814 403
inzerátov
Pridať inzerát

Fiat Stilo 1,9 jtd 59kw - nudzovy rezim

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Fiat fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
raffo206
Založený: 21 jún 2007
Nabehané: 31 min
Predmet: Fiat Stilo 1,9 jtd 59kw - nudzovy rezim PríspevokZaslal: 24.04.2019 17:48   
Zdravim. Vymenil som si palivovy filter a odvtedy pri lepsom stlaceni plynu a otacok okolo 3000 hlasi poruchu motora. Auto ide v nudzovom rezime. Po vypnuti motora,zamknuti a otvoreni auta nastartuje akoby nic. Na dve sekundy zahlasi chybu motora a auto ide dalej akoby nic. Pokial prudsie nepridem plyn tak ide uplne normalne.

Univerzalna diagnostika pise regulator tlaku paliva. Ten som aj vymenil no problem pretrvava a diagnostika ho pise dalej. Pise aj EGR ale ten pise uz rok a problem nebol. Auto nedymi za ziadnych okolnosti. Je chipnute na 77 kw uz rok.
Citovať
marko2
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (112)
Založený: 28 november 2014
Nabehané: 12 dní 9 hod 40 min
PríspevokZaslal: 24.04.2019 20:55   
bud to je egr nepises ci je dvoj alebo 4 pinove...ale moze sa zasekavat klapka na turbo.skus ci sa nezasekava.zvykne sa tam dostat po zime slana voda a ohrdzavie..za studena sa to neprejavuje hned ale az ked sa trochu
zohreje motor.inak...nemusis dvere zamknut a otvorit.staci len vypnut motor a zase nastartovat.bude svietit motorak ale pojde ako keby sa nic nestalo.
Citovať
raffo206
Predmet: Stilo 1,9 jtd 59kw nudzovy rezim PríspevokZaslal: 24.04.2019 22:55   
Ano za studena a hned po opetovnom starte to chvilu ide normalne. Keby som nezamkol a neotvoril tak strasne dlho toci. Starter sa mi menit nechce.

Niekde som cital aj o overboost ventile. Diagnostika pisala regulaciu tlaku paliva a nakoniec to bol tento ventil. To aby clovek vymenil vsetky cidla, veci na ovladanie niecoho ked sa rozsvieti kontrolka motora.

Dakujem za odpoved
Citovať
FUTURA 29
Povedomá tvár - Favorito (34)
Založený: 13 apríl 2009
Nabehané: 13 dní 8 hod 10 min
PríspevokZaslal: 25.04.2019 00:33   
A tato verzia nema aj DRV ventil a nanom mikrositko ktore staci obcas prefuknut stl.vzduchom na precistenie?
Predmet: Stilo 1,9 jtd 59kw nudzovy rezim PríspevokZaslal: 25.04.2019 06:27   
Neviem ktori je drv ventil. Google mi vyhodil pod tym nazvom overboost, regulator tlaku, atd. Logicky mi zo spravania motora pride ze v zatazi akoby nemal palivo a vykaze chybu. Vcera som vymenil palivovi filter lebo odvtedy sa zacali problemy ale nic sa nezmenilo. Po starte zasvieti kontrolka motora asi na dve sekundy a zhasne. Dnes az poruchu zhavenia ale po chvili vsetko zhasne. To zhavenie vyskoci po starte cas od casu ako aj brake lamp. Uz si to ani nevsimam. Zhavicw su nove a brzddove svetla funguju a pocitac to nema ako vediet ked startujem bez brzdy . Priste stare auto a stara elektronika.
Citovať
FUTURA 29
Povedomá tvár - Favorito (34)
Založený: 13 apríl 2009
Nabehané: 13 dní 8 hod 10 min
PríspevokZaslal: 25.04.2019 07:04   
No presne ten som myslem,regulacny ventil drv ktory sa nachadza na vysokotlakom cerpadle.Na alfe 2,4 my to robilo,vycistil som ten ventil so sitkom a bol pokoj.Stary filter nebol moc zabity?Nadrz nebude spinava?Treba zmerat tlaky cez diag.ci dobre tlaci nizkotlak.
Založený: 21 november 2008
Nabehané: 17 hod 15 min
PríspevokZaslal: 25.04.2019 09:50   
Pises, ze chyba je po vymene palivoveho filtra. Aku znacku si tam dal? Napriklad ja ked som nedal znackovy ale lubovolnu nahradu akukolvek, tak mi robilo tieto problemy. Ty si zacal regulatorom podla mna min za 100e. Zacal by som tym filtrom s potom dalej.
Citovať
mlokec
Nová tvár - Trabanto (3)
Založený: 23 november 2014
Nabehané: 3 hod 1 min
PríspevokZaslal: 25.04.2019 15:59   
Je možné, že ten palivový filter tam proste nepasuje, ide aj o to aký typ, treba kupovať podľa VIN, nie hoc čo, skús vyčistiť EGR...
Citovať
raffo206
Predmet: Stilo 1,9 jtd 59kw nudzovy rezim PríspevokZaslal: 25.04.2019 17:50   
Bol tam fiaam a vcera som zalozil sofimu plus pripravok na cistenie palivoveho systemu. Vcera bol pacietov stav nezmeneni no dnes sa mu asi polepsilo. Neviem ci filtrom alebo tym cisticim. Zatial nebudem otvarat sanpanske.
Citovať
raffo206
PríspevokZaslal: 25.04.2019 18:33   
mlokec napísal:
Je možné, že ten palivový filter tam proste nepasuje, ide aj o to aký typ, treba kupovať podľa VIN, nie hoc čo, skús vyčistiť EGR...

Fiaam bol objednavany podla winka. Aj sofimu som tak objednaval. Pred tym tam bol tiez fiaam.
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Fiat fórum