Fiat Stilo - nesvietia brzdové svetlá

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo - nesvietia brzdové svetlá

Príspevok od používateľa x55 »

Dobrý deň. do minulého týždna mi brzdové svetlá všetky svietili ako mali, no cez víkend som si všimol že mi zasvietia len občas a to len vtedy ak poriadne šlapnem na pedál tak sem tam sa rozsvietia inak vobec.Čítal som že by to mohol byť spínač brzdy ale že pri tom by mala zasvietiť aj kontrolka žhavenia.Inak ostatné svetla vzadu nieje žiadny problém.Nestretol sa niekto s niečým podobným?
ernoldo
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 18.01.2017 11:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ernoldo »

no je mozne, ze to bude spinac alebo len zly kontakt, daj si to na diagnostiku ci to povie volaco, malo by a potom rozobrat a opravit, lebo za to ta kludne odstavia aj policajti, co asi vies...
x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x55 »

Ja len či sa nestretol niekto s niečým podobným, že až pri poriadnom zošliapnutý brzdy zasvietia brzdovky a aj to len občas.A hlavne ide aj o bezpečnosť.
FERO 321
Príspevky: 1644
Dátum registrácie: 27.01.2011 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FERO 321 »

Na 90% to bude brzdový spínač. Je to lacná a jednoduchá výmena, rovno to kúp a vymeň.
x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x55 »

Takže nemusí blikať kontrolka žhavenia ak je zlý spínač?Diagnostika by ho mala vypísať že je zlý?
adko888
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 27.04.2017 14:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adko888 »

asi tak nejakm ten spinac bude v prdeli :) no mas stastie ze to je par eurova zalezitost
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

diagnostika Ti nepovie nič, je to zbytočné.

vytiahni brzdový spínač a skontroluj ho. dá sa ľahko rozobrať. ak sa Ti nechce, tak rovno vymeň za nový.

pre istotu vytiahni a zastrč poistku (teraz som to mal na svojej toyote, bol blbý kontakt na poistke). a ešte môžeš skontrolovať kontakty na žiarovkách. ak máš ešte pôvodné, staré žiarovky, môžeš ich vymeniť za nové. nič iné tam nie je. už len káble. ak majú napätie, je dobre.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Všetky Fiaty od 600 z roku 1960, cez500,850,124,125,126,127,128,131,132,uno,croma,tipo,panda,ritmo,bravo,brava,tempra až po najnovšie Tipo mk2 rv 2019 trpia koróziou kostry v elektrickom vedení, skontroluj mínus kabel ukostrenie autobatérie, ako MC písal brzdový spínač zvyčajne pri brzdovom pedáli, a potom rozober nakomplet zadné svetlá, šmirgel papierom prebrús kontakty, káble ukostrenia, žiarovky, nastriekaj kontox alebo niečo podobné a potom nás pochváľ. Vopred ďakujem za všetkých :4012:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

stare chyby, dobre chyby :d :D , treba si vsimat na ceste niektore z nich robia diskoefekty na svetlach solidne a dovod je presne ten, zaoxidovane hnusne lampase, chrontave znutra, uz sa mi stalo, ze na segrinom punte som musel vysekat ziarovky z objimok , ani pohnut nesli :41c2: , uzemnuje sa to potom barzjako, svietia lampy do kombinacii nezmyselnych, trucker ma recht, rozobrat, ocistit nakonzervovat, ale na druhej strane mk2 tipo?, to mas overene ? ma to 2 roky ? lebo na 9 rocnom brave2 som take este nemal :zga28:, ale keby tak sa nezblaznim...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Bajo, až po Tipo mk2, nie aj Tipo mk2. Ale aj tento model to určite čaka. Každa značka má svoju charakteristickú chybu. Žiadne auto nie je dokonalé, ani maybach.
mlokec
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 23.11.2014 15:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mlokec »

Daj to na diagnostiku či ukáže niečo, vymenil by som ten spínač, ale možno keď to rozoberieš uvidíš, že tam je špatný len nejaký káblik a bude sa to dať spraviť raz dva a bez problému :)
x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x55 »

Tak konečne som sa dostal k tomu a objednal som nový snímač ktorý idem tento týžden meniť.Má výmena nejaký presný postup, napr. najskor odpojiť konektor a potom dať dole snímač a zasa naopak že posledný zapojiť konektor?Alebo na tom nezáleži?Nerád by som ho zničil.Diagnostika mi hlásí: Spínač brzdového pedálu - přítomen.Po vymazaný chyby a stlačení brzdy sa chyba znova objaví.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Si cool, dobrý, od apríla naša mačka okotila mačence a už ich učí myší chytať a Ty iba teraz si zistil a kúpil nový brzdový spínač. To si mi mohol poslať ss, boli by sme sa dohodli a stretli na dialnici na parkolo a počas 45 minútovej prestávky by som to bol vymenil. Za liter kvalitného jablkového džúsu. :4012:
x55
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 10.12.2015 10:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x55 »

Ďakujem no, síce mimo témy ale koncom apríla som odišiel preč a vrátil som sa koncom augusta, a nie nebol som autom to stálo doma.Teraz ho bude využívať celú zimu tak aby domna niekto zozadu nepleskol.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Svetlá nie sú abg ani nárazník, dnes sa mi po nočnej tak driemalo, že viacerí mali namále. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných