Fiat Ducato - check diesel fuel filter a následne check engine

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Fiat Ducato - check diesel fuel filter a následne check engine

Príspevok od používateľa cobo77 »

Zdravím pani, auto dodávka fiat ducato 2.3d,96kw,2014, reálnych 237 000km,po výmene komplet filtrov a olejov vypisuje túto hlášku check diesel fuel filter-filter je tam originál nový za 140eur aj snímač vody filtra na ňom nový, za cca 43 eur, vymenený v origo servise Fiat, vymenený pred cca 250km,nasledne po týždni hláška na palubnom PC check engine.... Naklusal som do servisu, auto som potreboval hneď zajtra, čiže šiel som ku servisakom do dielne napojili diagnostiku, ten diesel fuel filter závada neaktívny vymazal ju a venoval sa kontrolke motora, dpfko neukoncilo regeneráciu, spustil ju teda cez PC, auto za 25 minút vypalilo dpf filter kontrolky zhasli odchádzal som.... situácia sa však zopakovala opäť po cca 100km a klasika scenár check fuel filter na čo som sa kvôli potrebe dodávky v práci len informoval telefonicky, že môže byť vadne čídlo alebo voda vo filtri, o com pochybujem tankujem len Slovnaft a aditivum vif...po cca 3 dňoch nabehla zase kontrolka motora a samozrejme obmedzený výkon, auto nemá ťah.... Nemôže to súvisieť s tým blbym filtrom palivovým a jeho cidlom alebo je to úplne iný problém? Auto štartuje na brnk, nedymi, neskače ide ale v núdzovom režime...niekde som sa dočítal na tomto fóre, ze mali vadnú reguláciu od turba hadicu a preto ducato malo na palubnom PC kontrolu motora a núdzový režim, presnejšie dodávka nemala ťah...
Naposledy upravil/-a cobo77 v 30.06.2022 18:47, upravené celkom 1 krát.
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat ducato check diesel fuel filter+ následne check engine

Príspevok od používateľa martincichy »

Odpoj senzor, ci to zhasne. Ak ano, tak mas tam naozaj vodu alebo je vadny senzor.
kirke25
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - check diesel fuel filtern , následne check engine

Príspevok od používateľa kirke25 »

Aditívum VIF sú vyhodené peniaze. Vlastná skúsenosť.
V Octavii TDi 2015 som do 200.000 tankoval iba Slovanft a pridával s každým tankovaním VIF a pri 200 tis.km som menil 3 vstrekovače. V servise mi povedali že sa môžem pripraviť na ďalšie investície - čerpadlo, pal. vedenie.
Auto som predal. Radšej.
Známi okolo mňa nikto VIF nedáva a takmer všetci sú cez 300 tis km bez problémov. Nemajú dôvod teda ani auto predať. Ani ja by som nepredal.
Ja som prešiel na benzín, a to presne z dôvodov ktoré píšeš vyššie. A odteraz to bude opakujúci sa kolotoč. DPF, vstrekovače, filtre, agr, egr, a všetky tieto gebuziny…. A buď rad že nemáš adblue….
martincichy
Príspevky: 5422
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - check diesel fuel filtern , následne check engine

Príspevok od používateľa martincichy »

Ani benzin uz nie je taka vyhra. Priamy vstrek ma svoje choroby, ktore bohuzial raz pridu a hravo sa nakladovo vyrovnaju common railu pri podobnych kilometroch ak nie skor.
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - check diesel fuel filtern , následne check engine

Príspevok od používateľa dreeevo »

kirke25 napísal: 30.06.2022 08:24 Aditívum VIF sú vyhodené peniaze. Vlastná skúsenosť.
V Octavii TDi 2015 som do 200.000 tankoval iba Slovanft a pridával s každým tankovaním VIF a pri 200 tis.km som menil 3 vstrekovače. V servise mi povedali že sa môžem pripraviť na ďalšie investície - čerpadlo, pal. vedenie.
Auto som predal. Radšej.
Známi okolo mňa nikto VIF nedáva a takmer všetci sú cez 300 tis km bez problémov. Nemajú dôvod teda ani auto predať. Ani ja by som nepredal.
Ja som prešiel na benzín, a to presne z dôvodov ktoré píšeš vyššie. A odteraz to bude opakujúci sa kolotoč. DPF, vstrekovače, filtre, agr, egr, a všetky tieto gebuziny…. A buď rad že nemáš adblue….
Zo skúsenosti s jedným autom dokážeš vyvodiť záver, že VIF sú vyhodené peniaze ?
Niekedy stačí, aby sa pri výrobe nedodržal na 100% technologický postup a už stotinka milimetra alebo posunutá geometrická tolerancia robí problém a už sa v čerpadle strúhajú pilinky a podobné veci.
Známi z tvojho okolia majú rovnaké auto,rovnaký motor a rovnaký rok výroby ? Jazdíte rovnaké trasy ?
Neporovnávať hrušky s jablkami
A to s tým servisom, to nekomentujem radšej. Aj môj brat kúpil auto takto od človeka, ktorému povedali v servise, že jeho S-max (180 000km) bude potrebovať nový DPF a KAT lebo filter je zaplnený a už nejde zregenerovať takže minimálne 2000€ výmena. Pri predaji sme sa to ale dozvedeli ale auto sa kúpilo, vyčistil sa vaporizér (hodina roboty) pred DPF a auto odvtedy najazdilo už 80 000km bez poruchy a predávajúci si hlavu doteraz búcha, že predal relatívne nové auto na ktoré musel dať veľkú zľavu

A benzín by som nevelebil, priamy vstrek - vysokotlaká pumpa + vstrekovače, turbo, EGR, dvojhmota atď.....po novom už aj GPF....
cicmanec3
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 11.06.2022 14:41
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - check diesel fuel filtern , následne check engine

Príspevok od používateľa cicmanec3 »

Priklanam sa k nazoru ze vif je na piču. Prve dva vstreky na hdi isli prec pri 240 000 km a druhe dva pri 280 000 km.
Som ukazkou nefunkcnosti tohto fora.
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - check diesel fuel filter a následne check engine

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Na HDI mám / mal som/ vyše 400, vyše 500, aktuálne 340a NIKDY som žiaden vstrekovač nemenil...

K tej chybe:
Veľmi mi to pripomína problém s 607 , tiež pri cca 240-250.000 km, kedy už ani v servise nevedeli, čo ďalej.
Takže:
Pozrel by som stav DPF filtra, REÁLNY, nie cez diagnostiku, či nie je zasvineny, potom snímač diferencnych tlakov a niekde na výfuku sú ešte snímače, názvy presne neviem , už sú tomu roky.
Možno budeš musieť vyčistiť filter.


Tvoj problém musí mať logickú súvislosť, garantujem, že vypaľovanie filtra na mieste nepomôže... :3c90: ,na mojom to urobili iba raz a odvtedy pochybujem o zdravom rozume inžinierov...

Možno trepnem hlúposť, až vymeniš naftový filter za iný a opäť to nepôjde, dáš naftu z inej pumpy, musíš vylúčiť možnosť, že chyba je v palive, to, že dáš vif do nejakej močovky, nič neznamená, ja vždy, keď môžem,tankujem na omw tú fajnovu, max motions, ak keď, už to nie je to, čo bývalo....


No a keď ani potom nepôjde..., tak máš prúser.
Osobne by som začal najprv tou naftou..., dosť mi to pripomína moju sestru, keď začala tankovať na Ukrajine pred rokmi naftu do HDI a tiež jej vyskočili hlášky.

Prestala a po natankovaní dobrej nafty, skončil aj núdzový režim.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24899
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - check diesel fuel filter a následne check engine

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Jednotlivý názor by som ani nebral v úvahu.Kto VIF nechce nech ho nedáva,ale bez toho aby človek vedel ako kto a čo všetko vyviedol,ako jazdí,aký olejový servis,že pri 50 km rýchlosti tam má šestku atd,vlastne bez akejkoľvek vedomosti čo je za vodiča exota,a to som sa mierne vyjadril je asi taký názor - len šplech aby bol.Autá majú ozaj už velké km a s použitím VIF-u,ani jeden tu nevypisuje o tom že je to ozaj jeden zdarený výrobok z velkým dosahom na pozitívne veci.Hladajte vinu najprv u seba.Pokupujete ho...á,jeden druhého oklamete a ten zase niekoho lebo prvý problém auto posuniete a logicky potom pindy.Ale túto nádhernú vec ako odrb.ť jeden druhého ste si zaviedli sami.
kirke25
Príspevky: 307
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - check diesel fuel filter a následne check engine

Príspevok od používateľa kirke25 »

Súhlasím. Auta sa predávajú, keď už nemieni nikto investovať doňho áno cent, lebo už natlačil doňho dosť.
@dreeevo - od teba radu nikdy nepotrebujem, stačí mi čítať tvoje komenty…. Ešte jeden je taký - volá sa truhlík.

A porovnávať vstrekovače na benzín s CR?? Si aj videl ceny dielov?? Aj vieš pomer koľkokrát sa mení v benzíne a koľkokrát u dieslu?? Ostatné nemá zmysel komentovať.

Ako píšem, VIF je koko…..ina. A vôbec mi nevadí ak si ju tam leje niekto, ak je presvedčený o tom, že jeho auto najazdí s CR milión bez opráv palivového systému.

Najlepšie auto aké som mal bolo SDI…. Dodnes ľutujem že som ho predal so zebehovymi 200 tis,km….
dreeevo
Príspevky: 454
Dátum registrácie: 21.11.2010 20:35
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - check diesel fuel filter a následne check engine

Príspevok od používateľa dreeevo »

Ja ti radu ani nedávam, žiadnu si nepýtal a samozrejme že ju nepotrebuješ. Podľa tvojho chovania vidím, že si veľmi múdry a rozhľadený človek, typujem minimálne ukončené chemické inžinierstvo na STU alebo strojné inžinierstvo na ŽU, špecializácia tribológia kedže máš odborný pohlaď na VIF a relevantné argumenty.


@dreeevo - od teba radu nikdy nepotrebujem, stačí mi čítať tvoje komenty…. Ešte jeden je taký - volá sa truhlík.

A porovnávať vstrekovače na benzín s CR?? Si aj videl ceny dielov?? Aj vieš pomer koľkokrát sa mení v benzíne a koľkokrát u dieslu?? Ostatné nemá zmysel komentovať.



Môžeš ma poučiť, koľkokrát sa mení na benzíne a koľko na nafťáku :D lebo legenda tvrdí, že naftový vstrek po 200 000km je už po smrti.
Solenoidové vstreky (napr. spomínané HDI ) vydržia kľudne cez 400 000km pri dobrej údržbe
Piezoelektrické menej, zložitejší systém.
Ak neveríš sprav si výlet do Česka - Continental Trutnov, po novom Vitesco Technologies kde sa vyrábajú čerpadlá a vstrekovače nafta/benzín, veľmi radi sa s tebou o tom odborne pobavia...
Pekný deň prajem
lubos zimovcak
Príspevky: 3367
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - check diesel fuel filter a následne check engine

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Solenoidove vstrekovače majú aj vyše 1 milióna km za sebou, obyčajne z koncernu PSA.
Ale aj Fiat ma svojich rekordérov.
O Mercedese ani nehovoriac.

Vif osobne dávam vždy, keď tankujem, radsej viac, ako menej.

Ale, akonáhle zacítim, že sa s motorom niečo deje, vyhýbam sa dotycnej čerpacke ako čert krížu...

Netreba zabúdať, že veľa nafty sa u nás vozí zo zahraničia, aj z Balkánu.
cobo77
Príspevky: 464
Dátum registrácie: 27.05.2007 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Ducato - check diesel fuel filter a následne check engine

Príspevok od používateľa cobo77 »

Takže späť k téme, kirke dodávky s korbu L3h2 ktorú potrebujem aby mi vošla dodávka do dielne ešte nevyrábajú, takže benzínové auto mám ale ako osobné, pri dodávkach to možné nie je.... auto som odniesol do servisu, originál servis Fiat, pozrú sa mi na neho tento piatok čiže za cca 3 dni, problémom dneška nie sú ani tak peniaze, ale ľudia v servisoch, je ich málo, momentálne si berú logicky dovolenky, nejaké školenie... ak by sa dalo priplatil by som si aj za rýchlosť opravy, keďže dodávka mi odvádza výrobok na montáž ku zákazníkovi, keďže ju nemám nechodím na montáže=nezarabam... problém s palivový filtrom by mali poriešiť, ak by sa muselo dpko vybrať a poslať na čistenie trvá to cca 3-4 dní od odoslania, takže nejaký ten týždeň ešte budem musieť počkať, VIF ko tam nalievam pri každom cca druhom tankovani ak na neho nezabudnem, tankujem už roky na tej istej benzínke Slovnaft... kúpiť dnes dodávku je lotéria, nové ducato cena od cca 29 000eur sL3H2 korbou, novú si určite nekúpim takže za cca 7r auto som dával 13500eur a má 237 000km,zhanal som ju presne 4 mesiace, s nejakou tou opravou som počítal, problémom ako som spomínal nie sú peniaze ale rýchlosť opravy...takze po oprave napíšem kde bola chyba zdravím
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných