Fiat Panda - original LPG landirenzo

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

norokurcik
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 17.05.2010 14:34
Zdieľať na Facebook

Fiat Panda - original LPG landirenzo

Príspevok od používateľa norokurcik »

Neviete mi niekdo poradit machra na origo v prvovyrobe lpg landirenzo panda ma 90tis. km na benzin ma auto nepravidelny chod-volnobeh plus stale pocujem v dlhých intervaloch cvakat vstreky ako keby isiel motor súčasne na benzín aj na plyn a je tam bohatá zmes keď prepnem na plyn rozsvieti sa check motora, motor ma na volnobeh krajsi chod ale pri nízkych otackach citit trhanie a pri prepnuti na benzin check motora zhasne
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Systemy Landi-Renzo montuje a servisuje o.i.

montážne stredisko v Nižnej myšli pri Košiciach,

ktoré bolo prvym schvalenym montažnym strediskom systemov LPG na Slovensku , svoju činnost započali v 90-tych rokoch
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

Nieje dôležité kedy započali.... ja som sa im na základe nejakých skúseností vyhol a zatiaľ neľutujem... len poukazujem že z nejakej pseudohistorie sa večne žiť nedá...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Velmi spravne, najprv sa vybera montaznik!!! System mozes mat aj pozlateny, ked tam je chyba aj sa rozkraja a dobre to nebude chodit...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

bajo ale veď on píše že to má originál montáž, tak nemá teraz čo rozmýšľať nad výberom montážnika.
Ale pokiaľ viem tak ten systém servisujú aj v Hlohovci, Nitre, vo Zvolene, aj inde, len nepíše zadávateľ že kde sa nachádza.
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

s fabrickou prestavbou LandiRenzo v autách si v lpg pracoviskach ani neškrtneme. Diagnostika sa robí cez OBD konektor lebo riadiaca jednotka je ina aj ked navonok rovnaka, nema vystup na pripojenie k PC, neda sa nahradit inou. Vymontovali sme nejake a nahradili inym systemom s ktorym sa da pracovať ked uz zakaznik stratil trpezlivosť a ochotu byť šklbaný v aut. servisoch. Ak je porucha len v tom že sa zasrane vstrekovače bordelom nahradia inými rovnakeho typu da sa pomoct a je to u nas radovo lacnejsie. Tieto poruchy sa daju odpozorovať podla chodu, zvuku vstrekovv na volnobeh, inak oprava naslepo ale zoparkrat sa podarilo.
Naždiar
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Ide to diagnozovat aj multiecuscanom
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

Multiecuscan nepoznam a pravdepodobne sa budu dať len odčítať parametre a nejake nastavenia a korekcie zmesy sa nebudu dať robiť. Pri inom systeme ale aj klasika LandiRenzo systeme by som skusil zadat tovarenske nastavenia a potom nahodit parametre auta a autokalibraciu a ak by bolo treba prisposobit zmes a keby to nepomohlo až potom vymeniť vstrekovače. Aj dnes bol u nas chalan s Astra fabr. prestavbou. Po 90 tis. km mu chcu vymenit vstrekovace za 600€ Pekná utešená sumička.
Pri domontovanom systeme napr. Stag by to vyslo aj s repasom vstrekovacov a filtrom a nastavenim a diagnostikou tak cca 80. takto mu neostava nič len sa dať vyluxovať v aut. servise.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Aj ked nemas to auto, tak sa da v testovacom mode mrknut co umozni...mozem vecer spravit par obrazkov, tiez ma zaujima kam sa da s multi vs. Origo plynova diagnostika...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní