Fiat Cinquecento 1.1 - dusenie pri akceleracii z volnobehu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lukinko034
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 05.11.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Fiat Cinquecento 1.1 - dusenie pri akceleracii z volnobehu

Príspevok od používateľa lukinko034 »

Zdravim.

Fiat Cinquecento 1.1 FIRE 40kW Sporting 1997

Riesim uz dlhodobo problem s kapanim auta pri rozbehu. problem sa prejavuje asi tak ze stojim, idem sa rozbehnut a pri pridani plynu motor akoby zacne vynechavat. Ked je auto studene tak prvych 5-8 rozbehiv je uplne v pohode zacne to robit ked sa trosku zohreje pri jemnom rozbehu ked sa pomaly rozbieham kludne aj do otacok vyssich ale pomaly to ide dobre cize problem sa tyka dajme tomu prudsej akceleracie. kedze jazdim iba mesto vo velkej doprave su tie prudsie rozbehy proste nevyhnutne. momentalne sa to zacalo este zhorsovat. auto ide do vykonu a ked je v otackach pridava tak ako ma ide to aj 150 aj sa s tym da obiehat problem je len to do tych otacok dostat. ked sa prehupne nad cca 2000 uz ide. samozrejme to ma suvis aj so spotrebou kedze sa mu stale viac slape aby to neskapalo uplne takze cisto iba mesto a kratke trasy do kilometra sme priemerne na 11 litroch.


vymenil som:


-original sviecky
-kable na sviecky
-obidve cievky
-palivovy filter /momentalne je po vymnene vsetkych filtrov/
-palivove cerpadlo
-druha skrtiaca klapka aj komplet so snimacmi
-vyfuk upchaty nieje /bol dole a to iste/
-kostry skontrolovane vsetko ok

postreh:

aj ked uz je v aute tretie palivove cerpadlo, stale ma to nejak mata okolo toho ze predsa to bude mat suvis s nim. totiz ked sa uz auto rozbehne a dochadzam napr do zatacky alebo na kruhovy objazd nasledne zacnem pridavat v zatacke alebo v tom kruhaci ked auto uz zataca tak je to dusenie este vyraznejsie zakucka sa asi na dve sekundy potom zacne akcelerovat kdezto ked sa pohybujem a plyn pustim a nasledne zacnem znova pridavat pomaly je to ok a ked razantnejsie /odhadom 25% a viac plynu/ tak zas sa zakucka ale iba tak na maximalne jednu sekundu. nezavisi to od objemu benzinu v nadrzi robi to tak isto ked je plna alebo je tam rezerva.

napada ma este a to je asi posledna vec co som neskusal ci to nemoze robit spatne vedenie paliva ak by bolo pripchate. diagnostika pisala iba zlu cievku tie sa dnes menili ale problem zotrval. ked otvorim nadrz pri tankovani ked je tam tak polovica rezervy nasaje dost vzduchu teda poriadne zafuci ako vcucne ak by to malo suvis.

auto sa pouziva denne a aj ked viem ze ma skoro nulovu hodnotu nam to ako druhe auto a presuvadlo do mesta staci a je v nom napchatych za poslednu dobu dost penazi preto by som rad vyriesil aj tento porblem. budem kazdemu vdacny za radu.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Moze to byt hocico.Ja tresnem len do vetra skontrolovat lambda sondy to si asi nerobil.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A možno je pripchaté odvetrávanie a v nádrži vzniká podtlak A preto málo paliva .
Neop
Príspevky: 27
Dátum registrácie: 24.07.2008 09:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Neop »

Zdravím,
ja mám doma síce 0.9i Cinquecento, ale ja keď som mal podobný problém, vyriešila ho výmena snímaču tlaku v sacom potrubí...
Stalo sa mi to 3x, niekedy boli príznaky väčšie, inokedy menšie, ale vždy pomohla výmena tohoto malého čidla...
Teraz mám už jeden náhradný v aute, nakoľko výmena mi zaberie tak 4 minúty...
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Laicky :

skus pojazdit s otvorenou nadrzou - podozrenie na upchate odvetravanie madrze

- robi to aj pri plnej nadrzi? Ak nie, potom je problem s hadickou za cerpadlom.
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

snimac v sani ako pise bude asi choroba auta ...
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
lukinko034
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 05.11.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukinko034 »

mjato napísal:Moze to byt hocico.Ja tresnem len do vetra skontrolovat lambda sondy to si asi nerobil.
Kupil som si koli tomu kabel tak pozeram cez multiecuscan ale hodnoty dava normalne. Aspon teda na volnobehu za jazdy som nemal ako skusat kedze zasuvka je v motore.
lukinko034
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 05.11.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukinko034 »

autokomplet napísal:snimac v sani ako pise bude asi choroba auta ...
Je to zatial jedina vec co nieco razantnejsie zmenila. Odpojil som snimac a auto ide rapidne lepsie. Sice svieti tryska ale rozbehy uz su daleko lepsie. Nieje to stale ono ale o kus zmena. Objednane cidlo v pondelok pride dam vediet ako to dopadlo.

Vec s odvetranim nadrze ma uz tiez napadla hajzlici fetacki mi vylomili uz 3x uzaver po tom poslednom raze ma to nastvalo a nehal som ho tam len polozeny a tankoval za 5e vtedy netesnil a robilo to iste len raz sme isli do terchovej tak som natankoval za 15 ( :d :D ) a v tiahlej zatacke mi polovica nadrze vytielka tak som 4ty raz kupil ventil..medzicasom namontovali nove poulicne osvetlenie a uz nemam auto ako jediny v ziline po tme odparkovane tak zatial je klud.

Kupil som aj cely druhy motor s elektrikou ze ak nic nepomoz3 cele to prehodim lebo inteligent predo mnou do toho lial pree vymenou tesnenia pod hlavou asi vodu z vodovodu l3bo je to cele pripchate plus podarilo sa mi zohnat motor s klima cerpadlom tak sprevadzkujem si aj rozkuchanu klimu ktoru niekto napoly vymontoval z auta ;)
lukinko034
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 05.11.2010 15:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukinko034 »

Zatial pokrok taky ze som kupil novy snimac ktory pise skrat na plus a samozrejme nefunguje. Auto s nim pripojenym na volnobehu zacalo ist akoby na tri valce par krat uplne skapalo. Zatial som odpojil konektor takto sa s tym da aspon jazdit idem reklamovat zajtra cidlo ale asi to bude tym. Dakujem za pomoc vsetkym
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní