Fiat 500L 0,9 77kw twinair

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Osobnu skusenost nemam s tymto 2 valcovym motorom,kedze moc nepreferujem tieto maloobjemove turbom dopovane motorceky.So spotrebou pri takomto objeme by si sa mal v pohode vmestit do 5L/100km.Vykonovo motor potiahne ak sa v nom budes prevazat sam,no ked ho nalozis,neocakavaj od neho ziadne sportove ambicie(proste to auto nepojde!).Pri predbiehani budes preferovat nizsie prevodove stupne,kedze na 5 stupni pri pridani plynu ten motor nevyprodukuje dostatocne mnozstvo sili(a to si neviem predstavit ked to auticko bude nalozene) a prave tuto by som si osobne zvolil alternativu spolahliveho 4 valca s vykonom 70Kw,co je slusna hodnota pre tento motor.Ak sa vozidlo bude pouzivat v mestskej premavke,tak ten 2 valcek bude vhodny na kazdodenne nakupi a pod. :2f93:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

auto pod 4 valce nebrat :3020:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

hlavne nie je ten motor znamy a overeny, v rukach Fiatu to je dvojnasobne riziko si myslim aj ked az taky priekak to snad nebude. Neviem si predstavit mat 2 valec v aute ale to uz je na uzivatelovi teda na tebe
osobne nepreferujem ani 3-valce a nieto 2-valec ale chce to vyskusat.
ak je zaruka len 2 roky, ja by som to rozhodne nekupoval aj ked ma Fiat s malymi prditkami skusenosti, tu uz je naviac turbo a to zavana moznym problemom
kup si Swift 1.4 turbo a to bude ina kapusta - niekedy teraz prichadza na trh. Motor je ten isty ako vo Vitare a japoncom by som rozhodne veril viac ... Teda okrem Nissan - to uz je Renault a hlavne bacha na 1.2 turbo Nissan - Renaultoidny - ten sa im nepodaril a skape po par tisic km

link na novy Swift 1.4 turbo to bude raketa :-)

https://www.youtube.com/watch?v=YDR78byx7w0

https://www.youtube.com/watch?v=1BUid6mDJ8M

inak Fiat ma vseobecne problemy ako znacka, cize ...
ale chapem - emocie a desing ta asi lakaju - aj mne sa 500 paci ale ja do kupy auta davam aj rozum a ten hovori ak Fiat tak atmosfera pre istotu ...
Naposledy upravil/-a autokomplet v 16.02.2018 21:07, upravené celkom 1 krát.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

si pil ? :41c2:

bud si sam sebe odporujes, alebo kecas, alebo si uplne mimo vsetko v jednom prispevku :300f:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

Bajo ako si uhadol ???
Ano Fiat je rozporuplny a taky musi byt aj komentar ;-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

ok, potom je to jasne, nazdravie, je piatok vecer ! :trink42:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
hjundai
Príspevky: 2709
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

autokomplet napísal:hlavne nie je ten motor znamy a overeny, v rukach Fiatu to je dvojnasobne riziko si myslim aj ked az taky priekak to snad nebude. Neviem si predstavit mat 2 valec v aute ale to uz je na uzivatelovi teda na tebe
osobne nepreferujem ani 3-valce a nieto 2-valec ale chce to vyskusat.
ak je zaruka len 2 roky, ja by som to rozhodne nekupoval aj ked ma Fiat s malymi prditkami skusenosti, tu uz je naviac turbo a to zavana moznym problemom
kup si Swift 1.4 turbo a to bude ina kapusta - niekedy teraz prichadza na trh. Motor je ten isty ako vo Vitare a japoncom by som rozhodne veril viac ... Teda okrem Nissan - to uz je Renault a hlavne bacha na 1.2 turbo Nissan - Renaultoidny - ten sa im nepodaril a skape po par tisic km

link na novy Swift 1.4 turbo to bude raketa :-)

https://www.youtube.com/watch?v=YDR78byx7w0

https://www.youtube.com/watch?v=1BUid6mDJ8M

inak Fiat ma vseobecne problemy ako znacka, cize ...
ale chapem - emocie a desing ta asi lakaju - aj mne sa 500 paci ale ja do kupy auta davam aj rozum a ten hovori ak Fiat tak atmosfera pre istotu ...
- hlavne ak chce 500L zrejme netúži po swift sport.... prečo neporadíte rovno GT86 alebo mx5? To bude vyšší level ako prdítko swift no ne?
Fiat ako značka rozporuplná nie je a ani nemá problémy.... že vy ste na toyoty je OK ale ani taká lowendová Corolka či Aurisík nie sú žiadne diamanty.
tomket11
Príspevky: 558
Dátum registrácie: 18.09.2012 17:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa tomket11 »

Urcite nespekuluj a zober 1.4 16v 70kw
Motor ma rad otacky (do 2.000 je mrtvy) spotreba okolo 6tich po meste (pokial to netocis) a mas pokoooj. V pripade predbiehania tam supnes za 2 cytocis to nad 4.500 kde bude mat asi naj krutak a vykon ti vyvrxholi niekde pri 6.000. Myslim ze na to auto to v pohode bude stacit... vela stasrnych km
(Ludia davno zabudli ako sa na felicii so 40kw predbiehalo... a dalo sa)
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

mansell napísal:autokomplet pocuvaj.nissan 1.2 turbo sa nevydaril.hlavne ye funguje v megane kaskaj pulsar atd.atd :40bd:
Mam info zo servisu a od majitelov... Tomu motoru je lepsie sa vyhnut. Ale kto chce kam ...
To ze ho zalozili do Renaultov znamena ze je kvalitny a spolahlivy ??? Rozmyslam ktory motor je od Renaultu fakt podareny no nenapada mi iny ako 2.0dci a aj tam pri 300t km ked odidu vstreky tak je problem ich vybrat. Ale inak je celkom ok. 1.5dci na 100-200t km pretoci salky a kluka dovidenia. Benzinaky problemy s vackami a o prevodovkach sa bavit asi ani netreba. Do toho problemy s elektrikou a cista radost.
Potom atmosfera sa zda byt kvalitna ale zalezi co s cim porovnavame...
Dnes sa tazko vybera poriadny atmobenzin a nieto turbo primovstrekovacky.
Ak si ides kupit nove auto na cca 100t km tak to bu snad mohol okrem spominaneho 1.2T vydrzat kazdy motor....
Tema je Fiat cize skor slabu 1.4i ako turbo ale to uz nech zvazi kupujuci. Fiat mal dobry stary 1.4 turbo tak neviem kde ho schovali - asi emisie ...
Ak kupuje auto na 2 roky a 50t km tak si moze kupit hocico. Akurat pri tom Nissane je riziko ze klakne po par tisic km ale je v zaruke tak si ho kupujte kludne len sa opytajte ci je nahradne vozidlo pocas opravy a za kolko, no a treba mat cislo na odtahovku poruke :-)
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
YxoYpsilono
Príspevky: 3390
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

1,4 atmo v EURO 6 je npouzitelne. Skratka to uz nie su motory ako v casoch EURO1.

Dnes sa bez turba nepohnes.

Zaroven, 500L je dost tazky stroj.

Takze 0,9 tak do mesta a okolia, casto menit olej a bude to ok.
Inak skor 1,4 turbo.

ale skor ako fiat radsej korejca - zaruka na 7 rokov, Venga je vyskusany model, 1.6 cvvt je dobry motor. A miesta rovnako alebo viac ako v 500l.

A este podporis robosov zo zilinskej fabriky.
YxoYpsilono
Príspevky: 3390
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

autokomplet napísal: Mam info zo servisu a od majitelov... Tomu motoru je lepsie sa vyhnut.
tiez som pocul, ze 1,2 TCE dost karbonuje, hlavne pri prevadzke v meste.
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Yxo : ale prečo by som mal chcieť euro6 ked mne stačí euro2-3. Že mi zakážu vjazd do centra velkýách miest? A čo by som tam hladal? s autom alebo bez neho aj tak by som tam nešiel. Tí čo zakazujú onedlho zistia ,že práve ludia čo držali tie mestá v chode tam prestali chodiť kvoli tomu zákazu. Všetci tí smetiari , predavačky ,čašníci,kuchári sa jednoducho zbalia a mestá umrú. Lebo darmo tam budú bohatí ,keď na nich nebude mať kto robiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
YxoYpsilono
Príspevky: 3390
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

chapem, ale ja robim 30-40tkm rocna, mam rad cuvacie senzory, tempomat, vyhrievany volant, mirrorlink, bluetooth telefonovanie a slusne odhlucnenie na dialnici..

A hoci som Feliciu mal a bolo to dobre auto, uz mam rad trochu viac komfortu.

Ale chapem tvoj postoj a politicky nazor a urcite mi nie je nesympaticky.
karool
Príspevky: 325
Dátum registrácie: 13.04.2009 19:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karool »

YxoYpsilono napísal:1,4 atmo v EURO 6 je npouzitelne. Skratka to uz nie su motory ako v casoch EURO1.

Dnes sa bez turba nepohnes.

Zaroven, 500L je dost tazky stroj.

Takze 0,9 tak do mesta a okolia, casto menit olej a bude to ok.
Inak skor 1,4 turbo.

ale skor ako fiat radsej korejca - zaruka na 7 rokov, Venga je vyskusany model, 1.6 cvvt je dobry motor. A miesta rovnako alebo viac ako v 500l.

A este podporis robosov zo zilinskej fabriky.
:300f: dakujem za pobavenie.bez turba sa nepohnes :3035: .fakt si ma pobavil

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných