Fiat Bravo - zlý studený štart

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

radekskacel
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.09.2013 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radekskacel »

Já už taky týden startuju na poprvé. Zvedli tlak na reduktoru, který byl po výměně membrán snížen, nechápu proč a pořád si tvrdil svou, že to tlakem není. Pak byl v práci toho pána kolega, tak jsem požádal o zvýšení tlaku na 1800+300 MAP, doladil plynovou mapu, aby překrývala benzinovou a ejhle, další den jsem startoval jak to má být. Loni jsem byl ve Zvolenu, tam mi to teda nenaladili, ale za pokus to asi stálo. Takže tak no. Bohužel, co se asi nesptaví, že musím mít asi pořád plnou nádrž benzínu, protože když mám půlku a najedu 1tis km, startuju 3x. Nataknuju 10l a najedu 1tis km a zas totééž. Když mám plnou nádrž, najedu 3tis km na plyn a pořád startuju. Veelmi zajimave a nikdo se s tim nesetkal.
moskater
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.07.2006 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moskater »

@radekskacel mas turbovu 1.4ku? ja akurat badam aky tlak na reduktore ma byt v pripade, ze je tam turbo.
radekskacel
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.09.2013 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radekskacel »

Moskater my sme si psali na vedlejsim fore- Skala :) Mam turbo.
moskater
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.07.2006 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moskater »

aj som si myslel :) mne namerali teraz na reduktore 2200, zevraj prepusta ci co, som objednany na zajtra, tak uvidim co poriesia.
radekskacel
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.09.2013 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radekskacel »

Jestli propousti, tak jsou spatne membrany. Me vydrzely jen 40tisic :(
moskater
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.07.2006 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moskater »

no ja mam zatial nabehane na plyne len cca 18000,ale mame tu na slovensku mensi problem s Tomegasom, rozleptaval membrany a vstreky.
radekskacel
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.09.2013 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radekskacel »

Tak to ti nezavidim. Oprava je to levna, 1000kc to vyresilo. A to tankuju jedine Flagu.
moskater
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.07.2006 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moskater »

keby to tak bolo :) maju mi to zajtra pozriet, predbezne mam ale ratat aj s tym, ze bude treba menit aj vstreky a vsetky hadice... takze si mam pripravit 550€
radekskacel
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.09.2013 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radekskacel »

Tak to bych pak plyn vymontoval, protoze bys po 18tis, investici 30 mel platit dalsich cca 15tis, tezce prodelecne.
moskater
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.07.2006 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moskater »

uz aj to ma napadlo, no uvidim, tomegas to vraj preplaca. ked nie, mozem to dat na lamparen :D
radekskacel
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.09.2013 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radekskacel »

Tak uvidis, preju hodne stesti. Taky jsem to auto chtel hodit ze skaly :D
moskater
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 24.07.2006 17:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa moskater »

:) vdaka
skoro
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 19.05.2011 07:18
Zdieľať na Facebook

Poznám riešemie

Príspevok od používateľa skoro »

1:Zlè štartovanie!..jedna sa o bohatú
zmes..a ked je bohata zmes spravime čo?????


2:Ak vam nechce pri prvom štarte dobre naskocit motor ide ako na 2 3 valce vypnite ho a vyberte sviecky budu urcite mokre..
radekskacel
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 15.09.2013 14:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radekskacel »

Takže se nám za poslední dobu docela oteplilo a auto přestalo jezdit tak, jak jezdilo v zimě. Když se podívám na hodnoty přes fiatecuscan, do motoru a parametru, tak najdu Cinitel DTV 1 a 2. Pořád je mám v minusu. Auto mi tak jezdilo celou dobu, dokud je to např -0,5. Teď přes léto to jde do -1,5 a to už auto skoro nestartuje. Když dostanu hodnoty do plusu, tak nestartuje vůbec. Pokud zapnu klimu, tak se dostanu na -4 a startuju třeba 5x, takže jsem po včerejším výletě s klimou resetoval rovnou adaptační hodnoty, jinak bych auto zbytečně trápil. Jezdit v léte s klimou bylo pro mě vždy za trest :( v servisu neporadí a já si už opět nevím rady. Přes zimu auto jak má být, přes léto se to pořád rozjíždí. :(
tuttiii
Príspevky: 140
Dátum registrácie: 27.04.2009 17:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tuttiii »

U mňa presne to isté. Minulý rok cca. v októbri problémy so studeným štartom zmizli. Auto štartovalo po celý rok na brnk a s príchodom leta sa tie isté problémy vrátili ... Keď auto stojí viac ako 8 hodín, štartuje veľmi ťažko. Toto auto ma naučí mať zimu rád ... :)

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných