Felicia 1,3 mpi na LPG

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robie525
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Felicia 1,3 mpi na LPG

Príspevok od používateľa robie525 »

Ahojte uz mam hlavu v smutku lebo ta filcka ne a ne posluchat. V prvom rade mi to na benzin ide asi tak 1 az 2 km a potom zhasne aj pocas jazdy a nastartovat je ju umenie...
inak taha ako besna a aj tlaky som dal zmerat a su dobre,filter novy, skrtiaca klapka vymenena, sviecky vymenene, aj vyfuk je uz vykuchany kezde sa rozbil katalizator a upchal potrubie a dusilo ju. uz neviem co pozriet. a na plyn to je lepsie troska ale iba :40bd: ked prepne s benzinu na plyn pohoda a ked sa zohreje zacne skapinat a kazda krizovatka znamena brzda plyn v jednom aby nezdochla. a ked jej troska podradim tak aj auto do vrchu by sa hambilo pri mojom sportovom vyfuku... su to nenormalne supy. mal som tam sisku ale pokazde ju odstrelilo. fakt uz neviem co... Najde sa tu niekto kto by mi vedel poradit co dalej? myslim okrem podpalenia :4012: lol Dakujem Robo
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

no, popravde je ten opis dost slaby na to, aby sme vedeli zhodnotit, co tomu je..napada ma vstrekovacia rampa..vadna...kedze to robi aj na plyn, aj na benzin..je tam uz sekvencny plyn, alebo este klasicky?

idealne by bolo asi skocit nejakemu mechanikovi, nech sa na tom prevezie a zhodnoti..
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

sitko na plyn si prečistil? choď za plynárom, nech Ti to nastaví,
robie525
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robie525 »

No neviem ako este popisat co s tym je. a este som menil aj listu na svieckach ta odisla.. sitko na plyne by malo byt ciste lebo u plynara som bol 8 x iba. a nakoniec mi povie ze ci nemam rozpadnuty motor. ale keby bol odpaleny tak by nemal take dobre tlaky,vykon ani startovanie.. a ten plyn je tam ten starsi model nie priame vstreky. uz som pozeral aj to cerpadielko co je v nadrzi s plavakom spojene. mi jeden chalan hovoril ci neni zle ale ked som ho pripojil na baterku samostatne tak vrcal normalne takze som usudil ze je o.k :2f93: ved co je este take co by to mohlo byt mam pocit ze vsetky veci som uz preskusal. aj som odpojil hadicku na privod benzinu do motora a ked som otocil klucom tak cerpadlo natlacilo v pohode benzin. :zg282:
robie525
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robie525 »

no a este k tomu co mam skocit k mechanikovy.... vacsina mechanikou ma odbije ze s plynovymi autami nerobia nic aj ked chcem len co sa tyka jazdy na benzine riesit. a plynar je myslim si sikovny chalan ale je zufaly s mojho auta a uz vymysla blbosti ako ma odradit od opravy. cely system som dal na plyne novy okrem nadrze a hadiciek... splynovac,riediacu jednotku proste vsetko stalo to 10 000 sk a nejde to ako ma ak vobec ide nahodou. nastavia ho vzdy a bud netaha je prisktene alebo ma bohatu zmesa smrdi plyn jak svina. bolo to aj na pocitaci a tym ze som vselico odpajal bolo auto v servisnom rezime ale vynulovali to vsetko nastavili klapku a drbe tomu dalej. zahada ze? no ja neviem ale dakujem zatial za rady :28b7:
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

odkial si?
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ak si z východu, zabehni do Korejoviec k pánovi Frančákovi, je to okres Svidník, má zlaté ručičky a poriešil hromadu problémov
emil2004
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 03.11.2007 23:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa emil2004 »

Aj ja som si dal u neho montovat plyn na Feliciu,bez problemou ,macher.Odporucam.
Francak,Korejovce :2f93:
Vincent666
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.07.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vincent666 »

Mne tiez blbla felicia na LPG strielalo mi to pocas jazdy ale nakoniec bol problem v zapalovacej liste kupil som novu a odvtedy chodi tak ako ma....skus najprv to vymenit
sweky
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 14.06.2007 16:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa sweky »

lista na svieckach...stoji to cca 60e..aj mne to robilo a uz aj dorobilo....truba mi nedala prednost...nespaluje ti to palivo a tlaci ti ho cez vzduchac von..a bacha ked to striela tak z toho isiel plamen.mne sa od toho vznietil ten filc co je na odhlucnenie pod kapotou.este ze bola po ruke flasa coly..to kukali blavaci na trnavskom myte ze co tam robim...
janbaluhrasko
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janbaluhrasko »

Zdravim,takze asi pred rokom sme riesili velice podobny problem na feline mojho kamosa, studena jak drak , div ze neodtrhlo prevodovku ale akonahle sa zohriala na 70 tak ani za toho nesla,dusila sa proste mrcina,a ked zdochla tak len pol kilometra tahat na lane nez chytla. Problem boli 3 veci,
1. Zly snimac otacok coje na vrchu prevodovky.
2.Zle cidlo teploty,kupili sme za 4 euri a fachci dodnes.
3. Derava hadicka do vstrekovacej rampy.
Po odstraneni problemou raketa az som sa cudoval. Sice to nema na plyn ale popis stebou je takmer identicky. :zg282:
janbaluhrasko
Príspevky: 217
Dátum registrácie: 15.02.2010 17:32
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janbaluhrasko »

Este jedna vec ma napadla, nerobili ti nedavno rozvody? Ked som mal 120 tak sme posunuli o dva valceky vacku a vtedy to inak strilalo do karbu i do vyfuku. Daj sito skuknut. :zg282:
robie525
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robie525 »

:2f93: Dakujem za pomoc chalani no napr rozvody neboli robene ja som to kupil od chalana co robil cely motor a ja som tym namlatil tak 30 000 km takze este mam cas. a zapalovacia lista je uplne nova to je ta vec na svieckach nastrcena ze? tam mam akurat roztrieskanu troska koncovku ako nasadena je normalne len ten drziacik na ten istiaci drotik je dolamany.... ale pridratoval som to tam :38eb: fuu no plamene som este neriesil a dufam ani nebudem akurat som vcera riesil vybitu baterku. som tam dal nabitu a nejde vobec uz plyn.. ani ten prepinac nesvieti tak volam chalanovi co to montoval a tvrdi mi ze mi asi nejaky prud odpalil riadiacu jednotku na plyn co je. asi ma uz vystre mam tam novu ani som na nej vela nejazdil takze asi serem na cely plyn jak je. je mi toho auta luto zazil som s nim vela a teraz ked mam druhe som ho chcel posunut brachovi kedze doraba vodicak ale ako to tak vidim asi sa moc nepovozi. vcera som s tym spravil tak 3 km a 4x som stal a ani za svet natocit len som citil nespaleny benzin troska. mozno este skusim tie tri veci ako snimac otacok aj ked otacky drzia uplne v pohode ba benzine ibaze ako nahle snim idem 1 km tak skape a dovidenia. uplny strajk hodi. :3020: a tomu plynu sa uz asi ani venovat nebudem sak ma to uz stalo dost penazi a nedokazem uz tahat dve auta servis. aj tu hadicku skusim kuknut na privod paliva ale neviem to by som asi citil benzin stale pocas nastartovaneho motora. hm ... ale konecne pocujem aj nieco ine ako od mechanikou ze "nevieme co s tym mas"
scorpi4
Príspevky: 6093
Dátum registrácie: 18.07.2008 17:35
Bydlisko: TT, PN, TN
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scorpi4 »

len jedna vec v suvislost s LPG..akonahle odpojis RJ plynu od staleho prudu, tak sa jednotka zresetuje a nepamata si nadstavenia..takze treba skocit na LPG servis, a dat to nakalibrovat nazad..inak toho LPG mechanika by som nakopal do riti..

preto sa pytam odkial si, aby sme Ti vedeli poradit, za kym ist..
robie525
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robie525 »

Som z Ba a ten plynar je z pezinka. a ako zistim ci ma neodrbava? lebo mam pocit ze nevedia ako dalej. tak to aj zacalo ked som k nim dosiel.... Treba novu riediacu jednotku lebo jeho comp to nevedel precitat, potom splynovac kazdych 100 000 km treba menit tak aj ten menili, potom uz hned aj sviecky a vzduchovy filter sak co, a nakoniec mi povie ze ten sialeny smrad s motora je preto ze som natankoval na jurki pumpe. a ked som odmietal jeho nazor pozrel sa do splynovacu a zistil ze je rozpadnuty a cudoval sa ako som dosiel. tak ma to nasralo a kazal som mu to hned opravit ze sa mam moc rad na to aby som si polietal v aute. kedze jeho rada znela nefajcit v aute!!!! no smiesne az. a ako som uz pisal posledny gol bol odpaleny riadiaca jednotka. diagnostika po telefone.

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 75 neregistrovaných