Fiat Punto - zlý chod motora

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

urob si test na spaliny v chladiačke a budeš vedieť. Zvykne ti to robiť po štarte kým je studený a potom sa chod upraví?
Ako píšem ja som si prešiel všetkým - tesnenie pod hlavou aj chybná RJ dokonca obe chyby súčasne...
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Tomas277, nemusis odpisovat kazdemu osobitne a postovat 4prispevky po sebe, dokonca citovat svoj vlastny prispevok. Da sa to napisat do jedneho, pred odoslanim si pozriet "nahlad" a ked je v poriadku, odoslat.

"všimol som si úbytok chladiacej kvapaliny a dymivost z výfuku" neviem, ale toto je dost jasny prejav toho fuknuteho tesnenia.

@hjundai ako sa robi ten "test v chladnicke"? to nepoznam.
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

v skratke- za behu motora sa odoberá vzduch - tuná z vyrovnavacej nádržky - ktorý v prípade chyby obsahuje CO2. Ten sa potom "preženie" cez kvapalinu ktorá zmenou pH? mení sfarbenie. Buď to zaplatíš v nejakom servise-garáži alebo kúpiš sadu alebo ja som si to urobil sám - chce to len utesniť nádržku a nejako z nej odoberať plyn nad kvapalinou... kúpil som len činidlo. Bolo to už dávno dnes to urobia asi kde kade. Najprv vylúčiť to tesnenie a potom ak by to pretrvávalo tak možno RJ.
metamor
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

mu to nekazem menit furt a stale ale mal som dvojkove punto a to jazdilo furt. Bolo sice stocene 2x ale motoru nemam co vytknut sam som dal na nom 130k a majitel po mne dalsich 20k kde ho zrusil celovicou... Pravidelne olej filtre sviecky a kable kazdu druhu vymenu. Pri tom co tam stoja diely a vsetko si spravis vymenu zapalovania s olejservisom do 80€ s usmevom na tvari. Nestalo sa mi zeby mi odpalolo RJ za tie km a ba dokonca ani jemu. Co ho odpalilo boli zimne gumy a rozzhaveny asfalt s tym ze s fyzikou nevybabres.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

hjundai napísal:urob si test na spaliny v chladiačke
Ospravedlnujem sa, nepozorne som si to precital a myslel som ze mas nejaky patent na test spalin v chladnicke :)
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
zei
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 28.04.2008 18:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zei »

Ak neboli včas menené sviečky a káble k nim, stáva sa, že prerazí cievky a vysoké napätie odpáli ovládanie zapaľovania v RJ - nepália 2 valce (retrozvuk Malucha), vtedy už nepomôže len výmena káblov a cievok, treba opraviť RJ - nie vždy sa podarí, dá sa kúpiť v PL čistá, založíš a auto ide
Tomas 277
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.06.2020 01:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas 277 »

Dnes skontrolovane vysoko napetove káble všetky dobre...vytiahli sme sviečky a horšie som ešte nevidel servisak sa divil že to ešte hádzalo iskru a tie čo tam boli tam ani nepatrili...tak som rovno kúpil nove presné také aké tam majú ísť a auto klepe stále za studena za tepla všelijak...kompresiu nemohol namerat lebo to bol 15 rozmer a to je málo používaný rozmer dokonca sa ťažko hľadali aj sviečky. A diagnostiku sme nestihli zajtra ideme ešte na tu diagnostiku inak ma drbne z toho auta...k tým odpovediam sa ospravedlňujem som tu úplne nový a nevedel som.. ďakujem za rady a váš čas...
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Ved v prvom prispevku pises ze sviecky boli menene a iskru hadzali, tak ake sviecky ste to vlastne kontrolovali?
Ak nad prispevkom svieti moje meno, bol by som rad aby bol text vo forme v akej som ho napisal, JA! Ak ho zmenis, prosim... ale hod tam o tom info.
Tomas 277
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.06.2020 01:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas 277 »

To mi povedal bývali majiteľ aj z jeho mechanikom neviem kto z nich je väčší dement...
Lukos
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 17.09.2010 16:27
Bydlisko: PN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lukos »

Rovno napíš čo si menil Ty a čo "menil" bývalý majiteľ :)

Sviečky NGK DCPR8E-N 5692 zoženieš v každom eshope.
Ako písali páni, na kábloch nešetri. Nové káble mi nedávno zachránili nepravideľný chod, hoci staré vykazovali predpísaný odpor.

Fiaty 16V potrebujú presné nastavenie rozvodov. Rysky tam nenájdeš, treba aretačný prípravok (aj keď doma robený). Kontrola rozvodov zaberie tak 20-30 min. Viac info na
https://www.club-fiat.com/viewtopic.php ... 3e#p202584
ale všimol som si že keď dám kľúč do prvej polohy tak mi hučí jeden z dvoch káblov čo idú do r.j
To je OK, škrtiaca klapka, vlastnosť 1.2 16V
Tomas 277
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.06.2020 01:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas 277 »

Ja som menil : sviečky, cievku
Bývalí majiteľ: rozvody, káble, olej, všetky filtre, a ešte spojku
Dnes sme skontrolovali tie rozvody bohužiaľ sú správne nastavené ja už fakt neviem čo tomu je ani žiadny mechanik mi nevie istotou čo to môže byť...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

tomas-mas moznost si mi pisat ss.Zatial sa to nestalo.Nic nie je jednoduchsie.
Lukos
Príspevky: 25
Dátum registrácie: 17.09.2010 16:27
Bydlisko: PN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lukos »

A tlaky ste zmerali?
Sú káble preukázatelne nové? (čisté po celej dĺžke a čitateľné písmenká)

Celkom ma zaujíma ako to dopadlo, ja som v rovnakým motorom v Punte spokojný aj po 230 tis.km.
Tomas 277
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.06.2020 01:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomas 277 »

Nie nemerali a áno káble sú nové
Aj mňa to zaujíma keďže som mechanik a aká je chyba...keby to je druhý človek tak to jebne na vrakovisko.

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných