Fiat Sedici - obal palivového filtra

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

juraj975
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 13.03.2009 13:58
Zdieľať na Facebook

Fiat Sedici - obal palivového filtra

Príspevok od používateľa juraj975 »

Dobrý večer, na firemnom aute Fiat sedici 1,9jtd 88kw r.v.2008 po rannom štarte auto po minúte zhaslo, zistili sme že vytrhlo trubku z palivového filtra.
je tam obal filtra s takými sivými zacvakávačmi na trubky a tá úplne navrchu sa zlomila.
https://juraj975.rajce.idnes.cz/fiat/#2 ... 133824.jpg
https://juraj975.rajce.idnes.cz/fiat/#2 ... 133809.jpg
ospravedlnte zlú kvalitu fotky ale ranný zhon.

https://majoauto.sk/autodiely/fiat/sedi ... tId=901042

Našiel som že tento obal sa dá kupiť komplet, ale nedalo by sa kúpiť alebo vymeniť len tá sivá poistka? Nejde o peniaze nieje problém kupiť celý obal ale zdá sa mi to mrhanie peniazmi.

poprosil by som o skusenosť či toto už niekto riešil? Predpokladám že tie poistky má veľa fiatov.

Ďalej sa chcem spýtat ako je to z odvzdušnením tohto motora ak sa mi to podarí poskladať na firme, treba niekde natahovat naftu balonikom, odvzdusnovat na vstrekoch alebo niečo podobné? alebo stačí natahat pár krát klúčikom?

Ďakujem
stanno
Príspevky: 475
Dátum registrácie: 15.08.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stanno »

teraz som menil celý obal v podstate na totožnom motore.. 1.9 74kW.. tiekla nafta. Nebolo treba nikde naťahovať naftu, v pohode to nabehlo na prvýkrat samé bez odvzdušňovania. Či sa dá kúpiť iba úchytka neviem. Obal stál 110Eur
juraj975
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 13.03.2009 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj975 »

Je mozne ze tebe to nastartovalo ked si iba menil, ale tu auto zhaslo ked roztrhlo tu spojku a tym padom dosla nafta aj na vstrekoch, preto sa pytam ci to bude narocnejsie,
O tych zacvakavacoch fakt neviete nikto poradit,mechanici s tym musia robit dennodenne, nikomu sa to nestalo?
Majo106
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 20.03.2011 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Majo106 »

Ahoj, zvlásť to určite nekúpiš, ono by to tam malo byt napevno, asi niekto pred tebou menil filter, a zlomil tie plastové ušká co to vnútri držia ,ja mam na 1.3 jtd podobne uchytenie,č.dielu:F01M100878 ,možno by ti ten koniec pasoval,len neviem ci sa to dá rozobrať bez poškodenia, ja by som skúsil zohnať komplet z vraku, alebo z PL,co sa týka štartovania, stačí parkrát zapnúť vypnúť zapaľovanie, čerpadlo v nádrži naplní filter a mozeš štartovať.
juraj975
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 13.03.2009 13:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa juraj975 »

Tak to asi objedname komplet ten obal, mam chodit po vrakacoch a stracat cas s neistym vysledkom sa asi neoplati. Auto je na firme od nova a co viem tak chodilo viacmenej skoro stale k jednemu servisakovi, naposledy pred par mesiacmi menene filtre oleje. Preto je mi to divne ze to zrazu sa odlomi ked s tym niekto manipuloval pred par mesiacmi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných