Fiat Ducato - presakujuci pedál spojky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Fiat Ducato - presakujuci pedál spojky

Príspevok od používateľa roboservis »

Ahojte, Mám Fiat Ducato 2,3 / 130MJet, rv. 2012. Nabehnuté 216000km

Deje sa mi to že keď stlačím spojkový pedál, tak všetko funguje. Môžem radiť rozbiehať sa všetko. Keď ale položím nohu na spojkový pedál a jemne pritlačím, tak cítim ako sa začne pomaly prepadať pedál. Keď nohu dám dole a rýchlo stlačím pedál všetko sa vráti do normálu.

Podľa mňa presakuje hydraulický spojkový valec niekde asi na spojke alebo priamo na pedáli. Nikde ale nevidím vytekajúcu brzdovú kvapalinu ani na aute nieje nič vytečené a ani pod autom. Dokonca neubúda ani v nádobke.

Mohlo by to spôsobovať aj zavzdušnenie spojkového okruhu alebo proste to budú tie valce?

Ďakujem
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Robo riesime problem aky, ze auto normalne funguje?
roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roboservis »

Riesime to ze sa prepadava pedal ked na neho zacnem jemne tlacit. Pokial ho prudko stlacim tak funguje normalne.

Ak by som na neho jemne tlacil po minute zijde az dole na podlahu... potom ho pustim a ked sa vrati hore tak zase funguje normalne.
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Aky ma vyznam jemne tlacit minutu na spojkovy pedal?
roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roboservis »

predstav si ze by si sa musel posuvat velmi pomaly k nejakemu muriku ... tak citis ako sa ti prepadava pedal az na podlahu

potom musis vyradiť povolit pedal nech vyjde hore a zase zacinas odznova az kym ti neklesne zase pedal az na podlahu

A takto stale dookola
Aji
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 05.04.2020 16:48
Zdieľať na Facebook

Rada .

Príspevok od používateľa Aji »

V spojkovom válečku bude prepúšťať gumička čo spôsobuje , že sa kapalina iba vracia na späť do nádržky . Preto nikde netečie . Zatiaľ ešte spojka funguje no postupne bude prepúšťať až na toľko , že nestlačí lamelu vôbec . To prepúšťanie si môžte aj pozrieť . Jeden tlačiť spojku a druhý pozerať do náržky a uvidíte ako keby v nej kapalina mierne vrela . Čo znamená že odchcádza do valečka a súčastne sa aj vracia . Buď vymeniť valec celý alebo pravdepodobne by ho stačilo pretesniť novými gumičkami .
roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roboservis »

No chlapci takze dnes mi to nedalo. Lahol som si pod auto a pozeral som kde by to mohlo tiect a nasiel som pod spojkou kde sa spaja motor a prevodovka velke mokre masne koleso. Takze bude to valcek dolu.
roboservis
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 08.11.2009 13:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa roboservis »

Takze chlapci vyriesene. Po rozobrati sme zistili ze unikala kvapalina priamo do spojky cez ten spojkovy valcek ktory je dole.

Horsie zistenie bolo ze cela spojka bola kontaminovana brzdovou kvapalinou. Respektive zaliata. Tak sme museli kupit celu spojkovu sadu aj s valcekom nakolko to robilo problemy pri rozbiehani. Bolo citit cukanie od toho co bola ponorena v brzdovke a nedalo sa to vycistit.

Od dnes teda vsetko v poriadku.
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných