Fiat Croma II

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Bandit - ja mám 3 deti, a odchoval som ich na klasickej Shade 120L s LPG. Ak si teraz spomeniem ako som menil flašu PB za sedačkami tak sa len usmievam. Technicky by sa to všetko dalo rovnako ako za starých čias, ale kto by bol dnes ochotný vykladať hlboký kočík na zahradku, detské bicykle nosiť v otvornom prednom kufri a Donovaly dávať na dvojke????
Ludia sú už privelmi rozmaznaní a bohatí.
K velkosti auta - vždy som mal zamestnanie kde bol na výber pickup s vozíkom alebo 17kubíkové Iveco. Napriek tomu som si pre seba kupoval R5, P205, Uno a podobné zápalkové krabičky. :40bd:
Pre niekoho je viac aut v rodine vec prestíže a pre niekoho životná nutnosť. Od toho sa odvíja výber vozového parku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3422
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

bandit97 napísal:
lubos zimovcak napísal:
mp3turbo napísal:ja som kvoli jednemu malemu dietatu s kocikom absolutne nutne potreboval Sharan :) a neviem si vynachvalit ked som neskor roky rokuce sam jazdil do roboty.

A teraz si nevie vynachvalit bratranec co... jazdi sam do roboty :)
Ja, keď som si na dovolenke pozical Polo, Astru, nejaky krabicovy Huyndai, maličké auto, tak som sa pýtal sám seba, naco je vlastne väčšie auto..... lol :40bd:

Je to všetko iba zvyk
Ahaa.. Tak preto si mal Primeru, 406ku, 607 a pdoobne malilinkate krabicky.. Uz nam je to vsetkym uplne jasne. Ano.. Kolko mas deti? Lebo vzhladom k vymenovanemu vozovemu parku pocitam 3.. Dobre hadam?
Ano.
Máš pravdu.
Ale chlap píše, že robí krátke trasy.

Ja som niekedy tankoval plnu nádrž aj 2 x denne..., to na Atose, áno, tak sa ta krabica volala, s ktorú som sa skoro prevrátil :40bd:, to by som fakt nedal.

Ale na tých 30-50 km okruh, úplne stačia malé, či menšie auta.
herin
Príspevky: 1271
Dátum registrácie: 26.06.2008 08:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa herin »

sorry kámo ale u "žochárov" by som už nekupil ani rožok v potravinách :d :D
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa truck123 »

ja mám 3 deti, a odchoval som ich na klasickej Shade 120L s LPG. Ak si teraz spomeniem ako som menil flašu PB za sedačkami tak sa len usmievam.

Oco 13,.. ten usmev na perach by ti zamrzol, keby si videl, ako dopadol kamos s tou Shade 120L s LPG.
Verim, ze tvoje prispevky su uprimne z duse vyjadrene, len niekedy pochybujem, ci to takto u teba ozaj bolo, alebo len by si chcel, aby to takto bolo a ak ano, vyjadrujem uprimnu lutost...
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Neviem, čo vedie majiteľa Fiatu k tomu, aby si ešte niekedy kúpil Fiat... Vlastne... aj ja som urobil tú chybu a kúpil som si aj druhý :-) Tretí si už ale nekúpim celkom určite.
Nechceš po Renaulte a Fiate konečne skúsiť aj auto?

Budeš sa čudovať, aký to vie byť rozdiel... a nemyslím len výkon, ale celkovo, napríklad aj frekvencia porúch.

Auto pozri v Nemecku. U nás sú po bazároch len šerble, ktoré sa majiteľovi nepodarilo predať.
Ale pozri AUTO, nie renault, fiat a podobné katastrofy...

Ale inak sa skláňam pred tvojou nenáročnosťou, že si sa vozil na autách ktoré motor vlastne ani nemali a neprišlo ti to čudné.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

ci to takto u teba ozaj bolo, alebo len by si chcel, aby to takto bolo a ak ano, vyjadrujem uprimnu lutost...
Truck - každý z nás si v živote niečím prešiel, ale ak sa ohliadnem nazad som rád že som vyrastal v bývalom režime a nie v súčasnej "demokracii"
Jerguško - z tituklu svojej práce som jazdil naozaj všetky kategorie a velkosti aut, a zas a znova si pre seba kupujem Peugeot, Renault, Fiat. Len vekovo ich dopasovávam k sebe. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
lubos zimovcak
Príspevky: 3422
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Keď tu dávate svoje príhody, v nejakom 91-92, som išiel pre auto do Holandska.

Vtedy bola obycaj, že vás zviezol za poplatok sprostredkovatel, dali ste mu 100-150DEM a išli po bazaroch.


Celu cestu niekde smrdel benzín, na odpadnutie, 4 chlapi v aute, nohy nebolo možné vsunut pod sedačky, prosto, otras.

Niekde v Nemecku, na WC otvorili kufor a z bandasky preliali benzín, aha, reku, už je to jasné, hutam, preto benzín smrdí... tuším vtedy bolo možné mať iba 10,alebo 20l benzínu, títo ich mali vari zo 4-5 schovanych... :4012:

O pár 100 km sme sa dostali do kolóny, náš chlap nadránom zadriemal, tak tak, že ubrzdil, za nami ďalšie šialene brzdenie...

Tak, kým sme stáli v kolóne, vodič zatiaľ natankoval...

Spod sedaciek, predných, zadných, v rezerve, dokonca pod prednou kapotou, všade boli plastové fľašky s benzínom.

Od 0,5l, az po 2 l..


A to ešte sa v aute veselo fajčilo.. :40bd: :3c90:
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Luboš - a pre takéto zážitky som sa uspokojil s Shade120L. Práve v 91vom som riešil ako zabezpečiť rodinu s troma malými deťmi. Mohol som ísť von a domov prísť raz za pol roka, alebo si nájsť dve roboty tu v dosahu a sice chodiť domov len na noc, ale byť v dosahu ak by bolo treba. Vybral som si druhú možnosť a aspoň som videl ako moje deti rastú, a ukradol som si pár nediel na púšťanie šarkanov s nimi. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

jergusko, nože nám daj typ na nejaké poriadne AUTO-teda podľa teba.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pepo - M.Hlavatý mal Corsu, Martin Cichý Dustera, moj mechanik má Partnera. Aké je tvoje hlavné kriterium na "poriadne" auto.
To máš presne ako so ženskými, sto ludí sto chutí.
Moje kriterium je Konštanta Mp3Turba - "celkové náklady na vlastníctvo MV" a tam vychádzajú najlepšie "šerble"
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Každy motor vyžaduje určity stupeň udržby a vymenu určitych dielov,pokiaľ je tato vymena nevyhnutná.
Ak su splnené tieto 2 podmienky
prevadzkovať a voziť sa dá ozaj na čomkoľvek.
Za mňa odporučam Chevy Orlando 1.8
teraz idu za veľmi dobre ceny. :4012:
boro643
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 20.06.2007 15:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa boro643 »

Skús pozrieť Megane grandtour 1.6 benzin dajú sa nájsť za priaznivé ceny a s malým nájazdom
alex07
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 18.05.2010 19:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa alex07 »

toyota avensis HB alebo combi?akurát v benzíne je ich málo.
strelecbn
Príspevky: 100
Dátum registrácie: 29.10.2011 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa strelecbn »

Ford c-max 1.6 alebo 2.0 v benzíne. A keď budeš potrebovať minidodávku, dajú sa vybrať zadné sedačky.
bandit97
Príspevky: 1199
Dátum registrácie: 24.01.2011 19:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bandit97 »

oco13 napísal:Bandit - ja mám 3 deti, a odchoval som ich na klasickej Shade 120L s LPG. Ak si teraz spomeniem ako som menil flašu PB za sedačkami tak sa len usmievam. Technicky by sa to všetko dalo rovnako ako za starých čias, ale kto by bol dnes ochotný vykladať hlboký kočík na zahradku, detské bicykle nosiť v otvornom prednom kufri a Donovaly dávať na dvojke????
Ludia sú už privelmi rozmaznaní a bohatí.
K velkosti auta - vždy som mal zamestnanie kde bol na výber pickup s vozíkom alebo 17kubíkové Iveco. Napriek tomu som si pre seba kupoval R5, P205, Uno a podobné zápalkové krabičky. :40bd:
Pre niekoho je viac aut v rodine vec prestíže a pre niekoho životná nutnosť. Od toho sa odvíja výber vozového parku.
Ludia su bohati? Normalne pouzitelne kombi pre rodinu (Mondeo, Passat kazdy si predstavi podla seba) sa da kupit tak za 4-5 vyplat. Ak si vies co-to opravit aj sam, tak s prehldom polovicu. A teraz mi povedz z jakeho kontajnera si ty vytahol za takuto sumu v (predpokladam) 80tych az zaciatkom 90tych rokov tu 120 s LPG... Kolko vyplat si musel nechat bokom aby si si to auto v tom case kupil?

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných