Fiat Ducato 2.8d - Mazanie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kapado
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 12.03.2009 10:32
Zdieľať na Facebook

Fiat Ducato 2.8d - Mazanie

Príspevok od používateľa kapado »

Nazdar chlapi,

neviete my poradit ako nahle sa spominane auto zohreje na prevadzkovu teplotu rozsvieti sa mazanie moze to byt tym ze tam mechanik nalial plnosintetycky olej? Alebo moze mat tento olej vplyv na ten typ motora?
Je to hladka 2.8ka.

Ďakujem vám.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

Pre tento motor je predpisany olej 15W40 ja osobne davam do takeho isteho motora Iveco 2.8 ale TDi teda turbovu verziu Mobil Delvac XHP 10W40 teda polosyntetiku a problem s mazanim som nikdy nemal ... ak si pred vymenou problem s mazanim nemal tak to bude olejom lebo plna syntetika ma zrejme 5W30 teda je ovela redsi a ked sa zohreje tak este zredne a pokial ma motor uz co to nabehane tak mozu byt dva problemy a to ze olejove cerpadlo je uz mierne vybehane a s tak riedkym olejom nedokaze vyvynut dostatocny tlak a ked sa olej este zohreje tak je tlak oleja este nizsi alebo cidlo tlaku oleja je uz slabsie a ked olej zredne tak ho nezopne ... ja osobne by som tam taky riedky olej nedaval kedze ako som uz pisal pre tento motor je predpisany olej 15W40 ... takze skus vymenit olej a uvidis ci to prestane a ak nie tak bude chyba niekde inde ale pokial tam bol cely cas mineralny olej tak plna syntetika mu moze aj ublizit (moze rozpustit karbon a pripchat kanaliky napriklad) kazdopadne by tam mal ist taky olej ako predpisuje vyrobca
Naposledy upravil/-a elephant v 05.07.2010 21:02, upravené celkom 1 krát.
yokohama
Príspevky: 204
Dátum registrácie: 14.05.2007 23:27
Bydlisko: Prievidza
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa yokohama »

plna syntetika je riedka nedrzi ti tlak oleja na loziskach tak blika mazanie to je jasne tam treba 10W40 alebo 15W40 ak to ma vela km.
mm199
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.11.2007 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mm199 »

Ja som mal podobný problém s 2.8 idtd mazanie sem tam prebliklo, tak sme vymenili čidlo, ale nepomohlo, tak sme natiahli nový kábel od čidla do prístrojovky a prestalo blikiať, ten starý kábel robil skrat a asi po 20 000km odyšla kľuka pri 330000km, neviem či to malo nejaký súvis, ale po GO ide ako raketa, lepšie ako predtým.
28jtd
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 25.03.2018 15:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 28jtd »

Chlapi ,mám Ducato 2,8 JTD motor sofim 8140.43s a neviem nájsť snímač tlaku oleja. Kde sa na motore nachádza?
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných