Fiat Ducato Maxi 2,3 D

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Fiat Ducato Maxi 2,3 D

Príspevok od používateľa Thomasl »

Zdravím,potreboval by som poradiť so švagrovým Ducatom 2,3 D,r.v.2014,kód motora F1AE3481E,109kw,280 Tkm,pred časom zabudol odomknúť zámok riad. páky a trhlo motorom,motor má rozvodový remeň,mal tam 1 stupeň,od toho momentu sa mu na displeji zobrazil check motora a pociťoval jemne znížený výkon.Kašlal na to a chodil ďalej,vie takisto o jednom poškodenom žhaviči.Teraz však došiel domov a horkoťažko naštartuje a keď aj natočí, motor beží len na voľnobeh po pridaní plynu nijako nereaguje,voľnobeh je plynulý bez trhania a kolísania otáčok,chceli by sme to nejako spojazdniť ,aby došiel aspoň do servisu,rozvody boli menené v predpísanom intervale,na čo sa mám zamerať,rozmýšľam o vyčistení a kontrole EGR,kedže to nikdy nerobil ,vďaka za pomoc...
mastik29
Príspevky: 2867
Dátum registrácie: 07.04.2010 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mastik29 »

Nic proti, ale slovo diagnostika je uz pomerne zname v automobilovej branzi… Je to v kazdom uzivatelsko manuale, co trebay robit ked sa rozsvieti kontrolka.
Preco nezacat tam, skor nez sprtat do niecoho dalsieho?
Aby sa toho nazbieralo este viac, bolo viac premennych a skomplikovalo sa hladanie problemu?
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Thomasl »

nemám momentálne fiat diagnostiku,demontoval som egr DELLORTO
EGV H2 FPT a zistil som,že keď ho aktivujem-vysunie sa ,ale hodnota
odporu potenciometra sa nemení pri zmene polohy,zmerané všetky 3 PINY medzi sebou...má niekto skúsenosť PIN 1-3=369 Ohm,1-2=157 Ohm,
2-3=309 Ohm...
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní