Fiat Stilo 1.2 - studený štart

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo 1.2 - studený štart

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Pekný deň prajem všetkým....mám problém so svojim Stilkom 1.2 16v 59 kw 6 rýchlostí rok 2002 242 000 km,prestavba na LPG (už som ho s LPG kúpil) ..problém je v tom že auto zle štartuje zastudena,(štartuje na benzín automaticky) napriklad dorána keď stoji alebo po práci keď idem domov tak keď chytí tak motor sa dusí, ide na dva tri valce striela do sania a ide vyskočiť, musím trochu držať plynový pedál a až keď sa trošku zohreje tak ide normálne (po dákych 30 sekundách). Keď boli tropické horúčavy tak po práci chytil pekne a fungoval bez blbnutia, zrejme teplota vzduchu stačila na zohriatie....sviečky mám nové ako predpisuje výrobca, zapalovacie cievky su druhé všetky 4, menené aj čidlo teploty a tiež menená škrtiaca klapka, olej selenia 10w40 a aj vsetky filtre,diagnostika neukazuje nič...vďaka za rady, s autom som moc spokojný a nerád by som ho dal preč
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Možno zalepené zle prášiace vstrekovače ak to jazdí na plyn a vstrekovače idú len trocha málo pri štarte .
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

ešte upresním :) naštartuje na benzín, otáčky sú buď trochu vyššie a klesnú a začne blbnúť alebo to blbne rovno po naštartovaní, ale stále je to na benzíne, LPG prepne až ked otvorí termostat :3035:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No veď ano , ako vraví Vlady - zalepené špinavé vstrekovače.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Mám ten motor v Punte... typické slabiny sú klapka - musí byť čistá a musí fungovať jej ovládanie, čidlo tlaku v saní, cievky nie sú 4 ale len jedna škatuľa origo Bosch sa tiež časom rozpadne... a často tesnenie pod hlavou.... môžeš pozrieť či nemáš prasknutú hadičku odvetrania spod veka - je to také T plus keď ju dáš dole tak vo veku je také kovové sitko špirálovitého tvaru ktoré býva zanesené... ja som mal aj chybu v RJ - robilo mi niečo podobné a chyba bola v nej.
To čo si pomenil - otázka je či si dával diely nové, prečo a aj to či tie nové sú aj funkčné....
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

riesil som rovnaky problem minuly tyzden, vstrekovace na ultrazvuk, vycistit a vsetko ok, aspon u mna to takto dopadlo...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

moj fiat si potrpi na cerstvost benzinu, prve by som vyskusal vyjazdit nadrz a nacapovat novy, u mna to funguje...potom mam par tyzdnov pokoj
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lubos1236
Príspevky: 146
Dátum registrácie: 13.01.2009 18:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos1236 »

Hjundai stilo ma na kazdy valec jednu zapalovaciu cievku priamo na sviecke
Benzin mam vzdy cerstvy ale poriesim tie vstreky a ultrazvuk, klapka je cista umyta a dneska rano isiel pekne ale pobede uz zas brblal
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

To je problém pozrieť vstreky na diagnostike? Ale keď nič neukazuje, tak nič no.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bajo - ja mám benzín z vlaňajšieho januara lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

tatko ty mas urcite rusky bez biosracky :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tesne vedla - štartujem na plyn. Na benzíne už ide nie na tri ale len na dva valce. Neviem či mi niekto do tej nádrže nenacikal- ludia sú mrchy. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
berzerkertt
Príspevky: 87
Dátum registrácie: 16.07.2008 15:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa berzerkertt »

Pricin moze byt vela, vsetko co predomnou pisali, + falosny vzduch - pozret vsetky hadicke a podtlakove vedenia. Benzin - na LPG je vyhodne kratko pred odstavenim auta prepnut na benzin ma to hned niekolko vyhod - predides zblbnutiu hodnot riadenia zmesi v RJ, ochladis trochu motor a hlavne preplachnes vstreky pred odstavenim motora.

Ked minies aktualny benzin, skus natankova 100 oktan z OMV, moje ex lpg auto islo studene pokojne len na nom.

Ak mas ozaj zalepene vstreky tak jazdene sa urcite budu dat zohnat z vraku, ale radsej z takeho co este donedavna jazdil.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: fzubaty, jaroslavelektro a 15 neregistrovaných