Felicia 1.3 mpi 40 kw - alternator

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubo6305
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 26.08.2008 18:27
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo6305 »

..a máš dobrú kontrolku dobíjania?...Spojitosť s touto otázkou ti vysvetlí elektrikár...Tiež tu už ktosi spomenul kostru. Treba bezchybnú kostru.
VOLVO42
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 19.05.2008 22:37
Zdieľať na Facebook

Re: Felicia 1.3 mpi 40 kw - alternator

Príspevok od používateľa VOLVO42 »

tihi222 napísal:
VOLVO42 napísal:
EricCartmen napísal:Zdravim pani,potrebujem poradit. V poslednom case mam problem s alternatorom. Za nejake 2 mesiace mi v servise vymenili uz dva,kedze kazdy na volnobehu nabijal na cca 11V +/-. Nejaky cas isla felda celkom fajn,no opat pri otoceni kluca do polohy 1 nesvieti kontrolka nabijania.
Co moze likvidovat tie alternatory?
Baterka je tam rocna,aj ked pravda je,ze vybita uz parkrat bola.
Dakujem za nejake napady.
nemozu ti davat 11 to je malo aspon 12,8 pozdrav servis
aspon ked dobija musi dobijat medzi13.8-14.5V.
omluvam sa nie 12,8 ale 13,8
lacky
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 02.05.2006 13:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lacky »

ci alternator dobija alebo nie sa da zistit uplne jednoducho. nastartuj auto zapni svetla a ventilator, ohrev mriezky a odpoj bateriu - kostru. ak auto bezi a neskape tak by mal byt alternator o.k. - t.j. stiha dodavat stavu. ak motor skape tak je problem v alternatore lebo nestiha dobijat a auto si taha stavu z baterie. ak sa mylim tak nech ma niekto opravi
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

lacky napísal:ci alternator dobija alebo nie sa da zistit uplne jednoducho. nastartuj auto zapni svetla a ventilator, ohrev mriezky a odpoj bateriu - kostru. ak auto bezi a neskape tak by mal byt alternator o.k. - t.j. stiha dodavat stavu. ak motor skape tak je problem v alternatore lebo nestiha dobijat a auto si taha stavu z baterie. ak sa mylim tak nech ma niekto opravi
Opravujem ťa, lacky - toto nesmieš urobiť nikdy :3c90: / odpojiť batériu pri bežiacom motore /, dôvody nevysvetľujem, pretože ti zjavne chýba základná znalosť ohľadne elektrickej sústavy a nehnevaj sa za to.
Ak môžem odporučiť autorovi, tak kúp čínsky alternátor, sú podstatne kvalitnejšie / len uhlíky v regulátore treba o krátku dobu vymeniť za kvalitné originály/ ako akože český Magneton, ten má z českého len nálepku a je to nejaký mizerný fake.
Na číňanov sme asi ani nemali žiadnu reklamáciu, možno jednu ???, neviem...
Originálny Magneton má na plášti vyrazeného výrobcu plus parametre a nie nálepku a určite nestojí 70é. A zoženieš ho možno z nejakých veľmi starých nadzásob.
O tom som už dávnejšie písal tu na fóre pre nejakého chalana.
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
kmay
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 29.09.2006 18:19
Zdieľať na Facebook

Re: Felicia 1.3 mpi 40 kw - alternator

Príspevok od používateľa kmay »

EricCartmen napísal:Zdravim pani,potrebujem poradit. V poslednom case mam problem s alternatorom. Za nejake 2 mesiace mi v servise vymenili uz dva,kedze kazdy na volnobehu nabijal na cca 11V +/-. Nejaky cas isla felda celkom fajn,no opat pri otoceni kluca do polohy 1 nesvieti kontrolka nabijania.
Co moze likvidovat tie alternatory?
Baterka je tam rocna,aj ked pravda je,ze vybita uz parkrat bola.
Dakujem za nejake napady.
Jednoznačne vadné alternátory. Dobry alternátor musí na voľnobehu dobíjať okolo 14V +- Ked zapnes vsetko co sa len da tak mozno okolo 13 ale menej nie. Do 1,3 kupis za 60e alternator, aj ked starline ale je novy. Ja som taky kupoval este do formana ide doteraz.
kmay
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 29.09.2006 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kmay »

blato@pmxmail.sk napísal:ako pises ze ked zapnes kluc tak ti nesvieti kontrolka dobijania to znamena ze mas niekde preruseny kabel nabubenia alternatoru,to je ten tenky kabel co ide do alternatora niekde bude preruseny,tiez som mal taku poruchu a chlapik co mi opravuje el.veci ked videl ze pri zapnuti nesvieti kontrolka dobijania hned vedel kde je chyba.
kontrolka nesvieti aj ked je regler v čudu
lubo6305
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 26.08.2008 18:27
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo6305 »

kmay napísal:
blato@pmxmail.sk napísal:ako pises ze ked zapnes kluc tak ti nesvieti kontrolka dobijania to znamena ze mas niekde preruseny kabel nabubenia alternatoru,to je ten tenky kabel co ide do alternatora niekde bude preruseny,tiez som mal taku poruchu a chlapik co mi opravuje el.veci ked videl ze pri zapnuti nesvieti kontrolka dobijania hned vedel kde je chyba.
kontrolka nesvieti aj ked je regler v čudu
To je mi jasné, ale pokiaľ nieje v poriadku žiarovka, tak nevybudí alternátor..Alebo sa mýlim? Vychádzam z toho, že hádam na nedávno repasovanom altíku bol vymanený aj regler-nehovoriac o tom, že už bol tretí menený...
kmay
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 29.09.2006 18:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kmay »

lubo6305 napísal:
kmay napísal:
blato@pmxmail.sk napísal:ako pises ze ked zapnes kluc tak ti nesvieti kontrolka dobijania to znamena ze mas niekde preruseny kabel nabubenia alternatoru,to je ten tenky kabel co ide do alternatora niekde bude preruseny,tiez som mal taku poruchu a chlapik co mi opravuje el.veci ked videl ze pri zapnuti nesvieti kontrolka dobijania hned vedel kde je chyba.
kontrolka nesvieti aj ked je regler v čudu
To je mi jasné, ale pokiaľ nieje v poriadku žiarovka, tak nevybudí alternátor..Alebo sa mýlim? Vychádzam z toho, že hádam na nedávno repasovanom altíku bol vymanený aj regler-nehovoriac o tom, že už bol tretí menený...
Hej to máš pravdu, ked je žiarovka zlá neuzavre sa obvod tym pádom nevybudí alternátor
Mr.Lollo
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 18.05.2007 16:35
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mr.Lollo »

zdravim ja mam zase problem ze ked mi vrci motor tak mi svieti kontrolka dobijania, pritom dava na volnobehu 13,8V. Ked pridam tak sa mi kontrolka rozsvieti viacej. Poradte pls co s tym moze byt

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 85 neregistrovaných