Fiat Tipo 2019 - výmena oleja

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Tipo 2019 - výmena oleja

Príspevok od používateľa oco13 »

Predpoklad že je závit strhnutý nemusí byť vôbec správny. Kua a ako tak pozerám tak ja som sa popri stavbe traktorčekov dopracoval k profi dielni (nemyslím si to). Myslím si ale, že na jednorazové použitie by ho zakúpenie strojového závitníka vyšlo menej ako servis.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
filippi
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10.03.2021 11:48
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Tipo 2019 - výmena oleja

Príspevok od používateľa filippi »

Presne tak, preto je to len predpoklad, jedna z variant .... Zadávateľ sa nevyjadruje ako strojár, ale ako priemerný užívateľ a nevieme o aký druh skrutky sa jedná.
Vieme že "išiel ťažšie ale išiel". Ak je skrutka bez hlavy /predpokladám imbus/ zaskrutkovaná do vane stačí vaňa hore-dole + tesnenie a je vysmiaty v pondelok.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Tipo 2019 - výmena oleja

Príspevok od používateľa smejo74 »

Nie som žiadny strojár ani mechanik len tak amatérsky sa zvyknem pustiť do menej náročných opráv podotýkam len na svojom aute ,ešte chcem doplniť že naozaj je tam oceľová vaňa aj skrutka a skrutka je imbusovy sesthran bez hlavy ,kúpim aj skrutku bez komusu s tesnením možno tam zapasuje skôr
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Tipo 2019 - výmena oleja

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:3020:
filippi napísal: 25.09.2022 17:26 Vaňu dá dole a hore za 10minut s výmenou tesnenia, zatial to OK.
Ale........bud dá novú vaňu, alebo do starej vane musí predsa narezať nový závit, lebo starý je strhnutý. Potrebuje: vrtačku, šubleru, strojnícke tabuľky, sadu ručných závitníkov, vrták, jednu pravú ruku - jednu ľavú ruku a hlavu.
Podľa priemeru starého otvoru si musí nájsť najbližší rozmer závitu / ak bol starý závit napríklad M12 tak si dá M14/ a podľa toho si vyberie vrták na vyvrtanie otvoru "pod závit", následne nareže ručným sadovým závitníkom závit. Nesmie pritom domotať poradie sadových závitníkov. Samozrejme musí mať pripravenú novú výpustnú skrutku vhodného rozmeru, v tomto prípade M14. A už je to pre občana ktorý nemá dielňu a náradie nie 10 minút ale pol dńa. Zabudol som na niečo?

PRECO tak zlozito opravujes zavity :3020: :3020: Dnes sa uz pouziva HELICOIL. :2f93: :41c2: :41c2:
jurajjanosik
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 08.09.2022 21:50
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Tipo 2019 - výmena oleja

Príspevok od používateľa jurajjanosik »

Ak tam je este maso, tak vyvrtatat vacsiu dieru, pohrat sa magnetom a srubu vytiahnut. Potom bud vlozku, alebo vacsiu srubu.
filippi
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 10.03.2021 11:48
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Tipo 2019 - výmena oleja

Príspevok od používateľa filippi »

PRECO tak zlozito opravujes zavity : Dnes sa uz pouziva HELICOIL.

Ďakujem za radu, pozrel som...super.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Tipo 2019 - výmena oleja

Príspevok od používateľa smejo74 »

Takže teraz som kúpil novú skrutku a pekne som ju tam naskrutkoval šla trocha ľahšie ale ku koncu nejaký odpor bol, takže som nalial olej a zatiaľ nekvapka uvidím do zajtra ale zdá sa že vaňa je v poriadku ,zajtra obvolam servisy a dúfam že mi to niekto spraví lebo pokiaľ nemám jamu alebo rampu tak sa tam nedostanem
tuninka
Príspevky: 893
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Tipo 2019 - výmena oleja

Príspevok od používateľa tuninka »

neviem z akého materiálu je tá skrutka, ale ak je kovová, tak sa tam bude gúlať, až sa prilepí na magnet, čo je vo vani
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Tipo 2019 - výmena oleja

Príspevok od používateľa kirke25 »

Keď tam tých skrutiek bude viac - samozrejme po ďalších výmenách - bude to aj hrkotať potom. Len aby si nehľadal príčinu toho hrkotania…💪
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Tipo 2019 - výmena oleja

Príspevok od používateľa ivko1 »

smejo74 napísal: 26.09.2022 17:43 Takže teraz som kúpil novú skrutku a pekne som ju tam naskrutkoval šla trocha ľahšie ale ku koncu nejaký odpor bol, takže som nalial olej a zatiaľ nekvapka uvidím do zajtra ale zdá sa že vaňa je v poriadku ,zajtra obvolam servisy a dúfam že mi to niekto spraví lebo pokiaľ nemám jamu alebo rampu tak sa tam nedostanem
Si použil skrutku s nesprávnym stúpaním / typom závitu.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Tipo 2019 - výmena oleja

Príspevok od používateľa smejo74 »

Tak ja už sám neviem že či bude lepšie nechať ju tam alebo to celé dať rozobrať a vybrať ju von lebo z autom normálne jazdím a zdá sa všetko v pohode
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Tipo 2019 - výmena oleja

Príspevok od používateľa martincichy »

Skrutka musi ist von. Zavit prekontrolovat, pripadne opravit. V olejovej vani nesmie byt cudzie.
wilz
Príspevky: 3692
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Tipo 2019 - výmena oleja

Príspevok od používateľa wilz »

A čo také tam tá skrutka spôsobí, keď sa bude prevaľovať v oleji po dne vane ?
Spadnúť nemá kde, vyskočiť nevie, kľuka tak hlboko nechodí, vstup do sacieho koša nezapchá a ani sa nijako inak nedostane do sacieho potrubia olejového čerpadla.
Je to len psychologická záležitosť v hlave majiteľa, že v motore by nemalo byť nič cudzie.
Ale v tomto prípade fakticky o nič nejde.
A pochybujem že by bol niekde vo vani toho motora magnet.

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných