Felícia - zápach po brzdení

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

codigo
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 19.12.2007 10:50
Zdieľať na Facebook

Felícia - zápach po brzdení

Príspevok od používateľa codigo »

Zdravím, mám feldu r.v. 2000, 1.3MPi, pred 10tis. km som menil predné brzdové kotúče+platničky a v týchto horúčavách mi stále pískajú pri brzdení a ako dojdem domov a odstavím auto, tak cítim zápach spálených brzd. Je to normálne pri týchto teplách alebo mám nekvalitné súčiastky (platničky TRW a kotúče STARLINE). Ďakujem za rady.
toyot
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 14.03.2009 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toyot »

dvihni predok a skús pootočit kolesami či idú lahko, to si neskúšal ? záleží ako dlho brdíš pred tesne pred tým ako doma zastavíš, a brzdy sa nestihnú ochladit . Ináč dnes bolo 35 st.C
robo7236
Príspevky: 145
Dátum registrácie: 16.01.2010 10:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robo7236 »

ja som mal to iste na fave mal som brzdovy valcek zhrdzaveny roztrhla sa mi na nom prachovka...a furt to brzdilo presne tak ako sefik nadomnou pisal po jazde ked si dosiel domov priloz ruku na obidne predne disky kolies a pozri ci medzi kolesami je telotny rozdiel....rukou..a ak nie tak pokracuj podla predosleho komentara...
Peugeotak307
Príspevky: 386
Dátum registrácie: 13.02.2010 20:14
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Peugeotak307 »

hlavne to urob cim skor lebo sa kotuce zvlnia.....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Pri tých teplotách, ktoré vznikajú pri brzdení nemá nejakých 10 či 20 stupňov vonkajšej teploty žiaden vplyv. Ak cítiš spáleninu bude tam iný problém - ako píšu aj vyššie - s pridieraním. A TRW je kvalita, Starline je len baliaca firma, kto im to vyrába nikto netuší. Ale na brzdách by som nešetril...
toyot
Príspevky: 270
Dátum registrácie: 14.03.2009 17:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa toyot »

tipujem :4090: - hrdza/oxidácia medzi liatinovým valcom strmeňa a chromovaným piestom alebo doštičky v strmeni tažko chodia, rozobrat vyčistit + vymenit gumičku ked to už bude dole, pozor na smer otočenia gumičky ! mali sme taký prípad a zhodou okolností na felde :3c90:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mal si dobrého mechanika,skús sa ho opýtať
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

oxidácia sem, oxidácia tam... ja vsadím 1 cent, že kotúče sú príliš mäkké pre dané doštičky...

nabudúce treba spraviť opačne... kvalitnejšie kotúče a mäkšie doštičky. Tie doštičky sa akurát skôr zbrzdia, nič viac.
ondrejgti
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 02.02.2007 18:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondrejgti »

Presne ako pisali hore- skontrolovat strmene, tesnenia piestikov a prachovky. Ulohou tych vnutornych tesneni je aj vratit piestik naspat ked prestanes brzdit. Tebe sa zjavne nevracia...
peter.ivan2
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12.05.2008 07:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa peter.ivan2 »

ku kvalite kotucov a platniciek:
pred nedavnom som menil predne kotuce a platnicky predne aj zadne
kotuce predne: Brembo Max
platnicky predne a zadne: Textar
po vymene a najazdeni cca 600 km ked si brzdy dobre "sadli"
som s nimi velmi spokojny, ziadne piskanie a nic podobne, vynikajuci brzdny ucinok, odporucam
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných