Fiat 500x - sekanie prevodovky

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Lukas213
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 01.11.2019 11:53
Zdieľať na Facebook

Fiat 500x - sekanie prevodovky

Príspevok od používateľa Lukas213 »

Ahoj. Zena ma fiat 500x 1.4turbo 6 stupnovy dvojspokovy automat 2015 45tis km.

Automat zacal sekat za studena. On vzdy trochu sekal neni to dokonala prevodovka. Ale teraz ked to je studene pri pohynani na hlavnu cestu pod plynom tak prve rychlosti davaju take supy ze to az boli cloveka :D
Ked tieto prve preradenia prezijem tak potom ide normalne. Cim su tie prve pohnutia dynamickejsie tym to seka viac.
Neviete co to moze byt alebo idealne mechanika na zapade slovenska pripade strede slovenska co by sa toho chyti ? Zaklad aspon olej vymenit atd dik za radu.
blaster417
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 06.10.2007 01:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blaster417 »

Zdravim, záruka už neplatí? Lebo mne v Nitre vo fiate menili síce manuálnu prevodovku na záruku.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

mozno je cas tomu nieco vymenit.studeny olej je husty.a prepeceny este viac.mozno to robi on.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

blaster417 napísal:Zdravim, záruka už neplatí? Lebo mne v Nitre vo fiate menili síce manuálnu prevodovku na záruku.
nejake detaily k tomu ? auto, motor, prevodvka m32 alebo fpt ?
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Tjet je starý motor, navyše taliansky.

Na fórach čiaru treba pochváliť.

Myslím, že problém môže výrazne ovplyvniť kvalita sviečok a oleja.

Do fapiatu treba používať výlučne originálne sviečky a originálny olej selenia.

A po naštartovaní nechať chvíľku prebiehať na voľnobehu a až potom vyraziť.

Koko km maju sviečky??
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Yxo, neodpovedáš náhodou do nejakej inej témy ako je táto ?

Jedna vec je istá, že nemôže uškodiť, ak sa nechá motor chvíľu bežať, tak vstupný hriadeľ do prevodovky sa točí a rozhýbe aj prevodový olej, prípadne ešte pred vyrazením na cestu vykonať zo 2-3 zaradenia a vyradenia prevodového stupňa.
A keď sa prevodovka takto správa, to by nasvedčovalo na nie celkom najvhodnejší olej.
Ale nemyslím že jediná voľba je výhradne Selenia, veď konečne fiat si tie oleje sám nevyrába a predpísané podmienky určite splnia aj iné značky.
No a čo sa týka prípadného servisu dvojspojkovej prevodovky, asi by som zamieril do značkového servisu.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

Pre prevodovku je originálny olej úplne kľúčová vec.
Pre Fiat je dôležité používať mazivá selenia.
Fiat má problém s prípravou zmesi pri studenom motore, preto po naštartovaní treba trochu pockat.
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
Lukas213
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 01.11.2019 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lukas213 »

Auto ma 45tis km. A 2015tka. Mimo zaruku. Zacneme asi vymenou oleja. Je fakt ze ten motor na studeno ma taky divny zaber aj ta prevodovka neni ziadny zazrak. Ale to auto tak ide od nova az to sekanie zacalo teraz
ondrik363
Príspevky: 130
Dátum registrácie: 31.03.2012 17:15
Bydlisko: NMnV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrik363 »

Tak v zasade sa prevodovka neopravuje vymenou oleja..Tato prevodovka ma suche spojky a 2 okruhy mazania. V kazdom je iny olej. Dalej zasobnik tlaku a ovladacie selenoidy..

Seka to z 1 do 2, alebo 2 do 3, alebo 3 do 4, atd.. Su to dolezite info, pretoze parne a neparne prevody ovlada ina spojka. Da sa od toho odrazit a zuzit potencionale priciny..

45000 km je na degradaciu oleja v prevodovke malo..

Ak to robi od novoty, neriesil si to navstevou Fiat servisu a pytal si sa ich na to?

Na zakladnej diagnostike si bol niekde?

Tieto prevodovky su celkom spolahlive, dimenzovane do 350nm, rezerva pri tvojom motore je tam skoro 100nm..

Ja by som to videl na vycitanie DTC ak nejake su v pamati a podla toho postupovat dalej.

Je mozne, ze to robi motor a nie prevodovka..Ak to trha hned po starte,treba to otestovat za inych podmienok - nastartovat motor, pockat cca 3-5 min na volnobehu a potom zaradit D a skusit..Za tu chvilu sa v prevodovke nic nezohreje ale motor moze uz mat pravidelnejsi chod...
Fiat TIPO Combi 1.6 mjet
Lancia DELTA 1.4 t-jet LPG
Opel OMEGA 2.5i V6 - ex
Opel OMEGA 3.2i V6 - ex
Fiat STILO 1.6 LPG - ex
Fiat CROMA 1.9mjet - ex
Chrysler Pt CRUISER 2.0i LPG - ex
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Fiat 500 má asi najhoršie automatické prevodovky aké sa dajú kúpiť na trhu. Osobne poznám predajcu, ktorý tuto kombináciu ani nespomína. A vie prečo.
Lukas213
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 01.11.2019 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lukas213 »

Sekat to nesekalo od nova. Ale to radenie nebolo take jemne a inteligentne ako dsg.
Seka to na studeno z 1 do 2 najvacsia supa potom z 2 do 3 o nieco mensia a z 3 do 4 uz docela ok.

Je to len na studeno ak ten motor klepe 3 minuty na dvore a si jemny s plynom tak klasika neseka.

Najhorsi scenar je ze vybehnem z garaze na hlavnu cestu 50m a je velka premavka tak to pripojenie musi byt rychlejsie. A ked mu viac zatlacim tak tie prve rychlosti dokedy neuberem plyn pri 60 sekaju. Potom cely den ide pohode vsetko. Len ked to stoji dlho v garazi.
Lukas213
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 01.11.2019 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Lukas213 »

@ondrik363 vedel by si mi odporucit niekoho kdo ma diagnostiku a pozrel by mi to ?
kirke25
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 03.07.2010 22:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kirke25 »

Ondrik363 už podľa vyjadrenia vie o tých prevodovkách prd makový. Môžeš ísť reklamovať do Fiatu a tam ti povedia že všetko je OK. Stavíme sa??
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

to skor vyzera na klasicky problem s fiat studenym startom 1,4...velice citlive na kvalitu benzinu, na vek benzinu, nez zacne pracovat lambdasonda, prve sekundy po starte, tak kludne moze prskat, ist na tri valce, nerovnomerny chod, u teba to moze mat prejav v automate, to ze od vyssich rychlosti to neni az take, zase vyplyva uz z vyssej kinetickej energie vozu a mensich a mensich prevodovych pomerov

skus toto, natoc, pockaj 5 sekund, chcipni, natoc znova a potom chod, ci sa to zmeni :zg282: , on totiz opakovany start uz ide podla inej logiky, to je talian lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot] a 4 neregistrovaní