rokov tak to je sakra málo a pozinkovaná bude veľmi biedne..a ak chceš auto na dlhšie ako 5 rokov tak by si dopadol ako mazdy ktoré dávali 6 ročnu záruku a po 8 rokoch boli lemy na blatníkoch na skrz prehrdzavené-sám som takú vlastnil..
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nech je aj 10 rocna zaruka, ta sa totiz vztahuje na prehrdzavenie, rozumej dieru. A zaruka sa samozrejme vztahuje len na riadne servisovane vozidlo. Pri servisnych prehliadkach sa robi aj obhliadka karoserie, pri jej poskodeni ( napr. od kamena) je majitel upozorneny na potrebnu opravu. Hrdzava diera kde bola pricinou korozie porucha laku cuzdim predmetom je vylucene z zaruky…
Odporucam pozriet na portali youtube cesky program Cerna Ovce, kde pan riesil uz len chybu laku, na novom aute, reklamoval, no nedockal sa uznania, hoc aj sudny znalec urcil chybu v nekvalite, chybe pri lakovani v zavode. Vo VW servise tomu dotycnemu na tom aute este urobili destrukcny test a pan si to mal opravit za vlastne prostriedky.
A tu je otazka o kvalite zinkovania na novom type auta? Akoby po uliciach jazdili zhnite Fiaty, hoc aj 10 rokov stare.
Octavie III hniju? Lebo na dvojkovych sa uz objavuju diery. Znamena to, ze dvojkova ma zle riesenu protikoroznu ochranu?
Ta otazka mi pride zrovna takeho typu, ba s poctom noveho Tipa vs Octavie III az ironicka.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ja mam stvrty fiat posebe, takeho druheho tazko najdes lol a ten z 1988 hnil, to sa mu musi uznat, ale to uz mal 10 rokov, zase s trosku farby na motyky a stetku sa to dalo zvladat, tie dalsie hnili tiez, ale uz iba vyfuky, toz kratke trasy na benzine si svoje vypytaju lol, kedze mam aj predchodcu tipa skoro 10rocneho trufam si povedat ze korozia nebude jeho tema...a zaruka je presne ako mastik pise :41c2: , cize na DIERY DURCH a to este podmienena razitkovanou serviskou a co dostanes bude opravene to miesto, podla mna je uplne jedno ci 6-15 rokov je takato zaruka, lebo by bola vykupena krvavymi penazmi :3c90:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
pidizvi
Príspevky: 3407
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

minule v hornbachu pri sroboch, skrutkach a plechoch mali taku peknu tabulku, ze pouzivana antikorozna ochrana. Nie je totiz zinkovanie ako zinkovanie, su tam rozdiely, v strucnosti hrubka vrstvy. Takze o kvalite ochrany odpoved na zinkovanie ANO/NIE vela nehovori.
Co z toho, ked je karoseria zinkovana, ked podvozok bude hnit a vsetky sroby rysave snad po roku. Hura, nemam diery na kasni, ale nepozerat zospodu...
Pravdepodobne aj tie slavne mercedesy a mazdicky mali zinkovanu karoseriu a ako dopadli.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

nemali :-), ale treba aj povedat ze zinok neni spasa sama o sebe :41c2: , kolegova 17 rocna oktavia ma uz asi 8 rokov holy plech na kapote a je to zdrave bez nicoho, ale blatniky dole hnile az strach, kedze konstrukcia je taka aka je...kto si ten bordel spoza zasteriek raz rocne vycisti, nema hrdzave, kto je lenivy ma osklive
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
qubo
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 16.10.2017 02:17
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Tipo - antikorozna ochrana

Príspevok od používateľa qubo »

smejo74 napísal:Pekný večer želám chcem sa opýtať že či niekto má vedomosť o tom či má Tipo pozinkovanu karosériu ďakujem
Fiat punto 1995...dodnes nehnije...stojí vonku, nestarám sa, auto bez bublinky...hnijú iba opravované..

Nové Tipo? Bezproblémov, pozink.
Hnijú povacsine Japonci. Vlastná skúsenosť.
pajtyi
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 17.04.2008 17:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pajtyi »

Odpoved ci je to pozink ti neviem dat ale zaruku davaju 5rokov/100000km a 8rokov na karoseriu.V lete som kupoval.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Neviem ako Fiaty , ale! dodávame aktualne 4 automobilkám a blázni z Mercedesu budú 5ta. každú smenu je asi 8 ludí na 100% kontrole a tiriedia súčiastky na koroziu. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: Ešte pred finalnym výrobkom majú pozinkované diely koroziu. Prečo??? Lebo ak bodujem matice a tečie mi chladenie na bodovačke tak priamo v tom spoji vytváram zárodok korozie.Bodujú sa stovky dielov a každá ta mašina tečie ako sitko na čaj. Ale načo budem hádzať hrach o stenu, zamestnajte sa v akejkolvek automobilke a budete krásne vidieť čo produkuje najväčšia automobilová velmoc v europe
Tak velmi sa teším ako uvidím prvé hrdzavé Lamborgini Urus ktoré v základe stojí 160 tyčiek :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných