Fiat Croma II

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bandit - ale to auto - (za dve mesačné výplaty - po 240hodín v Plastike NR) ma vydržalo celú jeho životnosť teda 15 rokov a 250tisíc km.
Dnes kopa mojich mladších kolegov berie úvery a hypotéky na autá v cene 20 násobku ich mesačného príjmu, len aby ukázali že sú niečo viac. Len na firemnom parkovisku to pôsobí smiešne a trapne, pretože každý každého pozná a vie "vo co go"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Sasko21
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.04.2021 13:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sasko21 »

Moje doterajšie autá :
Skoda 120 - 2roky jazdené
Fiat Punto 1,6 90K 2 roky
Renault Clio 2 1,2 43kW 10 rokov
Fiat Linea 1,4 8V 57kW - 2 roky a ešte žije

Ano všetko zdochliny (okrem Punta ale ten bol nespolahlivy a skončil na totálku, nie mojou vinou, ja som v nom ani nesedel)
Jazdil som ale kopec iných firemných áut takmer všetky Skodovky od Fabie po Super B, VW Caddy(najpraktickejšie), VW Passat Touran, Mercedes C.
Aby si kolega nemyslel že som nesedel v lepšom aute.

A viem čo je to jazdiť zo Skodovkou 120 v zime na sytič a aj vyvretú vodu som zažil párkrát...dnešné bezpečnostné štandardy sú ale inde a rodinu voziť v takom niečom nemienim, Clio som rozbil čelným nárazom do Yarisa, nedal mi prednost (asi 70km/h), týmto ďakujem za ten jeden airbag čo tam zafungoval a nerozbil som si hubu.

Autá mám rád ale všetky čo som kúpil boli v slušnom stave a proste to tak vyšlo že to boli zdochliny ale penazí nebolo vela a mám aj iné koníčky ako autá a tie stoja viac ako taká Linea čo som ju kupoval za 2300€, moja fotovýbava stojí asi tak isto,....nie som človek čo by machroval autom, to by som nekupoval tieto značky, skor sa mi páčia autá ktoré nemá každý druhý. Pri kúpe jazdenky si moc nevyberám, beriem čo zoženiem s najlepším pomerom cena/výkon/stav (samozrejme v rámci použitelnosti)

Ďakujem za radu ohladom autobazaru, ten nebudem riešiť a idem hladat dalej v súkromnej inzercii. Kludne píšte nejaké tipy na autá s jednoduchým benzínom a slušnou spolahlivosťou. Ďakujem
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Len pár poznámok
Ano všetko zdochliny

Hlúpy, velmi hlúpy a bohužial rozšírený názor dnes
čo potrebuješ 50 - 90 - 130 MPR??? nič nič ani o mm viac - normálny slušný človek jazdí ešte 10km pod limitom.
Všetkých pretekárov ktorí iných dovedú do nešťastia by som zatváral až by sčernali.
Clio som rozbil čelným nárazom do Yarisa, nedal mi prednost (asi 70km/h),
Vidíš o tomto tu stále točím - ak by si vtedy išiel 50km/h tak by si sa ešte na Cliu vozil. Ty ako šofér MUSÍŠ rozmýšlať dopredu a aj za ostatných okolo teba na ceste.
S výberom ti bohužial neporadím - generačný rozdiel lol
Ja som si teraz kúpil 44KW pickup, hladký diesel, čo uvezie aj kravu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

V rodine sa teraz kúpil za 6500e Mitsubishi Outlander z roku 2008, manuál, bez 4x4, a motor benzín 2.4 125kw. Je to žrút, a keď bude spotreba v meste pod 12litrov, tak to bude úspech. Mimo mesta sa dá jazdiť aj pod 8.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Oco, co za pickupa si kupil?

Ja by bral niečo ako felicia pickup ale nech je to sklapac.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

[img][img]https://i.postimg.cc/PpN3zZj4/IMG-20210331-121938.jpg[/img][/img]
Combo 1.gen s motorom isuzu 1.7D, doma je rovnaká Corsa na diely a tak jediné čo ma bude trápiť je hrdza. Pickup s korbou ma napadá jedine Strada - teda v mojej cenovke. :40bd:
Inak už bol test - paleta šalovacích tvárnic - sadol na dorazy, ale listové perá vydržia vela.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
undertaker007
Príspevky: 257
Dátum registrácie: 01.05.2013 11:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa undertaker007 »

laco1871 napísal:Za mňa odporučam Chevy Orlando 1.8

Neviem teda, či je to pre zadávateľa podmienka, ale všimol som si jeho záľubu v LPG a pokiaľ viem ja, tak tento motor sa neradí medzi tie "vhodné" na LPG.
laguna72
Príspevky: 175
Dátum registrácie: 20.05.2009 22:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laguna72 »

K tomu malému sklapacu, raz som videl v NR v bazáre Renault cango sklapac
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

oco13 napísal:Pepo - M.Hlavatý mal Corsu, Martin Cichý Dustera, moj mechanik má Partnera. Aké je tvoje hlavné kriterium na "poriadne" auto.
To máš presne ako so ženskými, sto ludí sto chutí.
Moje kriterium je Konštanta Mp3Turba - "celkové náklady na vlastníctvo MV" a tam vychádzajú najlepšie "šerble"
To bola reakcia na jerguska, ktorý haní Renaulty a Fiaty, a odporúča kúpu riadneho AUTA-dokonca s veľkým A, a ja som zvedavý čo to vlastne odporúča.
metamor
Príspevky: 278
Dátum registrácie: 21.04.2009 19:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa metamor »

nemyslim ze croma s hentym motorom bude raketa a duplom nie v plyne. To auto ma vsetko zle z GM koncernu a ten dizajn pred faceliftom nic moc po facelifte lepsie.
Sasko21
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 18.04.2021 13:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sasko21 »

Zaujima ma aj Renault Clio grandtour s motorom 1,2 TCI 74kW, je to turbo motor ale nepriami vstrek, malo by to byť niečo podobné ako 55kW 16V len s turbom, vraj tieto su OK, tie novšie priamovstrekové vraj prúser to by som nechcel.
Čo si o tom myslíte? Ako vlastne spoznám že to je ten nepriamovstrekový motor?
Chcem niečo živšie už konečne, tiež sa mi páčia Fiatácke 1.4 turbo motory, tiež nepriami vstrek, ale tam je kombi problém.
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

pepo64 napísal:
oco13 napísal:Pepo - M.Hlavatý mal Corsu, Martin Cichý Dustera, moj mechanik má Partnera. Aké je tvoje hlavné kriterium na "poriadne" auto.
To máš presne ako so ženskými, sto ludí sto chutí.
Moje kriterium je Konštanta Mp3Turba - "celkové náklady na vlastníctvo MV" a tam vychádzajú najlepšie "šerble"
To bola reakcia na jerguska, ktorý haní Renaulty a Fiaty, a odporúča kúpu riadneho AUTA-dokonca s veľkým A, a ja som zvedavý čo to vlastne odporúča.
jergusko je bmw pozitiv, ak sa nemyslim, a co uplne chapem. BMW stale bolo niekde inde ako zvysok automobiloveho sveta, nie je to ale pre kazdeho, hlavne z pohladu financii.

Ja mam stale chrobaka v hlave, pokukujem po BMW G31, vzdy som tuzil vlastnit 5ku a treba si sny plnit.
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Moonshine
Príspevky: 519
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Moonshine »

Berlingo/Partner 1.6 vti/1.6 hdi
Dobló

Takéto dodávkové typy áut, predimenzované ale zase jednoduchý podvozok nebude nič moc na komfort. A stále stretávam v Chorvátsku na tom Čechov s celou domácnosťou.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Flyte v mkIV mondeu mysli na to že to auto v meste je dosť nepoužiteľné pretože to je veľká krava , na nespevnene cesty nemôžeš pretože je to nízke a má dlhy rázvor , to auto je úplne najvhodnejšie na diaľnice kde sa cíti veľmi dobre . Osobne ho vlastnim 13 rokov a mám na ňom cez 500tisic km bez veľkých porúch (klop klop na drevo) veľmi odolné auto keď nejazdia v meste ale po stradach , pakovať môžeš koľko chceš kufor extra veľký , miesta všade dosť , na 2 L nafte spotreba okolo 6,2l a to nieje brzda v premávke . Ja mám na dedinu a mesto megane 2 benzín +LPG najnovší prírastok , je to cc , tiež sandero b+LPG , ix20 b+LPG tieto mame na krátke trasy
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

undertaker007 napísal:
laco1871 napísal:Za mňa odporučam Chevy Orlando 1.8

Neviem teda, či je to pre zadávateľa podmienka, ale všimol som si jeho záľubu v LPG a pokiaľ viem ja, tak tento motor sa neradí medzi tie "vhodné" na LPG.
Pokiaľ sa upravia ventilove vole na väčšie hodnoty,
tak prestane byť "nevhodne" pre LPG
Ja som tuto upravu urobil a na LPG mam s povodnym motorom najazdene 220 000 km na LPG ,celkovo na tacho je 247 000.. :4012:

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 16 neregistrovaných