Fiat Tipo 1,4 , 70 kw - puknutie pri rozbiehaní

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Fiat Tipo 1,4 , 70 kw - puknutie pri rozbiehaní

Príspevok od používateľa smejo74 »

Zdravím všetkých skúste mi niekto poradiť viem že sú tu aj veľmi šikovný mechanici Fiat Tipo má jeden rok je to 1,4 bez turba keď sú mrazivé rána tak pri pohynani akoby niečo bolo zablokované potom tam niečo pukne a už ide normálne dnes napríklad auto stálo dva dni a musel som prejsť asi desať metrov pokiaľ to puklo a auto išlo normálne, ďakujem až sa s tým niekto stretol a poradí
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Brzdove platnicky a oblozenie sa zvyknu pri dlhsom stati a hlavne po dazdi a v zime "prilepit" na kotuc a pri pohynani auta v momente ked sa odlepia to pukne. Toto sa stava pri prvom pohybe, niekedy "puknu" uz v case ked sadnem do auta, ale u teba to trva aj chvilu po rozjazde, takze mozes mat na brzdach nejaku poruchu alebo opotrebenie, zazrate voditka, zjazdene, uvolnene platnicky/oblozenie.... Skontroloval by som stav brzd, teda ak tebou opisovane "nieco zablokovane" ma znamky brzdenia a motor nema problem s vykonom.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

suhlasim, tiez to obcas spozorujem, ide to zozadu...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Mne to ide spredu jednoznačne ináč vycuvam na cestu v pohode a potom keď sa chcem pohnúť dopredu to spravi aj trocha viac musím pridať aby my nezdochol motor pri rozjazde ale ináč brzdí pekne bez problémov
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

A pred startovanim si neskusal vyradit rychlost a pohnut volne autom dopredu/dozadu ci je citit nejaky odpor? Stale nemam jasno v tom ci mas problem sa rozbehnut kvoli odporu z naprav, alebo kvoli poklesu vykonu motora. Kym to akoze "nepukne" tak motor ide normalne na volnobeh, aj normalne reaguje na pridanie plynu? Pouzivas pri parkovani aj rucnu brzdu?
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Parkovaciu brzdu nepoužívam ale je to tak troška veľmi mierny svah a keď vytlacim spojku tak hneď cuva ako keby to neboli brzdy len potom keď vycuvam a zaradím jednotku tak to spraví, motor naštartuje normálne v tomto to nebude ale podotýkam že to robí len keď mrzne a nezáleží že či je mokro alebo sucho
Mateusz737
Príspevky: 713
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

Daj si skontrolovat brzdy alebo prejdi nejaku vzdialenost 5-10km bez brzdenia a vyskusaj ci nie su kotuce teple resp.horuce.Ja som mal podobny problem a ignoroval som to a potom som mohol nove platnicky po 10tis vyhodit do kosa :-\
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Dám to pozrieť do servisu veď to je v záruke tak nech to skontrolujú
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Nerozumiem dosť dobre, že ak sú „prilepené“ brzdové platničky, tak sa odlepia až po prejdení 10 metrov ? A dovtedy sa tie kolesá ako mohli otáčať ?
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Prvých desať metrov sa predsa neotáčajú. :3020:
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Ono tých desať metrov bolo cítiť že auto niečo blokuje potom to puklo a išlo normálne ale väčšinou to spraví ako píšem hneď pri pohynani obávam sa hlavne toho že ide teplejšie počasie a ono to robiť nebude ale aby sa to potom neprejavilo v najnevhodnejsej chvíli niekde na ceste
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

S vonkajšou teplotou by to nemalo mať zásadnú súvislosť.
Keby si to bol hneď takto popísal ako v poslednom príspevku, tak by sa ľahšie rozhodovalo.
Takto to naozaj vyzierá na brzdy, aj keď keď pravdepodobne nie primárne platničky, skôr na uloženie strmeňov.
Ale to je vec ktorú ti naozaj nikto od počítača zodpovedne nepovie, to treba vidieť a cítiť.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

wilz napísal:Nerozumiem dosť dobre, že ak sú „prilepené“ brzdové platničky, tak sa odlepia až po prejdení 10 metrov ?
To nikto nikde nepisal, o prilepenych platnickach a naslednom "odpuknuti" sme sa bavili vylucne pri prvom rozjazde/pohnuti stojaceho vozidla! a k jeho symptomu som mu napisal: "ale u teba to trva aj chvilu po rozjazde, takze mozes mat na brzdach nejaku poruchu alebo opotrebenie, zazrate voditka, zjazdene, uvolnene platnicky/oblozenie.... Skontroloval by som stav brzd"

Tvrdit s istotou co to sposobuje je loteria, preto som pisal, treba to pozriet, pripadne rozobrat, skontrolovat stav platniciek, ci niesu nerovnomerne opotrebene, ci sa nezaseklo voditko strmena, ci su pevne veci dotiahnute a pohyblive casti sa volne pohybuju a niesu kusnute. Drviva vacsina udrzby brzd spociva vylucne len na vymene platniciek, nejake vycistenie a mazanie voditok tepelne odolnym mazivom, kontrola prachoviek, lanovodov ci vobec len vymena brzdovej kvapaliny sa absolutne nerobi... Nakoniec "pukat" moze naozaj cokolvek, lozisko, homokinetak, gulove capy, klby atd... ale to asi nebude vytvarat odpor pohybu vozidla, preto by som zacal brzdami - moj nazor.
smejo74
Príspevky: 883
Dátum registrácie: 19.09.2008 21:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa smejo74 »

Ešte ma napadlo či to náhodou nemá súvislosť s tým asistentom rozjazdu do kopca ktorý na pár sekúnd podrží auto zabrzdene pokiaľ sa pohnem na akom princípe to funguje ?
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Aha... toto som vobec nebral do uvahy, nekamaratim sa s asistentami dzubania sa do jazdy... dalsi priklad toho ked sa auto sprava ako samo uzna za vhodne... No nic, v tomto neporadim, hlavne ked to je pravdepodobne vlastnost vozidla. Apropo, mas to tak od novoty? Som mal pocit ze riesis nieco co vzniklo postupne a pred tym sa to tak nespravalo. Je mozne toho "asistentovaca" vypnut? Asi by si to uz skusal....

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných