Fiat Stilo 1.4 - neprepína na LPG

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

chrle
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 15.11.2015 11:35
Zdieľať na Facebook

Fiat Stilo 1.4 - neprepína na LPG

Príspevok od používateľa chrle »

zdravim,mam tomasetto reduktor,vsetko fungovalo,a teraz mi nechce prepnut na lpg, 5 krat piipne ako ked signalizuje prazdnu nadrz,a dalej ide na benzin. ked prepnem na lpg,je pocut cvakanie elektroventilu na reduktore.

co dalej skusit?

vopred dakujem
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

čo skúsiť? ťažká otázka... asi zbehnúť do LPG dielne, najlepšie kde to montovali... možno je chybný multiventil tak strelím do vetra... aj keď ti napíše niekto presnú chybu opravíš si to sám?
chrle
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 15.11.2015 11:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chrle »

ano,vymenil som filtre,dal som dole elektroventil napojil na baterku a pozeral ako cvaka,tak ze funguje. mislim si ze bude nieco z radiacov jednotkov. dal som dole radiacu jednotku,otvoril kryt ,udrel som srobovakom reletka ,a potom to islo prepnut.

neviem ci to bola chyba ale isiel som asi 2 km a zase to preplo na benzin.... :342a:
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

čo ti na to napísať... buď skúšaj do toho vrtať alebo si to nechaj pozrieť... to že niečo cvaká nemusí znamenať že pustí prietok.
chrle
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 15.11.2015 11:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chrle »

dal som kabel priamo z + baterky na EM ventil na reduktor zacvakal som asi 5-6 krat,potom nastartoval a preplo to na plyn.fungovalo to asi 10 min potom zacalo kolisat otacky,trhat a nakonci vyplo lpg a preplo na benzin
RISO77
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.07.2017 08:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa RISO77 »

:28b7: Zdravim ,čitam o splyňovači a Fiat stilo ,že neprepína na lpg.Mal som a ešte mám problém aj ja ,AVŠAK ,určite s tým pôjdem do servisu ,ale mne resp.môjmu autu pomôže keď sa motor zohreje na prevadzkovú teplotu potom splyňovač musim (manualne stlačiť tlačitko lpg (tlačitko s kontrolkami) a plyn sa prepne) Je to približne 8km ktoré musím prejsť .Ručička na palubovke-ukazovatel teploty motora ukazuje už bežnú prevádz.teplotu.Tým som chcel povedať ,že nestači nejakých 60-80° , mne to začalo robiť po vymennne vstrekovačov. A auto sa mi už neprepina cca po 20sekundách ako dakedy,môžem.mať aj plnú plynovú nádrž,signalizuje (zvukovo),že nemám plyn.Takže ,ja musím motor poriadne zahriať a potom ide-prepnúť.No a ešte jedno upozornenie ak naštartuješ auto MUSÍ BYŤ S URČITOSŤOU PREPNUTÉ NA BENZÍN lebo prepínať v režime lpg na režim lpg to jednoducho nejde...Držim palce pri oprave.
chrle
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 15.11.2015 11:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa chrle »

presne aj mne tak prepinalo,asi 20 sek ,po nastartovani.
gabor25
Príspevky: 185
Dátum registrácie: 09.09.2011 23:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa gabor25 »

Mne to robí tak priblizne ,podobne ked odchádzaju sviecky,striela a prepne na benzin,hoci na benzin to funguje bez problémov, lebo pri spálenie plynu potrebuju sviecky vysoké teploty,preto treba dodrziavat vymenní interval.Vzdy ked my to zacne blbnut,tak vymenim sviecky co vydrzi cca 20 000km a jazdím dalej.To je moj skusenost.Mozno ti to pomoze.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 8 neregistrovaných