Fiat Stilo - vnútorná kľučka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kalipaca
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.05.2013 22:05
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo - vnútorná kľučka

Príspevok od používateľa kalipaca »

Zdravím, Fiat Stilo, dnes som spozoroval na vodičových dverách ak vystupujem po jazde tak chodí klúčka naprázdno a nedá sa mi otvoriť podarí sa mi to niekedy až na 5-6x krát s tým že tú klučku potiahnem až niekde by som povedal až za hranicu maximum.Inak ak mám auto zamknuté zvnútra a potiahnem klúčku tak cuplík pekne vyskočí ako keď auto odomkne ale dvere mi to už neotvorí, až na niekolký pokus.Stretol sa niekto s niečím podobným? Kľučka chodí dobre a nebol s tým žiadny problém, už minulú zimu som s tým mal problém dosť podobný ale vtedy to ešte otvárať išlo dobre síce klučka otvárala až na konci ale otvorila.V lete to fungovalo normálne.Ďakujem za rady.
07107319
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.08.2011 18:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 07107319 »

Zdravím, podobný problém som mal na svojom stile, musel som rozobrať dvere a vymeniť lanko ktoré vedie od kľučky k zámku, zasekavalo sa lanko v boudene
kalipaca
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.05.2013 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalipaca »

Tak našiel som video ktoré presne vystihuje môj problém: https://youtu.be/IwSt67abAKM. S tým že ja dokážem zvnútra otvoriť cca na 3-4x ak je kľučka na doraz.Ak mam otvorené dvere a pohybujem kľučkou počujem mechanizmus ako chodí, no niekedy ak mám zamknuté zvnútra mi nedokáže tá kľučka ani odomknúť(vystreliť) cuplík. A nestačilo by to len premazať niečo? Lebo aj keď otváram vonkajšou tak pri konci keď už má otvoriť cítim o dosť váčší odpor ako na ostatných dverách.A to by mala mať vonkajšia a vnútorná klučka každá zvlášt lanko(tiahhlo).
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Stačí, nestačí... Zhodím tapacír a vidím v čom je problém. Netuším čo a hlavne ako chceš mazať zvonka...
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja to robím štýlom - zoberiem WD s hadičkou (z roboty) , nájdem dierku povedla zámku, zasuniem a lol striekáááám. Volá sa to mazanie olejovou hmlou.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
kalipaca
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 01.05.2013 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kalipaca »

Len sa chcem poinformovať či sa to niekomu nestalo predtým než sa to rozobere.Lebo mechanizmus je pocut pekne len tam neni ta sila na otvorenie tych dveri.Až cca keď 3x po sebe potiahnem klučku na 3x mi dvere normálne otvorí a ak zatvorím dvere znova to isté.
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Pockaj do dalsej zimy…
Potom tu zalozis temu, ako otvorit dvere, ked to nejde kluckami.
Akoze vazne by trebalo sa zamysliet, ci mas nejake naradie, moznosti, plac a hlavne zrucnost dat dole ten tapec, alebo tomu tak neni.
Ak plati to prve, tak nechapem tejto teme, co sa tu snazis, ked vies, ze ten problem pretrvava uz rok a zhorsuje sa to…
Ak plati to druhe, tak taktiez nerozumiem, preco taka otazka, namiesto toho by si s tym mal ist do servisu, nech to opravia a ty cistymi rukami vytiahnes hotovost alebo kartu z penazenky…
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 13 neregistrovaných