Felicia 1.3 mpi 40 kw - alternator

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

EricCartmen
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.02.2009 12:15
Zdieľať na Facebook

Felicia 1.3 mpi 40 kw - alternator

Príspevok od používateľa EricCartmen »

Zdravim pani,potrebujem poradit. V poslednom case mam problem s alternatorom. Za nejake 2 mesiace mi v servise vymenili uz dva,kedze kazdy na volnobehu nabijal na cca 11V +/-. Nejaky cas isla felda celkom fajn,no opat pri otoceni kluca do polohy 1 nesvieti kontrolka nabijania.
Co moze likvidovat tie alternatory?
Baterka je tam rocna,aj ked pravda je,ze vybita uz parkrat bola.
Dakujem za nejake napady.
VOLVO42
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 19.05.2008 22:37
Zdieľať na Facebook

Re: Felicia 1.3 mpi 40 kw - alternator

Príspevok od používateľa VOLVO42 »

EricCartmen napísal:Zdravim pani,potrebujem poradit. V poslednom case mam problem s alternatorom. Za nejake 2 mesiace mi v servise vymenili uz dva,kedze kazdy na volnobehu nabijal na cca 11V +/-. Nejaky cas isla felda celkom fajn,no opat pri otoceni kluca do polohy 1 nesvieti kontrolka nabijania.
Co moze likvidovat tie alternatory?
Baterka je tam rocna,aj ked pravda je,ze vybita uz parkrat bola.
Dakujem za nejake napady.
nemozu ti davat 11 to je malo aspon 12,8 pozdrav servis
EricCartmen
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.02.2009 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EricCartmen »

Dakujem :) Pozdravim......ale kazdopadne alternator nenabija poriadne. Uz mam 2. repasovany. Ten prvy vydrzal asi 2 dni,ked prestalo auto ist. Tento nejake 2 mesiace a zasa je tu ten isty problem.
VOLVO42
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 19.05.2008 22:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOLVO42 »

EricCartmen napísal:Dakujem :) Pozdravim......ale kazdopadne alternator nenabija poriadne. Uz mam 2. repasovany. Ten prvy vydrzal asi 2 dni,ked prestalo auto ist. Tento nejake 2 mesiace a zasa je tu ten isty problem.
tie po repase stoja za ho,,o ja som tiez kupoval novy a od vtedy je klud
EricCartmen
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.02.2009 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EricCartmen »

Skusim to aj takto riesit. Ale nie je moznost,ze altik nieco ine v elektrike skratuje? Som dost laik,preto sa pytam :)
VOLVO42
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 19.05.2008 22:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOLVO42 »

EricCartmen napísal:Skusim to aj takto riesit. Ale nie je moznost,ze altik nieco ine v elektrike skratuje? Som dost laik,preto sa pytam :)
najprv ries ten alternator lebo 11v je malo a tym padom ti berie prud z baterie takze ju mozes kazdu chvilu davat nabijat pre pripad skontroluj aj autobateriu
EricCartmen
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.02.2009 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EricCartmen »

Tak to planujem, len mi je dost zvlastne,preco mi odisiel aj tento alternator. Uz treti v poradi. Povodny nedobijal,dal sa novy. Ten siel 2 dni. Potom sa opat vymenil za tento,co je tam teraz a isiel o cosi dlhsie. Do vcera...
blato@pmxmail.sk
Príspevky: 67
Dátum registrácie: 29.08.2007 22:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa blato@pmxmail.sk »

ako pises ze ked zapnes kluc tak ti nesvieti kontrolka dobijania to znamena ze mas niekde preruseny kabel nabubenia alternatoru,to je ten tenky kabel co ide do alternatora niekde bude preruseny,tiez som mal taku poruchu a chlapik co mi opravuje el.veci ked videl ze pri zapnuti nesvieti kontrolka dobijania hned vedel kde je chyba.
EricCartmen
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.02.2009 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EricCartmen »

Aj v predoslom pripade,ked mi menili alternator mi to nesvietilo,ale po vymene to slo opat dobre.....na chvilu
heh,na tej felde uz hadam ani neni nic,co by este nebolo menene :D
alfa75
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 10.02.2008 07:37
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Felicia 1.3 mpi 40 kw - alternator

Príspevok od používateľa alfa75 »

EricCartmen napísal:Zdravim pani,potrebujem poradit. V poslednom case mam problem s alternatorom. Za nejake 2 mesiace mi v servise vymenili uz dva,kedze kazdy na volnobehu nabijal na cca 11V +/-. Nejaky cas isla felda celkom fajn,no opat pri otoceni kluca do polohy 1 nesvieti kontrolka nabijania.
Co moze likvidovat tie alternatory?
Baterka je tam rocna,aj ked pravda je,ze vybita uz parkrat bola.
Dakujem za nejake napady.
Tak neviem co robili v servise ale pokial nieje prerazene vinutie (co by bola pri troch alternatoroch namozna sanca), a das vymenit diodovy mostik (15€), vycistit kolektor a novy stabilizator (7€) tak mas novy alternator....To ti spravi hocijaky sikovny mechanik...Ak ti to spravi znova tak na 100% mas chybu v elektrike a co ti to robi konkretne ti tiez zisti kazdy mechanik...
VOLVO42
Príspevky: 216
Dátum registrácie: 19.05.2008 22:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOLVO42 »

kontrolka nabijania ti moze tiez blbnut aj kvoly alternatoru pretoze ked da niekto nove uhliky neznamena to ze ti to bude dobijat
EricCartmen
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 14.02.2009 12:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EricCartmen »

Dakujem za postrehy,pani,zajtra to skusim poriesit. Nie je tam zrovna vela elektriky,ale psuje sa to za to statocne...Peknu nedelu prajem :)
tihi222
Príspevky: 813
Dátum registrácie: 30.03.2008 11:30
Bydlisko: KN
Zdieľať na Facebook

Re: Felicia 1.3 mpi 40 kw - alternator

Príspevok od používateľa tihi222 »

VOLVO42 napísal:
EricCartmen napísal:Zdravim pani,potrebujem poradit. V poslednom case mam problem s alternatorom. Za nejake 2 mesiace mi v servise vymenili uz dva,kedze kazdy na volnobehu nabijal na cca 11V +/-. Nejaky cas isla felda celkom fajn,no opat pri otoceni kluca do polohy 1 nesvieti kontrolka nabijania.
Co moze likvidovat tie alternatory?
Baterka je tam rocna,aj ked pravda je,ze vybita uz parkrat bola.
Dakujem za nejake napady.
nemozu ti davat 11 to je malo aspon 12,8 pozdrav servis
aspon ked dobija musi dobijat medzi13.8-14.5V.
misko122
Príspevky: 654
Dátum registrácie: 25.05.2008 16:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa misko122 »

mne dobijal favorit 13,9V na volnobehu..takze aj tebe by to malo davat minimalne tolko
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

daj novy a odmeraj kolko dava,,cca 70e a nemusis davat stare chrapiny z vrakacu,alebo nejaky repas nastriekany sprejom,,,co je repas ?? ze ti da niekto novy mostik ??regulator ?? odrusovac ?? ci ?? a nastrieka sprejom a dobija - ale kolko ?? a ako dlho ?? to je repas alternatora?? stale je to stary 12 rocny natrety hrnec a nikdy ti nikto don neda vsetko nove ,,lebo je to drahsie,, ako komplet alternator - novy z 2 rocnou zarukou,, potom sa motate vsetci dokola -- nakupujete stare serble z vrakacu,,alebo striebrenk. repas a hlavne ekekriku,,,,nepoviem keby stal novy 700e a tam nacvicujes nejaky repas,,,,DAJ TO ELEKTRIKAROVI,, TEN SI ZMERA CO POTREBUJE ,, dava ti malo ,,

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], uwa0949674848 a 77 neregistrovaných