Fiat Panda 1,1 40kw , 2009 ,71000 km - vypína sa počas jazdy

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ohenri
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 16.12.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Fiat Panda 1,1 40kw , 2009 ,71000 km - vypína sa počas jazdy

Príspevok od používateľa ohenri »

Dobrý deň páni
obraciam sa na Vás s prosbou o pomoc pri nasledovnom probléme Pandy 1,1 40 kw. Autíčko začalo hnevať zhruba pred mesiacom - počas jazdy sa na štvrťsekundy vypne motor zároveň sa rozsvieti kontrolka motora, po štvrťsekunde ide auto ok a kontrolka zhasne. Robí to s oboma kľúčmi od auta. Minulý týždeň navyše ale auto zastalo - zomrelo úplne - diagnostika poukazovala na snímač kľukového hriadeľa - výmena - auto okamžite naštartovalo a šlo ale problém s vypínaním pretrváva. káble neporušené, nikde žiadne poškodenie. niekdy ide auto 10 km a nič, niekedy na 10 km vypne na štvrťsekundy 5x. Inak auto ide úpln skvele. Nestretol sa niekto prosím Vás s takýmto problémom? Mechanikovi dôverujem už 20r, nevie si však dať rady a tak ostáva zrejme len aut. servis....Ďakujeme za nápady
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Diagnostika!a vyhladat mechanika ktory sa v diagnostike vyzna. :41c2:
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

Kludne to moze byt aj problem ktory diagnostika neodhali. Pokukal by som napriklad ukostrenia a silove kable
ohenri
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 16.12.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ohenri »

auto bolo v autorizovanom servise, diagnostika bez závad, prvá vec, ktorú chcú robiť je meniť sviečky. Ale - sviečky menené spolu s rozvodmi a olejom a filtrami cca 8000 km dozadu. Rozvod odkontrolovaný. Žiadny úbytok výkonu, žiadna jazda na 3 valce...do servisu to máme 16 km, závada sa prejavila tak ako vždy len v meste - mimo mesta žiadny problém. Keď som počul, že skúsime vymeniť sviečky....skúšanie nepotrebujem. to je metóda pokus omyl, očakával som odhalenie závady. auto sa vypne tak ako keby som vypol počas jazdy kľúčik a opätovne zapol, takže mám za to, že sviečkami to nebude, aspoň moja sedliacka logika mi to hovorí..... Prosím Vás o nejaký nápad, auto momentálne súrne potrebujeme. Myslíte, že to môže byť kostrou? Káble v aute okolo spínačky aj v motorovom priestore odkontrolované, neporušné, na voľnobehu som hýbal so všetkým čo som videl, motor si sladko priadol. Čo napr. nejaký vadný spoj v riadiacej jednotke? mhlavaty napadá vás niečo? Ďakujem za nápady
ohenri
Príspevky: 72
Dátum registrácie: 16.12.2008 20:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ohenri »

v servise auto v januári strávilo dva dni cez víkend vo vyhrievanej garáži. Nikto sa ho ani nedotkol. Po tomto teplom víkende auto ide bez problémov už dva mesiace.... Opravilo sa samé...Čo vy na to?
lacinoo
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 29.03.2017 10:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacinoo »

ak si sa mu vyhrazal pred tym ze ho das zosrotovat ak sa na zavadu nepride tak je to dost mozne ze sa sami vyliecilo
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 20 neregistrovaných