984 773
inzerátov
Pridať inzerát

Fiat Stilo - ofuk kúrenia

Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Fiat fórum
Odpovedať Nová téma
Autor Správa
kalipaca
Založený: 01 máj 2013
Nabehané: 25 min
Predmet: Fiat Stilo - ofuk kúrenia PríspevokZaslal: 04.11.2018 12:51   
Zdravím, momentálne riešim problem s ofukom čelného skla.Ten plast cez ktorý na čelné sklo fúka sa mi na obidvoch stranách po rohoch neviem či zlomil alebo odlepil, a tak mi to na obidvoch stranách odstáva, skúšal som to lepiť mamutom, na 2hodiny som to zatažil, a ak to vyzeralo že už to je zalepené tak za chvílu sa to pomalinky odlepovalo.Čím by to držalo, čo skúsiť?
Citovať
VLADY
Vážený člen - Gallardo (226)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 1 mes 0 dní 8 hod
PríspevokZaslal: 04.11.2018 17:11   
Mamut a pod lepidlá treba zatažit a nehýbať podla hrúbky vrstvy kludne aj 24hod takže 2hod je ozaj málo .
Nová tvár - Trabanto (6)
Založený: 27 máj 2007
Nabehané: 2 dní 13 hod 37 min
PríspevokZaslal: 04.11.2018 19:30   
Ak je tam dobrý prístup zalep to to lepidlom od Den Bravenu Power kleber d4 je to ale na rozdiel od mamuta lepidlo ktoré zväčšuje svoj objem nie veľa ale na princípe pur peny avšak po vytvrdnuti je spoj pevný, nepovolí... Používame to v stolárstve dá sa to brúsi, farbiť, drží to neskutočne... dá sa lepiť všetko plasty, kov, kamene, je aj vodeodolne... Tak ak chceš zalepiť mriežku úplne na tenko a zaťažiť, okolie olepiť aby si nič nezaspinil... Skus si na skúšku zalepiť nejaké veci ako to zväčšuje objem aby si toho nedal veľa ani malo... Existuje v priesvitnej farbe alebo krémovej.. Stojí cca 6 eur
Citovať
wilz
VIP člen - Veyron (273)
Založený: 04 január 2008
Nabehané: 15 dní 23 hod 35 min
PríspevokZaslal: 04.11.2018 20:35   
Ja tiež nemám s Mamutom nejakú extra dobrú skúsenosť, po čase sa odlúpol z plastov kde som ho dal. Ale ako som teraz pozeral, tak tých mamutov je viacej druhov, možno tie ďalšie sú lepšie ako ten najrozšírenejší.
Ja používam často Silikonkleber od Ramsauer, kupujem ho v Zgonz v Rakúsku, jeho vlastnosťou je že nestvrdne celkom, ostáva taký gumový, ale drží výborne, keď je čistý podklad zaručene sa ani po dlhej dobe neodseparuje, aj keď zase nie je to lepidlo na nejaké veľmi zaťažené festovné spoje. V prípade potreby sa dá spoj nožom rozrezať a to lepidlo zoškrabať. Stojí tiež nejakých 7 euro 350 ml kartuša.
Citovať
VLADY
Vážený člen - Gallardo (226)
Založený: 11 september 2007
Nabehané: 1 mes 0 dní 8 hod
PríspevokZaslal: 05.11.2018 18:28   
Problém je v tom že tieto veci sú veľmi často lisované z mastných plastov - polypropylén alebo polyamid a pod , a tie je lepšie zvárať ako lepiť . Lepiť idú napríklad aj sekundovým lepidlo ale len po chemickej úprave povrchu . Po zdrsnení sa dá lepiť aj napr. chemoprénom, len teda ten spoj nikdy nieje tak pevný ako by bolo treba.

Prejdi na:  
Obsah fóra Auto-moto fórum Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut Fiat fórum