Fiat Bravo - výkon

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Fiat Bravo - výkon

Príspevok od používateľa petergk4 »

Zdravím, Mám Fiat Bravo 1,9 88kw 2008 a auto neťahá. Na diaľnici nemá žiadný problém, stúpim a ide. Keď som zišiel z diaľnice hodil 4ku tak auto strašne pomaly sa rozkotúľa ale keď sa už dostanem k tým cca 2000 otáčok tak začne ísť. Bol som včera na diagnostike a žiadne závady a všetky hodnoty dobré. EGR aj váha vzduchu dobrá. Nemá niekto skúsenosť alebo poprípade nejakú radu čo by to mohlo byť? Auto pred tým išlo v poriadku. Vďaka
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

cest,

pokial viem je to oturbenec, tie maju bezne max vykon niekde vo vyssich otackach ....pod 2000 nezije uz ani "moderny" naftak. napr moja naftova masina ma max vykon pri 4000 ot/min , krutiaci nieco malo pod tym.
pre srandu kralikov som porovnaval v pri akych otackach jazdim s benzinom a naftou aby to zilo a netriaslo celym autom. vychadzalo to na chlp rovnako. zaradene rychlosti a otacky. fabia 1.4 benzin vs clio 2 1.5dci.
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

Auto pred tým išlo krásne ťahalo hneď od spodu. Teraz to ledva rozkotúľam. Pokiaľ je studené tqk ide pekne. Ešte som si všimol, že pri vypnutí motora s ním zatrase
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

Bol som s tým v servise na diagnostike pozeral všetko možné a závady žiadne a hodnoty dobré. Jeden mechanik povie, že môže byť turbo na odchode a druhý že turbo buď tlačí alebo nie :D ale má turbo niečo spoločné s tým, že ked ho nechám stáť na volnobehu tak potom sa to ledva rozbehne niekedy? Alebo trhá s tým aj pri 1200ot ked sa rozbieham?
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

To sa mi ešte nestalo na diaľnici to bez problémov ide 150kmh čo som išiel najviac chvíľu a žiadny problém ináč po diaľnici 120km/h a ani raz sa mi nestalo, že by mi vyplo turbo alebo niečo. Proste tam to ide ako "nové". Dnes som to prebehol cca 30km mimo diaľnice a bolo to v pohode ale už keď som postál 10min na voľnobeh tak potom sa to trhane rozbiehalo a v kopci som sa bál či sa rozbehnem. Už keď tomu "vytnem" tak ide. Neviem či sa tam čosi zanese alebo čo
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

S elektrikou by čo mohlo byť podla teba? Tiež som rozmýšlal nad fiatom ale bojím sa toho, že si vypýtajú majland :)
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

Tak dnes som bol v servise kde chodím s auto najčastejšie a povedal mi, že to je egr ventil. Že ho pomaly zatvára.. Objednal som teda nový egr a v štvrtok ide do servisu na výmenu.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ach jo...zakladna chyba majitelov dizla bez rozdielu vyrobcu, nemaju svojho kominara :41c2: , zato vymienaci dielov na kazdom rohu...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

Bolo mi povedané, že čistiť sa to už moc neoplatí kedže to je elektrický ventil. A kedže chcem s tým mať pokoj tak dám radšej nový nie je to až tak moc drahá položka a nech to ide ako má :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

vsetko co je zakadene vymenis za nove ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

Ale tak ten EGR nemeníš každý deň a určite bude lepšie keď bude nový :D za vyčistenie pýtali v jednom servise skoro to, za čo budem mať nový :)
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 18 neregistrovaných