Fiat Bravo - trasenie

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Fiat Bravo - trasenie

Príspevok od používateľa petergk4 »

Zdravíčko, kúpil som Fiat Bravo 2008 1,9 88kw a na 4 a 5 prevodovom stupni keď je auto v zábere tak trase s autom, čím viac stúpim tak tým viac to trasie, keď pustím plyn tak pohoda. Do 3ky ide všetko ako má žiadne trasenie. Ak má niekto skúsenosť alebo radu tak budem rád.

Vďaka
rudo13
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 09.02.2017 19:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudo13 »

Práve riešim podobný problém akurát je to Felícia, všetko sa prejavuje rovnako akurát pri cca 110 km/h to prestane. Naší kvázi mechanici, odborníci hlavne na DPF a na to ako zo zákazníkov vyťahovať peniaze evidentne mlčia. Problém je v tom že už nemáme automechanikov čo tomu rozumejú ale len meničov dielov a ak sa im podarí trafiť tak je auto opravené. Len pri tom vymenia kopec zbytočných dielov. Autá sú už na úrovni spotrebnej elektroniky a automechanici na úrovni, že ledva skončia základnú školu. Ale poznám aj zopár serióznych automechanikov čo na sebe pracujú, ale ty nemôžu opravovať všetky autá.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

naposledy nieco podobne som mal na favorite ked sa homokineticky klb rozpadol, no pri manipulacii s poosami sa to povytiahol koniec a vyoadli gulicky ci co v tom je. viac ako 100 sa nedalo ist. zacalo to triast ako cert.
citronsk
Príspevky: 626
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa citronsk »

Skus skontrolovat zadne silentbloky na prednych ramenach ci nie su potrhane..
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

ale nechápem, že keď pustím plyn tak je všetko v poriadku a keď zase trošku stlačím plynový pedál tak to trase
sjaro
Príspevky: 223
Dátum registrácie: 11.09.2011 11:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sjaro »

Vnútorný klb poloosy. Len pozor na náhrady, niektore su tak nekvalitne vyrobene že nova môže triasť viac ako stará rozbitá, pozri na manžety vnutornych klbov či nie je niektora roztrhana.
vlado548
Príspevky: 17
Dátum registrácie: 24.05.2013 23:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlado548 »

Ten isty problem mam uz dva mesiace, za zaciatku pri zrychlovani od 60-90km/h. No posledny den uz triaslo stale pri zrychlovani, a zistil som ze je rozpadnuty vnutorny klb na poloosi ako pise sjaro.
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

peto pozri vnutorne klby na poloosach a spodny silenblok ci uz neni unaveny alebo natrhnuty...rudo mas pravdu..dobrych mechanikov je malo.je malo ludi co autam ozaj rozumie a mledym sa robit nechce takuto hnusnu robotu...otazka znie...kto bude robit takymto tempom o par rokov ked budeme uz my na dochodku? :d :D
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Nebude robiť nikto - skús sa zamyslieť kolko je v tvojom okolí opravárov televízorov??? ak zavoláš opravára pračky zaspieva takú sumu , že radšej kúpiš novú pračku. No a presne tam smerujú aj autá. :40bd: :40bd: Barák jednoducho opravovať musíš - a spomeň si kolko stoja remeselníci a kolko na nich čakáš. S autami je to o to horšie ženestačí šikovnosť a prax ale treba aj vedomosti. :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
marek165
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12.10.2007 11:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek165 »

Kĺby, silentbloky, zle uloženie agregatu...bla bla bla... Cerstvo riešené na Octavii s rovnakými priznakmi=pridrety deferencial. Netvrdím že to je aj tvoj prípad len ti rozsirujem obzor.
petergk4
Príspevky: 113
Dátum registrácie: 01.04.2010 12:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa petergk4 »

Včera som s tým bol v servise a mechanik sa previezol a hned hovoril že poloos tak ju skúšal a mala vôlu. Auto som tam nechal a dúfam, že to bude ono kedže cena cca 250€
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

ved si v servise nie u zubara - vymenia poloos a ty to riadne vyskusas - ak to bude ok - potom zaplatis,ak to nebude v tom,nech si ju nechaju a das im gulove,zaco mas platit - za ich triafanie?
nechcem prist o pokoj,peniaze,rozum - preto sa z daleka vyhnem ,, lizing GRENKE ,,
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných