fake alebo original?

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Napísať odpoveď
16oktavia74kw
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 25.07.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

fake alebo original?

Príspevok od používateľa 16oktavia74kw »

Caute chlapy potrebujem poradit, mal som problemy so startovanim potreboval som kupit snimac vackovej hriadele tak som investoval 75eur za Febj novy snimač a prisiel mi snimač s vyskrkanym logom iba bol zabaleny v original krabici..mam tomu verit ze to je original lebo nasiel som taky aj činan za 14euro foto mi nejde nahrat tak aspon takto https://uloz.to/!nIN102aUQi12/bez-nazvu-jpg ake mate skusenosti? dik za pomoc
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

...moje skusenosti su take, ze ak objednam cokolvek a pride mi nieco co nezodpoveda tomu co som objednal, resp je vec poskodena, pouzita, nezhodna, tak ihned kontaktujem predajcu a domaham sa vysvetlenia, vymeny ci vratenia predmetu. Ak ti nieje prijemne konfrontovat sa s kymkolvek, vec zabal, posli naspat s nejakym oddovodnenim, a predajca je povinny ti zakupenu vec do tyzdna vziat naspat.

Stalo sa mi cosi podobne, objednany radiator kurenia bol zjavne pouzity (znamky snahy o montaz) a ihned som volal firmu ze ci diel pred odoslanim niekto kontroloval. Po dolozeni foto mi bez reptania diel ihned na svoje naklady vymenili za novy.

Ci je to original, alebo fejk by som v tomto pripade neriesil, a taketo skrabance tam nemaju co hladat a tiez dokazuju ze s dielom niekto manipuloval, mozno aj "vychytraly" zamestnanec...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to ešte jednoduchšie,zásadné snímače a duplom typu hall sa dávajú originálne a nie druhovýrobové.Kto pracuje aj z oscilom a to je jediná vec ktorá detailne "vidí" prácu čidla pozná pojem pseudohall,a v praxi sú bežné dve tri výmeny čidiel a až originál dával korektný signál.Cenove je rovný ale dokonca lacnejší než tu uvedený febi
Ani nehovorím že 99% čidiel je vymenených neoprávnene pre neschopnosť monitorovať ich činnosť.za 20 rokov čo je hall na svete by všetky vymenené vošli do dlane.Hall je presný ale citlivý na zarušenie,pseudohall je odolný ale stojí za h...
16oktavia74kw
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 25.07.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 16oktavia74kw »

takže vraviš vratit febi naspať a kupiť original? original stoji v aravery 150 za febi som dal 75..ale idem tam dat original lebo tento snimač mam pod rozvodmi a ked sa pokazi je s tym vela roboty
ediyno
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 13.06.2016 10:40
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ediyno »

kup original, budes mat aspon aj istotu, ze to bude pasovat :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nezadal si objednacie číslo,ja som hladal iba Oct.1,6 74 kW viac informácií niet.U môjho predajcu Febi aj Bosch prakticky zajedno cenove okolo 70 e.-
Treba dať pozor na ceny,vec z druhovýroby v rozsahu 150-270 e.- som dostal za 112.-e OE výrobcu,čo je 50 % z tých sračiek na trhu.Na diel do ktorého vedie káblik treba dávať velký pozor,lebo miesto jedného nákupu budú tri a ešte v horších cenách,treba si rozmyslieť kde je čo prípustné a rozumné robiť.Čidlo teploty za 5 e.- a super ľahko vymenitelné...tam to se..e pes,ale el.vodná pumpa to si treba rozmyslieť.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Re: fake alebo original?

Príspevok od používateľa laco1871 »

16oktavia74kw napísal:Caute chlapy potrebujem poradit, mal som problemy so startovanim potreboval som kupit snimac vackovej hriadele tak som investoval 75eur za Febj novy snimač ... ake mate skusenosti? dik za pomoc
Vyriešil nový snímač problem so štartovaním ??
16oktavia74kw
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 25.07.2018 14:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 16oktavia74kw »

Kupil som novy snimač v škodovke v Araveri za 156eur obetujem peniaze, ale nech mi daju original radsej si priplatim ako davat 75e za niečo čo neviem čo je a ked sa to pokazi zas zhadzovat rozvody. Startovanie neviem či ten snimač vyrieši lebo ho nemam ešte nahodeny, ale určite to je ním lebo ked si na snimač vačky napojiš diodu s rezistorom resp iba diodu na chvilu aby ti ju tych 5v nezničilo, tak ti musi blikat a mne iba svieti mam tam studeny spoj raz ten snimač ide teda dioda blika vtedy to startuje dobre a ked iba svieti tak to startuje zle, nemam osiloskop tak som to odskusal takto..ako samouk som nevedel najskor že čo a ako tak som vymenil riadiacu jednotku a prespajkoval imobilizer- nepomohlo, menil som sviečky, snimač teploty chldiacej kvapaliny, mal som otvorene sanie ci mi nepreteka vstrekovač do sania, meral som tlak paliva, daval som novu spatnu klapku na potrubie či mi nepada benzin.. Potom som zhodil sanie a zistil som, že pri startovani mi dava benzin iba z dvoch vstrekovačov preto mi iba odpali a zhasne robi to čisto sporadicky v zime vačšinou naštartujem vždy možno sa ten studeny spoj stiahne a ide to, ked začnu tepla tak ani bohovi..Takže davam to na ten snimač, lebo podla schemy čo som pozeral už nič ine štart motora neovplyvnuje ked mas dobru riadiacu jednotku dobry tlak paliva dobre sviečky dobry signal z kluky a vačky tak to musi startovat, vsetky ostatne snimače su len tuning a samozrejme menil som aj snimač klukoveho hriadela ale ten keby nešiel tak ti nespusti ani čerpadlo, potom som si kupil rezistory len tak zo srandy a miesto snimača teploty kvapaliny som mu nasimuloval odporom ze je minus 15 stupnov aby daval bohatšiu zmes,či mi to skor chyti, bolo počuť že viac blaboce ale aj tak nenaskoči lebo benzin vsetekne len do 1 a 4 valca tusim a tie dalsie dva neodstreknu preto to skape..Takže nič ine to nemoze byť ako ten snimač,lebo som už skusil všetko.. Ten snimač dava riadiacej jednotke informaciu kedy ma na ktory valec a v akom čase hodit iskru -tušim.. tento snimač je doležity..ja uz na tom pokazenom snimači chodim dva roky lebo najskor som nevedel čo tomu je a ked som vedel tak som to nechcel davat robit lebo som mal este malo nabehane na rozvdoch ktore musim koli vymene zhadzovat. tak teraz dam cele nove rozvody aj so snimačom a preventivne idem menit aj spojku po 210t. tento snimač som si objednal z dvoch roznych obchodov a prišiel mi rovnaky zaškrkrany z jedneho aj z druheho pri druhom som to už nechcel riesiť hovorim si že asi je to ozaj original, pokial som si nenašiel priamo na nemeckej stranke vyrobcu original snimač vačky od febi, mal medenne konektory resp zliatina medi, lebo boli hnede a tie čo mi dodali z obchodov akože original mali vyvody hlinikove, a prevedenie toho snimača bolo podla mna unohe oproti tomu od febi na ich stranke, neviem za mna osobne ziadnu dolezitu sučiastku by som už nekupoval cez eshopy.. možno bosch febi ale s tym že tam bude logo a nie nič, to je pre mna no name senzor ktory moze byt z činy za 10euro, možu vam hovoriť že to je do prvovyroby a ze skodovke vam daju rovnaky s tym ze tam tie loga budu, to su iba ojeby, original je original to je moja teoria. a ked druhovyrobu tak s riadnym označenim a nie bez loga a bez ziadneho popisu, takže bacha na to čo kupujete
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Bing [Bot], Google [Bot] a 49 neregistrovaných