Feliciu 1.6 altbo 1.9D

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

justin911
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 26.12.2008 17:37
Zdieľať na Facebook

Feliciu 1.6 altbo 1.9D

Príspevok od používateľa justin911 »

Cawte chcem si kupit feldu je to nenarocne auto na udrzbu ale plss aku benzin alebo naftaka?????Dik za nazor :rouler: :rouler: :rouler: :rouler: :rouler:
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

V prvom rade sa priprav na koroziu - piate dvere pod listou a okolo okna, zvary okolo pantov piatych dverí, konceky lemov zadnych blatnikov, prechod z prahov na zadne blatniky, vsetky kuty v motorovom priestore.
Pri oboch typoch motorov davaj pozor, aby bolo servo, bez neho je to dost tazke parkovanie a otacanie na mieste. Navyse Felda ma velky rajd, takze sa natocis do sitosti.
1.6 - vhodne sprevodovana, da sa jazdit na pomery Felicie aj dost razantne a svizne. Spotreba cca. 7,3 l/100 km
1.9 D - slaba dynamika, pri predbiehani treba poriadne predvidat, velka zataz na prednu napravu.
Ja by som volil 1.6 MPi, ale ak mas pristup k lacnej nafte, tak je to jasne. . .
Po kupe by som urcite dal vzperu medzi predne tlmice, urcite sa vylepsia jazdne vlastnosti. Ak by bola uz pred kupou = mas bonus.
nikeee
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 05.09.2008 17:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nikeee »

Radšej zober 1.6i,pretoze 1.9D je dost tazky na feldu. :zg282:
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

Tak pocul som, ze 1,9D je dost nezmar motor. Sice maly vykon, ale nizka spotreba+je jednoduchy a tym padom relativne spolahlivy.
Mam skusenost s 1,6. Zive auto. Papierovo relativne maly vykon, ale subjektivne je jazda ozaj ziva. 1,9D mali uz v serii servo, neviem ako je to pri 1,6.
Ale asi by som siel tiez radsej do 1,6. Je to rokmi overeny motor, ktory sice nepari medzi najtichsie, ale myslim, ze by to mohla byt dobra kupa. Hlavne ak kupis jedny z poslednych rocnikov, s ABS, airbagmi pripadne klimou. Jednoduche nenarocne auto, bohuzial aj nie prilis bezpecne.
Ale s feldami vseobecne som najazdil par desiatok tisic km a nikdy ma nenechali v stichu.
Este jedno minus-kradnu sa:-(
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

uvodom - neviem o tom, ze by Felicia bola ,,nenarocna na udrzbu,,

to sa da povedat o japonskych benzinovych autach - idealne s retazovym rozvodom

Takze :

Felda = 2x rocne oprava korozie, osetrovanie ...

motor 1.6i :
okolo 120-150.000 km klapka sania-kupit novu
stale nieco okolo napravy, capy, loziska, homokinetaky ...
motor 1.9d :
nedoporucujem - na auto tazky, lenivy a akakolvek somarina (aj bezna udrzba) riadne draha (myslim na Feliciu), radsej potom 1.3i a ked chces setrit, daj si rovno LPG ...
justin911
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 26.12.2008 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa justin911 »

Aprox napísal:V prvom rade sa priprav na koroziu - piate dvere pod listou a okolo okna, zvary okolo pantov piatych dverí, konceky lemov zadnych blatnikov, prechod z prahov na zadne blatniky, vsetky kuty v motorovom priestore.
Pri oboch typoch motorov davaj pozor, aby bolo servo, bez neho je to dost tazke parkovanie a otacanie na mieste. Navyse Felda ma velky rajd, takze sa natocis do sitosti.
1.6 - vhodne sprevodovana, da sa jazdit na pomery Felicie aj dost razantne a svizne. Spotreba cca. 7,3 l/100 km
1.9 D - slaba dynamika, pri predbiehani treba poriadne predvidat, velka zataz na prednu napravu.
Ja by som volil 1.6 MPi, ale ak mas pristup k lacnej nafte, tak je to jasne. . .
Po kupe by som urcite dal vzperu medzi predne tlmice, urcite sa vylepsia jazdne vlastnosti. Ak by bola uz pred kupou = mas bonus.
pocuj a chcem sa spitat nie su uz tie posledne rocniky pozinkovane prahy tak zas nemozu tak hrdzaviet?????
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

Nie, ziadna Felda pozinkovana nebola, hniju vsetky
justin911
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 26.12.2008 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa justin911 »

Anglictina napísal:Nie, ziadna Felda pozinkovana nebola, hniju vsetky
tak to potom musim najist taku ktora bude v 100% stave a to pod 70 000 nezozeniem
anglictina
Príspevky: 533
Dátum registrácie: 30.03.2008 12:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa anglictina »

justin911 napísal:
Anglictina napísal:Nie, ziadna Felda pozinkovana nebola, hniju vsetky
tak to potom musim najist taku ktora bude v 100% stave a to pod 70 000 nezozeniem
No ano, aj tak sa to da povedat:-)
Ale zozenies napr. Fiat Bravo/Brava/Marea a tie pozinkovane boli. A su to technicky,vybavou, motoricky,dizajnovo auta trochu inde ako Felda. Mal som 2X Marea a spokojnost, na Fiaty vacsinou nadava ten, kto ho nemal.
Ale ak chces silou mocou Feldu, tak to hned nevzdavaj a hladaj.je vela ludi, ktori sa o ne poctivo starali, len ci Ti ju daju za 70 litrov
justin911
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 26.12.2008 17:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa justin911 »

Anglictina napísal:
justin911 napísal:
Anglictina napísal:Nie, ziadna Felda pozinkovana nebola, hniju vsetky
tak to potom musim najist taku ktora bude v 100% stave a to pod 70 000 nezozeniem
No ano, aj tak sa to da povedat:-)
Ale zozenies napr. Fiat Bravo/Brava/Marea a tie pozinkovane boli. A su to technicky,vybavou, motoricky,dizajnovo auta trochu inde ako Felda. Mal som 2X Marea a spokojnost, na Fiaty vacsinou nadava ten, kto ho nemal.
Ale ak chces silou mocou Feldu, tak to hned nevzdavaj a hladaj.je vela ludi, ktori sa o ne poctivo starali, len ci Ti ju daju za 70 litrov
mno ale to je to ze na fiat kazdy pomaly nadava ze sa tam strasne kazia motori
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

No ja som aj bol majitelom fiatu a nadavam na to aj tak.Bolo to sice uz davnejsie,bolo to Tipo 1.9,no ale stale nieco malo.Potom som kupil 405 a bol dlho pokoj.Ale mozno teraz tieto novsie su uz lepsie.Mimochodom fiat brava skoncilo v rebricku poruchovosti na 39 mieste zo styridsat testovanych.!!!
mareno13
Príspevky: 95
Dátum registrácie: 01.05.2006 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mareno13 »

co sa tyka fiatu hlavne pokazili meno motory s obsahom 1,4cm, ktore su ozaj dost kazove inac podla mna v pohode,ono hlavne musis mat stastie aky majitel bol pred tebov a ako sa staral o auto a to plati pri vsetkych autach. a co sa tyka felicii tiez by som siel radsej do 1.3cm 50kw a ked tak dat radsel LPG ako kupit 1.9cm
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa borinik »

mareno13 napísal:co sa tyka fiatu hlavne pokazili meno motory s obsahom 1,4cm, ktore su ozaj dost kazove inac podla mna v pohode,ono hlavne musis mat stastie aky majitel bol pred tebov a ako sa staral o auto a to plati pri vsetkych autach. a co sa tyka felicii tiez by som siel radsej do 1.3cm 50kw a ked tak dat radsel LPG ako kupit 1.9cm
Tak tak,svata pravda,podstatny je povod auta,ktory je teraz pri tychto dovozoch na 99 percent nejasny.Ked sa predavali auta po rodine svagrom a krstnym to bolo jednoduhsie.. :300f:
Aprox
Príspevky: 280
Dátum registrácie: 07.10.2008 10:50
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Aprox »

justin911 napísal:
Aprox napísal:V prvom rade sa priprav na koroziu - piate dvere pod listou a okolo okna, zvary okolo pantov piatych dverí, konceky lemov zadnych blatnikov, prechod z prahov na zadne blatniky, vsetky kuty v motorovom priestore.
Pri oboch typoch motorov davaj pozor, aby bolo servo, bez neho je to dost tazke parkovanie a otacanie na mieste. Navyse Felda ma velky rajd, takze sa natocis do sitosti.
1.6 - vhodne sprevodovana, da sa jazdit na pomery Felicie aj dost razantne a svizne. Spotreba cca. 7,3 l/100 km
1.9 D - slaba dynamika, pri predbiehani treba poriadne predvidat, velka zataz na prednu napravu.
Ja by som volil 1.6 MPi, ale ak mas pristup k lacnej nafte, tak je to jasne. . .
Po kupe by som urcite dal vzperu medzi predne tlmice, urcite sa vylepsia jazdne vlastnosti. Ak by bola uz pred kupou = mas bonus.
pocuj a chcem sa spitat nie su uz tie posledne rocniky pozinkovane prahy tak zas nemozu tak hrdzaviet?????



Ak by si sa predsa rozhodol pre Feliciu, tak by som Ti doporucoval pri vymene, alebo oprave korodovanych miest na karoserii, aby si to striekol zinkovym sprejom. . .
mikistart
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 09.08.2006 01:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mikistart »

nadavate na Fiaty lebo ste ich kupili so 300tis na tacháči a jazdili bez vymeny oleja a lacna nafta z V3S tie motory pochovala
A vaha motora pri felde 1.9D oproti 1.3B je cca 40kg neviem či je to taky rozdiel

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 26 neregistrovaných