Fiat Scudo 1,6 hdi - vypína motor pri 3000 ot/min

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

citroenberlingo1
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.01.2018 19:08
Zdieľať na Facebook

Fiat Scudo 1,6 hdi - vypína motor pri 3000 ot/min

Príspevok od používateľa citroenberlingo1 »

Zdravím vedel by mi niekto pomôcť? Som už fakt zúfalí. Auto Fiat scudo, 2007, 1.6 HDI, 66kw, ktoré mi do nedávna šliapalo krásne, až teraz si zmyslel že si urobí zo mna dobrý deň, vždy zdochne, ak prekročím hranicu 3000ot. Keď pretocim kľúčom naštartuje naspäť, ale svieti kontrolka motora, len zasa nesmiem ísť na vysoké otáčky, inak zasa zdochne. Viete mi poradiť čo to môže byt?
Diagnostika ukázala iba chybný tlak paliva.
Bol by som rad ak by sa našiel niekto kto sa s tým už stretol a závadu odstránil :/
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Taký človek ti je akurát na milú Jarmilu.Ten istý prejav poruchy skováva sto možností problému a riešenia.Prvý krok je pozrieť prvú informáciu v diagnostike vrátane freeze frame kde sú okolnosti za ktorých sa to deje.Chybný môže byť na sto spôsobov a chyba tak isto v okruhu nízkeho ako aj vysokého tlaku,stačí mantavá výmena palivového filtra a takto môže končiť.
qubo
Príspevky: 65
Dátum registrácie: 16.10.2017 02:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa qubo »

Palivový filter, minimálne preventívne vymeniť...tak či tak je to potrebné pri našich palivách..
no na paliváku nešetri! Iba overenú kvalitu..aby si to nerobil 2x
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní