Fiat Stilo - občasné trhnutie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo - občasné trhnutie

Príspevok od používateľa x55 »

Zdravím, asi pred týždnom som na Fiat Stilo 1.9JTD 85kw r.v. 2001 spozoroval problém keď som išiel do kopca a rozbiehal som sa na trojke a chcel som auto vytočiť do otáčok pridával som plyn a asi na sekundu auto spomalilo, ako keby ho niečo pribrzdilo bolo to asi na sekundu a v ten moment som s plynom ani nepohol a hned chytilo výkon a išlo normálne.Tak som skúšal natankovať prémiovú naftu nepomohlo.Stalo sa mi to aj dnes ak som chcel z kruháča vytočiť dvojku spravilo presne to isté,všimol som si že vtedy keď to trhne tak aktuálna spotreba sa ani nepohne,auto nedymí, urobí to len občas a nie vždy nieje to závislé od ničoho, otáčky motoru som skúšal vytočiť až do červeného a išli krásne.Všeobecne mi príde že to auto má slabší výkon, teda možno sa mi to zdá predtým som mal 96kw 6kvalt a išlo to o dosť lepšie.Diagnostika neukazuje nič.Auto má 220 000km, kupované na Slovensku.Čo skúsiť,EGR popr. úplne niečo iné?Začalo to robiť z ničoho nič.Ďakujem pekne za rady.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Už pred 4 dňami to bolo pred týždňom. A keď ti nikto neodpovie ani teraz tak o týždeň to bude zasa pred týždňom a zasa v novej téme?. :::

prispevok915166.html?highlight=#915166
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Re: Občasné trhnutie - Stilo

Príspevok od používateľa bajo777 »

x55 napísal:Diagnostika neukazuje nič
ale ukazuje
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x55 »

cicmanec napísal:Už pred 4 dňami to bolo pred týždňom. A keď ti nikto neodpovie ani teraz tak o týždeň to bude zasa pred týždňom a zasa v novej téme?. :::

prispevok915166.html?highlight=#915166

:300f: :300f: :300f:
jalabert
Príspevky: 284
Dátum registrácie: 06.08.2009 14:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jalabert »

Z mojich skusenosti s dieslami, ktore som mal, je to typicky prejav EGR. Za tie roky a km si aj zasluzi vymenu.
Nerozumiem autám...
dodko111
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 17.01.2015 22:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dodko111 »

Ja mám od samého začiatku dísle a dovolím si povedať, že VÁHA VZDUCHU. Už som menil 2 x na svojej oktavke 2 a ani diagnostike nič nevyhadzovala.
qubo
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 16.10.2017 02:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qubo »

Váha vzduchu...kúp čistič na VAHY vzduchu , rozmontuj a prefunkni..pozri nejake schopne video na youtube, je tam toho kopec..ak sa bojis, servis..ale váha bude O.K., iba može byt už za tie km špinavá..a rovno tam hod aj novy vzduchový filter...oplati sa
x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x55 »

Takže največšia pravdepodobnosť váha vzduchu KO?Neprejavovalo by sa to aj inak?Ja mám najviac problémv kopoch a v záťaži, aj dnes po rovine OK , prišiel kopec tak som pod kopcom auto vytočil, a hned ako auto začalo ísť do kopca, ako keby ho pridusilo začalo spomalovať.
qubo
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 16.10.2017 02:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qubo »

nešpekuluj a vyskúšaj...može to byť aj palivový filter-neprepušta dostatok paliva...kedy si ho menil? Vymenit! Bežná údržba
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných