FELICIA 1,6 GLX neštartuje

Diskusia ohľadne vozidiel značky Škoda

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

3mp3r0r
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.02.2018 13:26
Zdieľať na Facebook

FELICIA 1,6 GLX neštartuje

Príspevok od používateľa 3mp3r0r »

Ahojte, mam feliciu 1,6 glx vyrobenu v roku 1998. už 2 a pol roka ju mam a nikdy s ňou neboli problemy, nikdy ma nikde nenechala... len dnes som to odparkoval na parkovisku a na pol hodku som si odbehol a došiel som k autu a neštartovalo... štartovací zvuk bol oukey, aj motor sa triasol ako klasicky no nie a nie naskočiť.. tak som rovno zbehol kúpiť novú baterku (stara ma asi 3 roky), no po jej výmene to bola tá istá pesnička.. štartovať by som mohol donekonečna no nikdy by to nenaskočilo (skúšal som 5-10 sekund max lebo viem že to nie je moc dobré to dlho ťahať), tak som hladal iný spôsob... našiel som v kufri nahradne sviečky a asi po hodine a pol sa mi ich podarilo vymeniť no stále nič... máte niekto nejaký nápad čo by sa dalo spraviť a čo by zvládol amatér bez toho aby som to ťahal do servisu?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

čidlo kluky lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
3mp3r0r
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.02.2018 13:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3mp3r0r »

hmm no akože nechcem byť drzý ale nedalo by sa to nejako popísať? kde to je, ako to nájdem prípadne ako to vymením? :) akože v aute mam plno náradia a rôznych klúčov... aj sa tam zajtra plánujem vrátiť s kliešťami atd ale vžite sa do mojej role amatéra, potrebujem to do podrobna, akože som technicky zdatný len nie do áut.. som rád že som dokázal vymeniť tie sviečky aj ked to bolo pomerne jednoduche...
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
3mp3r0r
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.02.2018 13:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3mp3r0r »

takže ak tomu správne rozumiem tak zbehnúť niekde kúpiť snímač otáčiek a potom ho už len nájsť a vymeniť? a mimochodom mohlo to mať niečo s elektronikou lebo som si všimol že ked som štartoval už tak dlhšie (5+ sekund) a popritom som dupal na plyn tak mi nabehli otačky ktore kolisali tak 1300-1500 pritom motor nebežal... ale ako keby bol ten počitač nejako zblbnuty.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Klikni v tom odkaze na "obrazky" a ukáže ti aj kde to je - hore na prevodovke pri zotrváku.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zase nie je jasné čo sa rieši.Ak to je motor 1,6 AEE tak žiadne čidlo kľuky nemá ale má Hall snímač v rozdelovači.
3mp3r0r
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.02.2018 13:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3mp3r0r »

Identifikačné číslo motora (typ): AEE
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak platí čo som písal,snímač otáčok je Hall a je v rozdelovači.Ak chýba jeho signál motor nie je schopný štartu. Ale môže to byť aj iná vec,nejde palivové čerpadlo,alebo je závada na koncovom stupni zapalovacieho modulu.Tu teraz ešte nie je jasné či je chyba na strane zapalovania alebo na strane paliva.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

Rovnako som raz ostal na parkovisku na Fel 1,6 a v mojom pripade to bol zapalovaci modul. Ak mas pomocnika, posad ho za volant nech startuje a ty skus do zapalovacieho kabla strcit nahradnu sviecku, opri o kostru a sleduj ci iskri... Ak hadze iskru v rytme otacok motora, zapalovanie by malo byt ok. Po zapnuti zapalovania je pocut bzukot palivoveho cerpadla ktore po par sekundach prestane?
3mp3r0r
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 08.02.2018 13:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3mp3r0r »

Ďakujem za všetky rady. Nakoniec to bol ten zapaľovací modul, poradil mi to človek na parkovisku s ktorým som testoval sviečky... zbehol som kúpiť nový za 28€ a rozbehlo sa to.. sice to bolo drahe ale keď som kukal že ten čo som tam mal slúžil od 98... myslím že mám od toho naveky pokoj :D
Napísať odpoveď

Návrat na "Škoda fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 34 neregistrovaných