Fiat Croma - zadna brzda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Fiat Croma - zadna brzda

Príspevok od používateľa mjato »

Nazdar,
Potreboval by som poradit zo zadnymi kotucovymi brzdami na crome 2.2 benzin,108 kw,2005.Problem zacal prehrievanim zadnej brzdy za jazdy.Bola vymenena za novu(cely strmen) a tak isto koli stk aj na druhej strane.Problem pokracoval na oboch stranach aj po niekolko nasobnom odvzdusneni.Dalej boli vymenene voditka,hadicky,hlavny brzdovy valec,podlozeny posilovac koli jeho testu,prefuknuta abs kocka,nepomohlo ani jej elektricke odpojenie,odstavena rucna brzda,prefuknute trubky a problem pretrvava dalej.Lava zadna strana hreje viac prava o cosi menej.
Neviem na co sa zamerat,co moze sposobovat akoby natlakovanie zadnych hadic.Pred jazdou to vyzera,ze auto ide zlahka a asi po par zabrzdeniach to uz pribrzda.
Dakujem za kazdu radu.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Zadna brzda

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zadné brzdy obsahujúce aj parkovaciu brzdu vedia byť zradné.Keď si vrátim históriu kde všade v čom bol problém ozaj je to v počiatkoch kým nie sa problém neodhalí na neuverenie.Tak banálna vec dokáže potrápiť aj starého kozáka.Ale platí aj to,že človek začína urputne a racionálne premýšlať občas neskoro.Robí rutinne veci ktoré sto krát neurobili problém a sto prvé zistí že mu niečo detailné ušlo.Aj román končí jedinou vetou...treba pátrať po príčine prečo valček brzdy "nezacúva" späť na svoje odpočinkové miesto.Okruh tejto problematiky je kupodivu malý v dôsledku,obrovský v možných príčinách.takže...
Po uvolnení musí nastať beztlakový hydraulický stav.
Po uvolnení musí nastať beztlakový mechanický stav.
Ako sa kto vysporiada zo zisťovaním a potom aj opravou je otvorená vec.problém je že brzdy sa považujú za vec ktorú predsa zvládne každý.To aj platí,ale nesmie prísť ten sto prvý prípad všetko prestane platiť a vedie to k úplne nezmyselným úkonom,žial to platí aj tu.Varilo sa z vody,robil jeden nezmyselný úkon za druhým bez jasnej správy o tom že je nutný.To nutné sa naopak opomenulo
lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Croma - zadna brzda

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Zohrieva, aj keď máš úplne odpojenu ručnú brzdu??

Na 607 mi podobne riešili 2 dni ručnú, v autorizovanom, až to nakoniec opravil dedinský servis...

Bola zle zavesená.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Croma - zadna brzda

Príspevok od používateľa mjato »

Ano,pribrzda to aj ked je rucna brzda,lanka vyhodene s tiahla na strmeni a cely system nanovo odvzdusneny.Trubky su aj mechanicky prekontrolovane ci niesu kdesi zalomene a nemohol sa tlak z piestika uvolnit.
p.Hlavaty naco sa mam konkretne zamerat?
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Croma - zadna brzda

Príspevok od používateľa mjato »

Este dodam ako voditko,ze stav pribrzdania sa stale zhorsuje co badam podla zvysujucej sa spotreby.
A skontrolovane boli aj trubky kombinovane s kratkymi hadickami z hlavneho brzd.valca do abs kocky.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Croma - zadna brzda

Príspevok od používateľa mjato »

Tie nove piestiky v strmenoch boli niekolko krat rozhybane,povytlacenim a zatocenim.A pri jednom z mnohych odvzdusnovani brzd boli aj zasrobovane na doraz koli vytlaceniu vzduchu.
kavalec
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.05.2011 13:46
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Croma - zadna brzda

Príspevok od používateľa kavalec »

Mne brzdila croma pocas jazdy. Lave predne a prave zadne. Cize jeden okruch bol zablokovany. Ciste zufalstvo. Nakoniec to bol brzdovy valec.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Croma - zadna brzda

Príspevok od používateľa mjato »

Uz som napisal odpoved 2 krat a neodoslalo ju na stranku.Takze skusim do tretice.Brzdovy valec je tam novy,ale pre istotu som zrepasoval aj stary a namontoval.Bolo to to iste,tak som tam vratil ten novy.Predne brzdy neboli nikdy zohriate pokial som pred odstavenim auta moc nebrzdil.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Croma - zadna brzda

Príspevok od používateľa seven549 »

citam ze sa davali komplet druhe strmene a potom ze sa menilli piestiky.tak ako to vlastne bolo?co sa stymi strmenmi robilo

hlavaty tam napisal nieco co treba pozriet.uvolnenie tlaku na dosky.musi byt vidiet ze sa uvolni tlak v hadicke {vykona maly pohyb ta hadicka do strany alebo stvrdne po uvolneni bude lahko ohybna } a pohnu sa aj dosky.ak to nerobi tak je nieco zle a bude to pribrzdovat.cize bud dosky nieco blokuje alebo neuvolnuje sa hydrotlak.--za predpokladu ze su tam fungel nove brzdove strmene.ak su doma repasovane tak sa nieco zle poskladalo.

je to ocami viditelne.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Croma - zadna brzda

Príspevok od používateľa mjato »

Strmene su komplet nove,len som ich raz skusal odvzdusnovat uplne zatocene .Menil sa len na skusku zrepasovany hlavny brzdovy valec namiesto noveho ak by bol ten novy zly.
Pravdepodobne ostava tlak v hadickach neuvolni ich,ale ja uz neviem preco.Raz to robilo na jednom zadnom kolese,potom na druhom zadnom,striedalo sa to medzi sebou a teraz uz na oboch.
Porad co som prehliadol,co skontrolovat,alebo vymenit.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Croma - zadna brzda

Príspevok od používateľa seven549 »

novy hlavny valec strmene prefuknute trubky no uz ostavaju len hadicky alebo rucna.su tie kladivka alebo pakne po nahodeni lan na doraze?.no aj tak citam ze tam bolo viac pokusov nove strmene rozhybavat.

mna raz potrapili zadne strmene ford bosch tak ze akonahle treba zatlacit piestiky tocenim zadrali sa tesniace gumy ostali tam piliny hoci to slo dnu ako prd,a nedovolilo to odbrzdovat.stale mi brzdili zadne brzdy.a to som len daval nove kotuce a dosky.odvtedy akonahle menim zadne dosky vytlacim piestiky vonku dam za par euro asi tak 15 ecok nove tesniace gumicky prachovky vsetko vycistit vyfukat namazem to olejom a vsetko natlacim dnu rukami alebo takym setom na zatlacanie piestikov.inac bohuzial robi mi ford mondeo to iste ako tebe.

a predne strmene tiez tak isto.menim brzdy raz za 3 roky a vzdy uz preventivne nove tesniace gumicky a prachovky idu automaticky.a po celu dobu kym sa brzdy nezodru s tym je klud.

odzdusnovanie robim tak ze otvorim nadrzku a povolim odvzdusnovak nasadim priehladnu hadicku a nech to ide samospadom.aj u auta co ma ABS,ESP.a ak je vsetko ok vsetko prechodne bude ta kvapalina vytekat :42f9: trva to dlhsie ale tak doma je casu a casu.za 5 min je jedno koleso odvzdusnene az az.
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Croma - zadna brzda

Príspevok od používateľa hjundai »

... ty neodvzdušňuješ, ty meniš kvapalinu - malý detail ale nech sme presní...
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Croma - zadna brzda

Príspevok od používateľa mjato »

Myslis to tak,ze nestaci zacat odvzdusnovat od praveho zadneho,laveho a potom predok?Po zabrzdeny auta a naslednom odbrzdeny ostavaju hadicky makke a cez odvzdusnovak nevystrekne brzfova kvapalina.Problem vyzera byt mechanicky v oboch zadnych novych strmenoch.Vytlacil som piestiky namazal mechanizmus vnutry prasiatok a brzdy uz tolko nebrzdia.Spotreba isla z 9 na 8,ale stale su kotuce teple.Idem vymenit komplet brzdovu kvapalinu,vyskusat ci nesposobuje horsie fungovanie brzd.mechanizmu prave ona.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Croma - zadna brzda

Príspevok od používateľa seven549 »

hjundai napísal: 08.06.2022 09:56 ... ty neodvzdušňuješ, ty meniš kvapalinu - malý detail ale nech sme presní...
ak myslis mna tak ano priebezne sa stale dolieva nova.aby pred stk som nemusel riesit vymenu kvapaliny.lebo auto co jazdi dialnice tak aj tie brzdy dost rozpaluje.

robim to stale ked sa prezuva auto.dokopy tak pol litra rocne vypustim a dolejem.cize 0.25dcl na jar a 0.25dcl v jeseni.a kym to tecie tak sa aj brzdy vyfukaju od spiny kompresorom.
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Re: Fiat Croma - zadna brzda

Príspevok od používateľa seven549 »

mjato napísal: 08.06.2022 10:15 Myslis to tak,ze nestaci zacat odvzdusnovat od praveho zadneho,laveho a potom predok?Po zabrzdeny auta a naslednom odbrzdeny ostavaju hadicky makke a cez odvzdusnovak nevystrekne brzfova kvapalina.Problem vyzera byt mechanicky v oboch zadnych novych strmenoch.Vytlacil som piestiky namazal mechanizmus vnutry prasiatok a brzdy uz tolko nebrzdia.Spotreba isla z 9 na 8,ale stale su kotuce teple.Idem vymenit komplet brzdovu kvapalinu,vyskusat ci nesposobuje horsie fungovanie brzd.mechanizmu prave ona.
je to fuk ktore koleso nechas odtiect ziadne poradie tam nieje.a ak uz tak brzdy su dvojokruhove.bud predok a zadok je osobitne alebo do sikma.predne lave a zadne prave.

cize zadna cast hlavneho brzdoveho valca ovlada zadne brzdy alebo jedno predne,jedno zadne.

abs a esp su len skrinky kde je cerpadlo a ventily na zatvaranie a otvaranie tlaku.aky koleso brzdilo prerusovane.

tie strmene zadne ak su srobovacie tak tie zavity z piestika sa musia volne otacat prstom.preto sa pri zatlacani aj tlaci a aj toci aby sa piestiky zatlacili dnu.inac by to stacilo len tocit.

tie strmene su vacsinou co predavaju eshopy repas od firmy TRW z ciech.predavaju sa vymenny sposobom.stare ododvzdas a nove repasnute dostanes.a niekto to mozno zle zlozil.

mam doma jedno auto 30 rocne a to ma taky svoj system brzdenia ATE vyrobca ze posilnovac to nema podtlakovy ale elektricky so zasobnikom tlaku.ma to vlastnu riadiacku.a tam staci pri odvzdusnovani zapnut kluc a jemne stlacit brzdoy pedal a to cerpadlo tlaci kvapalinu ako besne.

vyhoda toho je ze funguje stale nezavisle od motora.nevyhoda ze ak umrie cerpadlo brzdis ako na aute bez posilnovaca.

a u inych aut sa to robi diagnostikou proste sa zapne cerpadlo a tlaci kvapalinu.

este tak,ak sa vyberu piestiky treba vsetko vycistit aj mala nepodstatna spina medzi piestikom a tesniacou gumou alebo aj pod prachovkou sposobi ze piestiky sa nevracaju.

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Google [Bot] a 8 neregistrovaných