Fiat Fiorino - spojka

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rendula
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 08.12.2012 15:12
Zdieľať na Facebook

Fiat Fiorino - spojka

Príspevok od používateľa rendula »

Poprosil by som informáciu,na neutrále keď mám spojku hore tak počujem divné zvuky,keď stúpim na pedál tak prestanú žeby odchádzala spojka?alebo je to v pohode.Ďakujem.
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Žeby prevodovka? Vytlačením spojkového pedála rozpojis točivý pohyb v prevodovke. Takže, ložisko spojky, prevodovka..
rendula
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 08.12.2012 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rendula »

Spojka má cca 20tis.menená vo Fiate.Nedávno bola štelovaná môže to byť aj tým? ak by to bolo ložisko treba to riešiť hneď? Ďakujem
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Kludne to môže byť aj ložisko na vstupnom hriadeli prevodovky. Ak je spojka zopnutá tak sa točí spolu s motorom predsa
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Fiorino - spojka

Príspevok od používateľa wilz »

rendula napísal:,na neutrále keď mám spojku hore tak počujem divné zvuky,keď stúpim na pedál tak prestanú žeby odchádzala spojka? alebo je to v pohode.

Tak určite to v pohode nie je, pretože to najskôr môže znamenať problém v prevodovke.
Ako napísal Vlady, pri zopnutej spojke na nej nemá čo byť počuť, jej ložisko nie je vtedy v práci.
Ja som takto tiež pri stání na mieste započul nejaké šuchotanie, pri stlačení spojky prestalo.
Mal som práve naplánovanú cestu, tak som sám seba presvedčil že ešte to vydrží a druhý deň to budem riešiť.
Nevydržalo, na diaľnici pri 130 sa ozval rachot, po rozobratí sme zistili že sa rozsypalo ložisko, ktorého vonkajší krúžok sa otáčal v uložení.
Takže nepodceňoval by som to.
rendula
Príspevky: 94
Dátum registrácie: 08.12.2012 15:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rendula »

Ak by to bolo to čo píšete,tak sa mení celá prevodovka, alebo len to ložisko.
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Veď predsa kvôli jednému ložisku nebudeš meniť celú prevodovku.
Keď sa to rozsype a guličky alebo valivé telieska budú lietať vnútri prevodovky a zapasujú sa medzi ozubené kolesá, to už je iná vec, to sa potom kalkuluje či je výhodnejšia oprava alebo kúpa prevodovky s neznámym stavom. Lebo cena novej prevodovky je niekedy vyššia ako hodnota celého staršieho auta.
No ale nikto tuná nevie, aký to zvuk počuješ, asi by bolo vhodné ísť s tým autom k niekomu kto sa vyzná a bude vedieť určiť diagnózu, pretože rozoberanie prevodovky nie je vec, ktorá sa robí bežne a preventívne.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 12 neregistrovaných