Fiat Ducato - motorizácia

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Fakyu
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 19.08.2007 13:32
Zdieľať na Facebook

Fiat Ducato - motorizácia

Príspevok od používateľa Fakyu »

Zdravim vsetkych diskutujucich. Planujem do firmy kupit dodavku, mam dobre skusenosti s Ducatom (vlastnim prerabku na obytny karavan) preto som sa po nom zacal obzerat. Pravdepodobne to bude uplne nove od predajcu, neviem sa vsak rozhodnut pre ktoru motorizaciu na vyber su 120, 140, 160, 180 multijet. Su tie motory riesene nejako inak konstrukcne ? samozrejme je mi jasne ze su tam rozdielne vykony. Ide mi o spolahlivost ktory je na tom najlepsie resp ak ma niekto konretne skusenosti, ktory vylucit resp odporucit.

Tak isto budem velmi rad ak sa niekto podeli so skusenostou s inou znackou a spolahlivostou.

Momentalne mam renault master 2.5dci 250tis km s ktorym som nadmieru spokojny akurat uz zacina korodovat a nevyzera teda velmi reprezentativne ked robime rozvoz tovaru zakaznikom az domov a nema klimatizaciu a ma uz 15 rokov takze posuniem si ho mimo firmu ako pracovne auto. Co sa tyka pretazenia myslim ze bude postacujuca aj ta najnizsia vykonova varianta.

Auto vyuzivane denne mesto, raz do tyzdna okresky cca 60km. a Raz za mesiac dva nejakyh 1000km po dialnici.
martincichy
Príspevky: 5442
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozicaj si v pozicovni, prevez sa sa a mozno Ti to pomoze v rozhodovani.

Ja som kludny typ vodica a mne na brazdenie republiky napriklad staci aj duster s lenivsou 1.6. Niekomu by to vadilo.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Vlastnime na firme starsie ducato 2.8 jtd s motorom Iveco, po presadnuti do 2.3 s 88kw ked bolo auto v servise som mal pocit ze mam zatiahnutu rucnu nejako to neslo , auto zapozicalo servisnu dodavku, urcite by som bral na tvohom miste 140 alebo 160konikov,neviem ako chodis nalozeny ale ides s objemu 2.5 na 2.3,kefysi mali v ponuke aj 3.0 a to bola ina pohoda, konkretne origo iveco dodavka viezol som sa z ba domov na vychod a islo to lepsie ako 2/3 osobakov
, konikov nie je nikdy dost radsej vykonova rezerva ako potom pindat... Chod do predajne vyskusaj si jednoduche :28b7:
misokgb4
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 06.07.2010 23:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misokgb4 »

Radsej by som starsiu s EU5 bez adblue ako novu EU6.

EURO5 ma este obtokovu regulaciu, obycajny DPF filter, ak najdes nejaku co malo jazdila, volil by som radsej to...

2.3JTD je konstrukcne rovnaky vo vsetkych vykonoch, rozdielne su trysky urcite a mozno turbo. Vacsinou sa viedli take famy, ze 130ps su najtrvacnejsie, ale tazko tvrdit pravdu ci vyvracat to.

Iny typ by som absolutne nevolil, z tejto kategorie jumper/boxer/dukat je topka 3.0jTD, ktory sa uz nevyraba a potom 2.3JTD, nic lepsie kupit nemozes. Iba ak by si mal miesto 20 tisic na ducato 40 na sprintera so zarukou na milion km a vymenia ti v ramci zaruky fakt, ze vsetko.
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Ja by som sa pozeral aj po IVECU.
murdog
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 03.10.2011 14:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa murdog »

Ja odporucam RENAULT MASTER 2.3 dci, mame ich vo firme a vsetky maju cez 500 000km a bez problemov. Len bezna udrzba. Robia rozvoz po celej SR. Ked som robil este kuriera, tak som jazdil na Fiat Ducato 2.3 96kw a pekne fungoval. Ked porovnam s Masterom, tak Master je robustnejsi vo vsetkom. Ja by som bral Master alebo Movano to je to iste.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cobo77 »

Este skus pozriet zanovneho sprintera jedine s motorom 2.2 a vykonom 120kw,tento motor ma v tejto dodavke s plachtov od nejakych 120000km teraz ma cca 600tisic,tiez ziadna extra velka udrzba, pravidelny servis v mercedese vsak nie je lacny ukazoval mi faktury ale to auto ho zivy, tak sa stara... Ten isty motor 2.2 so 120kw ma kolega vo firme v mercedese trieda V, vozia opatrovatelky maju ich asi 8ks a v pohode to dorazili uz 3ks cez 900 000km s pravidelnou udrzbou tiez v mercedese nie garazmajster...
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 10 neregistrovaných