Fiat Stilo - prasknuta hlava motora

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Fiat fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
parker161
Založený: 28 jún 2015
Nabehané: 1 hod 52 min
Predmet: Fiat Stilo - prasknuta hlava motora PríspevokZaslal: 28.05.2020 11:44   
Zdravim vas, mam jednu otazku na majstrov.
na Fiate Stilo 1,9 JTD mi praskla hlava motora - pravdepodobne.
Po zhasnuti motora mi bublinkuje chladiaca nadoba s vodou a smrdi po vyparoch z motora. Auto sa prehrieva.
Bolo mi povedane ze ak je to tesnenie hlavy stoji to okolo 400e - ze sa to neda zistit len tak ze sa to rozobere a pozre.
Druha alternativa je ze sa vymeni motor za 350E, rozvody 230e a robota 300e.
Chcem sa opytat ci existuje aj ina alternativa ako rovno menit motor resp. ci je ta cena ktoru mi povedal mechanik adekvatna,
Dakujem
Citovať
avelmak
Veľmi obľúbený člen - Ferraro (136)
Založený: 25 december 2008
Nabehané: 1 mes 20 dní 0 hod
PríspevokZaslal: 28.05.2020 19:37   
Este ani neviete kde je problem a uz che menit cely motor.Prec od toho mechanika.Zhodi sa hlava a zisti sa pricina,bud tesnenie,alebo hlava.Ak hlava je prasknuta,nie je dovod na vymenu,da sa zvarat,nie je problem.Aki chces blizsie info napis mi SS.
Citovať
bajo777
Legenda - Ford T (807)
Vrchný konštruktér
Založený: 03 august 2010
Nabehané: 5 mes 8 dní 4 hod
PríspevokZaslal: 28.05.2020 19:48   
chcu ta ojesmeknut, nenechaj sa

Citovať
martincichy
Nová tvár - Trabanto (18)
Založený: 18 september 2016
Nabehané: 10 dní 13 hod 3 min
PríspevokZaslal: 28.05.2020 20:43   
či je potrebné zhadzovať hlavu, teda či je prasknutá hlava alebo tesnenie pod hlavou sa dá zistiť aj bez toho, aby sa hlavy niekto čo i len dotkol. celá kontrola trvá 2 minúty a stojí toľko, ako fľaša na narodeniny.

zmeň servis.
Citovať
nahradnediely90
Nová tvár - Trabanto (10)
Založený: 03 marec 2010
Nabehané: 11 dní 3 hod 56 min
Predmet: Re: Fiat Stilo - prasknuta hlava motora PríspevokZaslal: 29.05.2020 19:32   
parker161 napísal:

Bolo mi povedane ze ak je to tesnenie hlavy stoji to okolo 400e - ze sa to neda zistit len tak ze sa to rozobere a pozre.
Druha alternativa je ze sa vymeni motor za 350E, rozvody 230e a robota 300e.
Chcem sa opytat ci existuje aj ina alternativa ako rovno menit motor resp. ci je ta cena ktoru mi povedal mechanik adekvatna,
Dakujem

Tesnenie pod hlavu valcov stoji 15 € + kompletná sada tesnení na sacie, vyfukove potrubie, veko ventilov, drieky ventilov, turbo stojí 37 €, sada šróbov hlavy valcov 23 €. Keby sme rátali rovno zrovnanie a odtlakovanie hlavy + výmena tesnení driekov ventilov tak tam sme na sume cca 100 €. Rozvody s vodnou pumpou stoja 60 €. Bežná cena práce za demontáž + montáž hlavy valcov + výmena rozvodov je cca 200 €.

Ešte pred samotnou demontážou hlavy valcov by som skúsil pozrieť či nieje prasknutý chladič výfukových plynov pre EGR ventil - veľa "mechanikov" to nerieši lebo na tom zarobia minimum €.
Založený: 21 marec 2010
Nabehané: 8 dní 23 hod 15 min
PríspevokZaslal: 29.05.2020 20:43   
martincichy napísal:
či je potrebné zhadzovať hlavu, teda či je prasknutá hlava alebo tesnenie pod hlavou sa dá zistiť aj bez toho, aby sa hlavy niekto čo i len dotkol. celá kontrola trvá 2 minúty a stojí toľko, ako fľaša na narodeniny.

zmeň servis.

- tu je to asi jasné keď chladiačka bublinuje a nosom cíti že spaliny... operácia je asi nevyhnutná...
Odpovedať Nová téma

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Fiat fórum