Fiat Bravo ll - divný zvuk po vymene spojky , zotrvačník

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

D3NDO
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.07.2016 12:01
Zdieľať na Facebook

Fiat Bravo ll - divný zvuk po vymene spojky , zotrvačník

Príspevok od používateľa D3NDO »

Ahojte , hľadám pomoc mam fiat bravo 2 rok 2012 motor 1.4 tjet 88kw a pred rokom mi menil jeden servis spojku aj s zotrvačníkom no podotknem auto predtým išlo potichu ale ozýval sa čudný zvuk pri cuvani a tak sa rozhodlo pre vymenu všetko by bolo super keby po cca jednom roku mi nezačala šmýkat spojka a divne zvuky v podobe crnkotania ako klucami o plech bolo počuť hneď po vymene no reklamacia bola riešená bez vyriešenia problému a tak si myslel ze ma oklamali a ze tam bude aj stará spojka a zotrvak tak neostalo mi nič ine a teraz pred týždňom som znova menil dvojhmotny zotrvačník aj spojku stym ze prekvapenie prišlo ked sa auto rozobralo tak vnom naozaj bola nová spojka aj zotrvak bez úplného opotrebenia nechápem prečo smykala spojka no aj tak sa dalo nové diely ktoré boli od tých na nerozoznanie no a teraz po druhy krát nemenej spojke síce všetko funguje ako ma auto jazdi pekne spojka ide ako nová prevodovka ide lahko za studena aj zohriata ale jeden problém zase pretrváva a to ked sa auto nastaruje po jednom státí v noci rano studené sa ozve ma 10 sekund pyskavi zvuk ten prestane a z ticha sa zacne ozývať hrkot v podobe zlého zotrvačníka servise su zomna uz v smútku lebo tieto veci aj robota nejsu najlacnejšie a som trosku stoho uz zúfalý nestretli ste sa už niekto stymto alebo neviete poradiť niekoho kto tu na zapade vie opravovať a rozumie sa aj fiatom a hlavne tomuto modelu?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To sa ani veriť nechce že čosi podobné existuje.Prvý problém bol iba zvúk cúvania.Riešenie bolo nesprávne.
Druhý po roku šmýkanie spojky - zle riešené ...mal (musel) by riešiť prvý servis,jednoznačne mal riešiť problém spojky po roku.Šmýkanie spojky sa nedá zvaliť na nič iné.
Odtiaľto tiež samé chyby.Spojka sa mala otvoriť a dokonale preskúmať a ak nevykazovala opticky zistiteľnú chybu mala sa zreklamovať u dodavateľa.Vlastne podla okolností,či je vôbec chyba výroby.
Tu treba odbočiť..dvojhmotá spojka (nie všetky) vyžaduje montáž z prípravku SAC...tu nič nevieme čo bolo čo nie.Istým je ale problém spojky neprípustný po roku tak aby to nebolo z viny výroby.
Mne z toho vychádza že druhý servis nemal prečo montovať druhú sadu bez zistenia problému.
Hrkanie ktoré sa podobá dvojhmote,nemusí vonkoncom pochádzať z dvojhmoty,ale to sa predsa zistiť dá,na to sú dielenské stetoskopy ktoré počujú všetko tak ako lekár keď počúva šelest na srdci.Že to šuflikant nemá a snáď ani nevie že existuje už nestojí za koment v tom množstve blbostí čo sa tu navyvádzalo.Poradiť niekoho....problém. Vždy som to oľutoval,pretože doba priniesla takú honbu za peniazmi,že aj dobrý (kedysi) dnes sa správajú presne tak ako najväčší šuflikanti,človek si už iba ak hanbu narobí ak niekoho odporučí.Dvory plné,stlpy aj štyri,ale v mundúre jeden väčší blb ako druhý.Zaplať a choď do ri...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Podobny problem sme riesili nedavno.Pred nami nejaky servis menil spojkovu sadu,bez zotrvacnika.Od tej doby zvuk ako mas ty,teda ako kluc cilinguje.Boli aj dalsie problemy,neskutocne,ale to sem nepatri,niekedy otvaram novu temu pre to.Tema je o spojke,takze k veci.Najcastejsia chyba je pri montazi!!!Tento typ ma medzi prevodovkou a nmotorom taky kryci velky plech,hned za zotrvacnikom.Pri vymontovani prevodovky najvatsou pravdepodobnostou sa dotknu ku tomu plechu,ktory je vatsi ako zotrvacnik.Tym padom dojde k ohnutiu,ty to vlastne ani nevidis.Este raz,ak zotrvacnik ostane ako u nasho zakaznika,tak nemas sancu zistit ze mas ohnuty plech.Namontuje sa naspat prevodovka,opat sa dotkne ku plechu a vo vnutri,hned za zotrvacnikom vyskoci z poistky ten plkech a dotkne sa,sucha o zotrvacnik.Ides,nastartovat a uz pocujes to suchanie o plech,piskot atd.
D3NDO
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 30.07.2016 12:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa D3NDO »

Auto po zahriati ide úplne potichu zatiaľ je tip na prevodovku vraj lozisko na hriadelke ked stlačím spojku hrkot prestane neviem či sa dá tato súčiastka meniť samostatné alebo treba repas prevodovky no stále je to iba tip a ja uz nemam chut do toho auta dat zbytočne peniaze ked neviem ze sa tym vyrieši problém osobne som z Pezinka a bol by som rad keby mi vedel niekto tento problém zistiť poprípade vyriešiť auto je funkčné jazdim nanom do práce čiže nieje problém prísť osobne hocikam tu na západe ak by náhodou bol by som rád
Napísať odpoveď

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 14 neregistrovaných