Fiat Ducato - chyba P0697-49

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Patrik1111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 10.03.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Fiat Ducato - chyba P0697-49

Príspevok od používateľa Patrik1111 »

Zdravím,

Fiat Ducato 2,3 mtj, rok výroby 2015. Kúpené mnou, ako nové. Začala svietiť kontrolka check motora. Studené ťažšie štartuje, aj zdochne. Keď sa pohrám s plynovým pedálom tak už auto ide normálne. Kontrolka svieti až pokiaľ sa auto nezohreje. Potom kontrolka zhasne a auto ide celý deň bezproblémovo, aj štartuje bezproblémovo. Bol som na diagnostike vo Fiate, kde mi písalo túto chybu P0697-49, popis chyby "Napájení snímače 3 - Vnitrní elektronické selhání". Bola to diagnostika WitechPlus. Chyba sa prejavila dva mesiace po záruke, takže som fakt šťastný :-( Auto má najazd nejakých 85000km. Doteraz bez problémov. Viete mi nejako poradiť, alebo doporučiť kvalitného autoelektrikára v blízkosti Nitry. Počul som o nejakom v Mojmírovciach.... Ďakujem za každý príspevok.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Treba zistiť KTORÝ je ten snímač č.3 a ČO ovláda

Prezrieť kabeláž, konektory,či sa tam nedostal olej,alebo nie su zoxidované, prip.vymeniť ten snímač.č3
prip. pozrieť poistku, prip.rele

Poruchy v el.vyzerajú hrozivo, ale v poslednej dobe su fatalne chyby v kabeláži a oxidacia spojov...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Do ss správy ti dávam číslo do tých Mojmíroviec,je to kabrňák
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

poznam, len ma "trosku" viac roboty, ako si normalny clovek predstvuje, takze mat auto hotove za par dni je velmi malicka sanca....ale ake chyby odstrani, tak to klobuk dolu....
cuzkarol
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19.02.2011 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cuzkarol »

mi sme to teraz riesili bez problemu ti zavadu odstranime.
Patrik1111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 10.03.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patrik1111 »

cuzkarol

mal si tú istú chybu? Nemôžeš to sem napísať v čom bol problém?
Patrik1111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 10.03.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patrik1111 »

Takže som skúšal dohladávať na internete a vylučovacou metódou skúsim vymeniť čidlo teploty chladiacej kvapaliny. Stojí len nejakých 8e, takže vyskúšam. Zatiaľ mi to aj vychádza tak, že čidlo dáva zlé hodnoty, preto je štartovanie také zlé. Skúsil som odpojiť konektor z čidla a auto naštartovalo normálne. Skúsim, uvidím, potom napíšem.

Škoda, že neodpísal cuzkarol, keď vie kde je chyba. :-(
cuzkarol
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19.02.2011 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cuzkarol »

mi sme servis a tiez zme sa vytrapili .treba do servisu lebo treba to odsranit diagnosticky.
Patrik1111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 10.03.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patrik1111 »

cuzkarol

a kde máte servis?
cuzkarol
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 19.02.2011 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cuzkarol »

kamos nikdi nehovor nikdi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

cuzkarol napísal:mi sme to teraz riesili bez problemu ti zavadu odstranime.

Ťažko si urobíš obraz o veci,ak vzápätí napíšeš -

**mi sme servis a tiez zme sa vytrapili .treba do servisu lebo treba to odsranit diagnosticky
Patrik1111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 10.03.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patrik1111 »

Takže bohužiaľ, čidlo teploty chladiacej kvapaliny som vymenil a auto sa stále rovnako správa.
Patrik1111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 10.03.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patrik1111 »

Závada odstránená. Príčinou bolo zlé čidlo tlaku dpf. Našiel som to až teraz niekde na internete, skúsil som vymeniť a auto štartuje i za studena normálne a kontrolka už nesvieti. Oprava ma vyšla celkovo na 50e, lebo som vymenil aj čidlo chladiacej kvapaliny :-) samozrejme zbytočne. Takže som ušetril dosť, keďže som to chcel už dať niekde do servisu. A keďže si opravujem auto najradšej sám, tak som fakt happy. :-) Ďakujem každému, kto chcel pomôcť. Tebe nie cuzkarol
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24919
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ale jedno poučenie z toho vyplýva,pretože nie vždy pomôže šťastie.Čo pomôže je značková diagnostika podporená vedomosťami obsluhy.Jdnak určí presne o ktoré čidla sa jedná,jednak v meraných hodnotách sa objaví že tlak pred DPF nerastie z otáčkami.A že diferenčný tlak si zahrá slepú babu ešte aj z VCDS-kom sme dnes zistili aj my,až KTS-ka dala odpoveď ktorú sme potrebovali.
Patrik1111
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 10.03.2008 13:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Patrik1111 »

mhlavaty

nehovoria mi nič pojmy ako vds a kts, ale v jednom máte určite pravdu. Značková diagnostika podporená vedomosťami určite pomôže. Ale keď mi technik v značkovom servise Fiat, predajcu od ktorého som auto kúpil povie, že ani on nevie čo to môže byť a "však to doneste a budeme to hľadať" za cenu 32e/hodina bez dph, no tak ďakujem. Ak by som videl, že sú tam frajeri, čo tomu fakt rozumejú, tak tam bez problémov idem aj za tú cenu. Stačilo mi, keď som tam dal pomeniť filtre olej apod. a len tak som to po nich skontroloval. Nedostiahnuté pásky, hadice mimo úchytov a perlička bola, keď som našiel doslova "vyhryzenú" dieru v spodnom kryte motora, lebo im sa nechcelo dať dole kryt, aby sa dostali k vypúšťaciemu šróbu oleja z motora. Aspoň to tý ko...ti mohli pekne vypíliť nejakým kruhovým vrtákom. No grc. A teraz tam choď a daj im auto do rúk....

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných