Fiat 500 Dualogic - výmena robota v servise

Diskusia ohľadne vozidiel značky Fiat

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3424
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Obvolaj Čechy, nie kde okolo Brna robia automaty.
Auto je hloupost predat. :3c90:
martin0088
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26.03.2013 07:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martin0088 »

oco13 napísal:Skúsil by som hladať aj v Smart servisoch - ten má tiež robota.
Alebo manželku sice na to nepresvedčíš ale čo tak ty - skúsiť sa naučiť jazdiť s robotom tak ako je. Dlhé roky používam vozidlo kde treba niektoré rychlosti držať rukou v zábere. Netvrdím, že sa to dá vždy, ale niekedy ano. Napríklad auto trhalo v určitých otáčkach, tak som sa naučil tie otáčky nepoužívať a radil som inú rýchlosť kde boli otáčky iné.
dobra rada nad zlato
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

sú len dve možnosti - buď to predáš za cenu dielov alebo kúpiš inú prevodovku ja by som doporučil z allegra z nejakej búračky na zadok a prehodil to. Oprava bude na 99.9% nerentabilná, výmenou unblock určite ušetríš. Že kúpiš inú vadnú - ja s poliakom mám dobrú skúsenosť, mnohí dávajú aj garanciu, treba na allegre hľadať tých čo majú 100% referencie.
Prestavba na manuál - akože auto sa stane oficiálne nespôsobilé pretože nebude sedieť techničák, také auto má aj iné parametre povedzme emisie... inak ako cez známosť cez STK auto neprejde....

Za mňa kúpiť inú prevodovku a potom sa voziť alebo predať, skôr voziť sa nech to má nejaký prínos.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Martin, ja viem že vám mladým sa to nezdá, ale mne to fungovalo. Ja som ešte bol naučený na 100vke dojsť ráno 4x potiahnuť páčku na AC pumpe, sytič do polovice, dva krát šlapnuť na plyn a potom štartovať. Akékolvek vybočenie zo systému znamenalo, že auto nechytí.
Čítal si čo písal zadávatel? - už dal tisíc do servisu a teraz pri predaji by prišiel o dve tri tisícky.
Možno pre teba to nie je vela, ale ak by som mal prísť o takú sumu tak tam narvem aj prevodovku z multikáry a krám bude jazdiť.
Pretože ako písal zadávatel, čakať v zime kým sa auto zohreje, mi nepríde až taká obeta. A vyhadzovanie rýchlosti za jazdy sa tiež dá odsledovať.
Hjundai : práve preto píšem o prestavbe na manual , lebo robot v skutočnosti aj je manual. Neviem možno si to predstavujem ako Hurvínek válku, ale aspoň zistiť či ten rozdiel nie je len dekel a tiahla prevodovky - to by za pokus stálo.
Ale len čisto za seba - ak som sa naučil jazdiť s ruským Zilom, Krazom, Tatrou 111, tak Fiatku dám lavou zadnou. lol Aha a zabudol som na DTčko a Stalinca.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2710
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hjundai »

oco v skutočnosti je to presne robot ktorý ovláda manuál, ale akože nie že robota vyhodíme a ostane nám manuál, je to úplne iná prevodovka... prestavba je tak komplikovaná že sa s tým nijaký normálny mechanik nebude srať lebo ak by za to pýtal peniaze tak sme opäť doma - nerentabilné, treba kúpiť ďalšiu manuál prevodovku a vôbec nie je isté že to technicky pôjde "ľahko" plus elektrické veci a RJ.... toto nie je cesta.... o papieroch ani nehovorím...
dnes mechanici pozerajú na čas/peniaze, tieto časy keď sa babrali s takýmito vecami sú dávno preč....
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Veď som aj nakoniec napísal, že ja ako kolenovrt by som sa s tým naučil jazdiť. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Loslamos
Príspevky: 124
Dátum registrácie: 16.01.2020 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Loslamos »

mal som rovnaký problém na robotizovanej prevodovke alfy selespeed a cela chyba bola v prehnitom káblovom zväzku oprava 200€ ... servisy to nechceli ani zobrať a tie čo áno chceli hneď rozoberať robota a ceny kalkulovali v stovkách bez istého výsledku ... z autom som nakoniec šiel do brna k fanúšikovi z alfa klubu ten to vyriešil za pár hodín všetko sa dokázalo diagnostikovať bez rozoberania len treba nájsť niekoho kto sa do toho skutočne rozumie a možno aj v tvojom prípade to bude nejaká banalita
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nie je žiadnym tajomstvom že minimálne polovica závad sú banality.Čo ale zároveň platí že banalitu treba najprv nájsť a aby to ostalo banalitou ostalo musí ten človek vedieť veľa,takže jediné čo banalita nie je, je jeho práca.A v tom je celý zádrhel veci.Ochota ľudí platiť za rozum je na úrovni hladiny mora.Teda...tu u nás,aby som nekrivdil celému svetu.
martincichy
Príspevky: 5443
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

Mozem odporucat servis v Polsku v Dlugoleke, Wroclaw. Kolegovi spravil repas za necelu tisicku. ASB Dlugoleka. Chalan robi automaty.
wilz
Príspevky: 3690
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Neviem v ktorom servise si s autom bol.
Máme doma Lanciu Musu s robotom, neviem ale či je to ten istý ako máš ty.
Kúpil som ju so zadretým čerpadlom robota, vytiekol olej. Za čerpadlo som dal 800 Euro, odvtedy s prevodovkou nebol problém, len raz keď skončila spojka, tak som sa nevedel pohnúť z križovatky.
Menili mi to vo Fiate v Petržalke, je tam jeden taký starší mechanik, zdalo sa mi že tie robotizované fiaťácke prevodovky ovláda.
Aj keď u teba bude asi skôr problém s tou elektrickou časťou, takže potom je možno skôr aktuálna výmena robota, napríklad z nejakej búračky ako ti už bolo radené.
Alebo teda auto predať ako je a zmieriť sa s tou finančnou stratou. Buď si istý že keď ide len o peniaze vo výške pár tisíc eur, tak nejde vlastne o nič, v živote človek prečká aj omnoho horšie straty.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Presne tak.Robil som zopar Smartov,a nikdy neboli roboty vadne,bud kablovacka,kontakt,alebo snimace.Ak chces,ozvy sa v SS.Pri Fiatoch Dualogic najcastejsie chyby su bud netesne,alebo vadne elektrohydraulicke ventily,ktore su opravitelne,alebo vymenitelne.
jaster-83
Príspevky: 1445
Dátum registrácie: 16.09.2010 13:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jaster-83 »

kopa cidiel, kablov, senzorov.... kludne to moze byt aj nejaka prkotina


https://www.scribd.com/document/3945644 ... ic-de-Fiat

https://manualzz.com/doc/6391849/robotized-gearbox-m40
1U5 AVU, 6U1 AMH, 6Y5 ASY, N15 GA14DE, 3B6 AVF, C4(B7) 9H06
andy4318
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 02.10.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Robot dualogic

Príspevok od používateľa andy4318 »

Mam Fiat 500 dualogic 2017 ešte v záruke a prevodovka mala rovnaký problém. Svojvoľne vyradila pri rozbehu z 1 do neutralu miesto 2. Inokedy nechcela zaradiť ziadny rýchlostný stupen. Problémy trvali mesiac, auto v zaruke a neschopný autorizovaný servis neriesil svojvolne nič. Napokon bol problém v nízkej hladine oleja v prevodovke a menil sa nejaký plastový podávač, alebo radič v cene priblizne 270e, v mojom pripade bezplatne. Je to známy jav periodicky opakujúci sa u týchto prevodoviek, inak viacmenej fungujú dobre. Mesiac auto bolo v servise kym to z diagnostikovali aj na základe mojich poznatkov od zahraničných fór, kde v zahraničí predaj robotov dualogic tvorí 50% predajov 500viek a realne tam tento problem neustale niekto rieši. Tu s tym autorizaky nemaju žiadnu skúsenosť, ako mi tlmocili, dualogicov sa tu predalo velmi malo. Zaruku tie prevodovky zvladnu s odretymi usami bez akehokolvek zasahu a pri pozarucnej oprave uz iba menit kus za kus v cene 2tis €. Vzhladom na to, ze vasa prevodovka nechcela radit za studena, zacal by som istotne naplnou. Kľudne jej tam mohlo byt malo uz v čase kúpy auta. To bol aj môj pripad pri uplne novom aute.
xentry
Príspevky: 1958
Dátum registrácie: 29.06.2018 17:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa xentry »

Akurat neviem naco sem pliest Smarty ked to su inak pracujuce/ovladane prevodovky a ano uz bolo na smarte vnutro mechanicka cast prevodovky vadna.
oco13
Príspevky: 17840
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Xentry - Smart? AR Selespeed? - nie sú to tiež robotizované prevodovky? Nie rovnaké ale principialne to isté,. Mechanická prevodovkam, na nej sedí pavúk a keď ty zakričíš 2 on ti tam vrazí 4ku. :40bd:
Ak má napríklad poruchu auto s hydromeničom, mal by ho dať dokopy aj opravár VZV - lebo tie majú tiež hydromenič.
Inak dostal sa ku mne krásny citát:
Civilizácia, ktorá nedokáže opraviť svoje výrobky, je odsúdená k zániku. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Fiat fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 19 neregistrovaných